Aramızda gitar çalan var mı?

Arkadaşlar bayadır gitar çalamıyodum okul yüzünden şimdi canım istedi çalayım dedim biraz unutmuşum bildiğim ritimleri akorları çalabiliyorum ama önceden bilmediklerimi de kulaktan çıkarıp çalabiliyordum şu an bunu yapamadığımı gördüm çok üzüldüm ne yapmam gerek. Bu arada 3 senedir çalıyorum ve kendim öğrendim

0|0
318

En İyi Erkek Görüşü

• Gitarı herkes çalıyor bir ayrıcalık olarak görmüyorum

0|0
    0|0
    • Ayricalik midir diye sormadim gitarla ilgilenen birileri varsa durumumla ilgili yardim istedim

• Notalari biliyorum zaten ama aniden bir şarkı duyuyorum diyelim oturup nota ritim aramaz kendim cikarirdim bunu yapamıyorum su an

• Bacaktan çıkartıyordum dene istersen belki kolaylaştırır işini sol bacağının kenarına ritim at elin ile

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 17

• bizde arkadaşla keman kursuna gitcez öğrenebilirsek bakalım :D geçen getirmiş iş yerine biraz gacırdttık hoşumuza gitti:D

0|0
    0|0
  • ben konservatuar mezunu değilim ama bir çok kurs yerinden ders aldım. bağlama gitar org çalıyorum. eskiden nerden başladıysan ordan başla eski gitar derslerinde yazdıklarını gözden geçir. gitar çalmak çok zor değil zaten. bende 201 pop diye akor gitabı var. biliyosundur belki. olmadı onu al her sayfada şarkı akorları ve akor basılış şekilleri var. müzik kulağının olması da çok iyi. üzülmeye gerek yok gitar diyer enstrumanlara göre basit bir çalgı. üstesinden gelirsin.

0|0
    0|0
  • Kuran oku kuran birak gitari gavur icadi :D

0|1
    0|0
  • Var.

0|0
    0|0
  • Pratik yap sürekli eline al gitarı bir nevi tekrar olcak senin için sonrası kendi kendine üstüne koycaksın zaten.

0|0
    0|0
  • çalıyorum bende kendim öğrendim, ara vermişsin o yüzden birkaç gün üst üste çal moda girersin

0|0
    0|0
  • Ben daha öğrenemedim bas gitar çalmayı

0|0
    0|0
  • çok hoşsun

0|0
    0|0
  • önceden çaldığın parçaları tekrar çalmayı dene, tekrar hartırlamaya başlayabilirsin akorlara bak akorları dene tek tek.. ritimleri hatırla.. vs önceden öğrenilen şeylerin tekrar hatırlaması zor olmaz..

0|0
    0|0
    • Derdimi anlatamadim heralde bildigim her sey yerli yerinde zaten onları unutmadim yetenegimi kaybettimm gibi bir sey oldu sadece bilmedigim parcalari kulaktan çalamiyorum

• ilk günkü hevesle tekrar eline al ve aklında olan birini düşünerek en sevdiğin şarkıyı çalmayı, belki yeteneği değil hevesini kaybetmişsindir..

• Yazin hayatim onla geciyo biramida alip sahilde çalarım

0|0
    0|0
  • dinlemem lazım :D

0|0
    0|0
  • çalamıyorum ama senin için öğrenebilirim

0|0
    0|0
  • hangi kanalda spikersiniz?

0|0
    0|0
  • Ben anca sahurda davul çalarim

0|0
    0|0
  • Pratik yap bol bol. Ayrıca çok güzelsin :)

0|0
    0|0
  • Malesef bilmiyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Bende çalıyorum tüm akorları basamıyorum. Kursta solo öğrendim. Sonra internetten bazı akorları öğrenip çaldım. Mis gibi akustik gitar çürüyüp gidicek gözümün önünde. Müziği seviyorsan kurs bulursan devam et derim kulaktanda çıkarabiliyormuşsun kendini geliştirirsin yeni bir şeyler öğrenmek iyidir arkadaş ortamında güzel oluyor

0|0
    0|0
    • Üniversiteye hazırlanıyorum zaman bulamayabilirim kurs icin ama gitardan vaz geçemem emek emek kendim öğrendim onca şeyi eski halime dönmem lazim acill :(

• O zaman iş başka üniversite herşeyden önemli. Ama çok çalmak istiyorssan youtube'da adım adım dersleri var izle ve öğren derim

• Ay bildigim seyi de bastan ogrenmeyr calismak ne acı seymisss :(

• Ben, iki-buçuk senedir çalıyorum. Kursa gidiyorum, şimdilerde akustiğe geçtim. Çalışmaya devam et, arkası gelecektir.

0|0
    0|0
  • Evet ben de 4 senedir çalıyorum. Eskiden çalabildiğin şarkıları çal, sonradan da şarkının orjinalini dinle filan sanırım öyle öyle geri kazanabilirsin ritim çıkarma işini :)

0|0
    0|0
    • Zaten baktım cikaramiyorum basladim siladan vur kadehi ustammm diye anca o kendime getirdi vallahi:)

Yükleniyor...