Siyaset ve kadın? Kadının siyasetteki yeri?

Günümüz siyasetinde; kadınlar hala meclisin %5 veya %10 luk kısmını oluşturmakta bunun nedeni sizce nedir? Kadınlar bu olaya nasıl bakmakta... Geleceğin Siyasetçisi aslında burada diyenler var mı içimizde?

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• ülkemin kadını sosyal demokratlığı sadece Atatürk'ü sevmek olarak bildiğinden,kadın siyasete giremiyor.Bunun dışında kalan kesimlerde ay sonunu getirme telaşına düştüğünden ve ocaktaki tencerenin taşmayacağından emin olana dek,kadın programı izlediğinden,bu iş zor.

0|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 4

• kadınların mecliste daha çok temsil edilmesi gerektiğini düşünüyorum,göstermelik değil gerçekten uğraşacak emek harcayacak kadın millet vekilleri gerekli.ben siyasetçi olmak istemem şahsen.

0|1
    0|0
  • Siyasetci olarak tutulmak istiyorsan yalan makinesi olacaksin ki bu konuda erkekler daha yetenekliler :))

0|1
    0|0
  • Siyasetle hiç alakam yoktur. Ama daha çok kadın bulunmasını isterim.

0|1
    0|0
  • şahsım için diyorum en sevmediğim safsata.

0|0
    0|0
    • aslında kimseye cevap yazmayacaktım ama toplumların oluşturduğu her alan siyaset istemesekte, bu hakları kazanacak kazandıracak kişilerde ortak menfaatlere hizmet edenler; kadınları erkekler ne kadar doğru kararlarlar koruma, yaşama hakkını sağlayabilirler. Bu nedenledir ki kadınları mecliste hatta siyasette görmek isterim. Önce yatak odana sonra bedenine karışmalarını engellemek adına.

Erkekler Ne Diyor 5

• İlgilenmiyorlar.Ülkenin nereye gittiğini takmıyorlar bile.Genel olarak konuşmak gerekirse böyle.

0|1
    0|0
  • çünkü mülkiyetsizlik siyasetsizliği getiriyor...açık toplumun..negatif özgürlüğün olmadığı bir ülke olan türkiyede alturizmin kelepçesi altında kalmış durumda...türkiyede bireyin temel hak ve özgürlükleri gasp altında ya devlet tarafından ya da örümcek beyinli toplum tarafından...yobazlığında ağırlığı...sadece kadınları değil erkekleride siyasetten uzaklaştırıyor...tabiki bu boktanlıkların ana nedeni 12 eylüldeki teröristlerin darbe yapması...hala daha anayasanın genel şekli ve maddeleri darbeci zihniyetin kanla yazdığı maddeler...böyle bir yapıda kadın-erkek diye ayırmadan total olarak sosyal ve zihinsel bir tecavüz altındayız...apolitize edilmiş bir nesil var ne yazikki...aslında soru gençlerin siyasetteki yeri ve nerdeler diye sorulmadı diye düşünüyorum ve şuandaki fosilleşmeye başlayan yasamadaki milletvekilleri ve yürütmedeki bakanları daha ne kadar göreceğiz diye sormalıyız...ölünce bırakacaklar galiba...

0|0
    0|0
  • Siyasetçi olma isteği mevcut bende. . .Kadının meclisteki rolunun 100 de 40 lara dayanmasını umuyorum minimum ;))

0|0
    0|1
  • daha fazla yer alabilmeliler bence

0|0
    0|0
  • Kadının hayatta yaptığı en iyi şey siyaset zaten .

0|1
    0|0
Yükleniyor...