Müzikten anlayan ve bana yardımcı olacak var mı?

Ben gitar çalıyorum. Ama söylemiyordum hiç. Artık söylemeye de başlıyorum. Bana çalmam için önerebileceğiniz parçalar var mı? Yakın zamanda çalıp söylediğim parçaları kaydetmek ve burada insanlarla paylaşmak istiyorum. Müzikten anlayan insanlar beni ekleyebilirlerse buraya attıgımda onlara da haber verip fikirlerini almak istiyorum

1|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• Öncelikle hayırlı olsun. bende senin gibiyim ve ileride inşallah sanatçı olmayı hedefliyorum. Umarım senin de yolun açık olur. Gelişirsin zamanla ve iyi yerlere gelirsin inş. . :) soruna gelecek olursak bence öncelikle ses tonunun neye uygun olduğunu tarzını bilmen gerekli. sesin daha da uyumlu olması için.
    ( pop, türkü, halk müziği, slow vs. )
    Ve buna göre uygun bir şarkı seçmelisin. Vokal egzersizleri ve diyafram kaslarını geliştirecek egzersizleri yapmalısın. netten bulabilirsin. eğer sende benim gibi ciddiysen ve sadece hobi olarak değilse bunu sana en iyi Şan dersinde öğretirler. Ücretli ama uygun fiyata eğitim verenler de var. müzik öğretmenleri varsa tanıdığın ve ya bununla ilgilenenler yardım alabilirsin. Tüm müzisyenler mutlaka Şan dersi almaktalar. San dersi bir tür ses eğitim dersi ve burada tekniklerini öğrenebilir sesini geliştirebilirsin. yanında uzman kişilerin olması bu açıdan iyi. evde bilmeden yanlış teknik uygularsan ses tellerine zarar gelebilir. Duyguyla söylemelisin. inanmalı ve hissetmelisin. Söylerken nefesi diyaframdan doğru bir şekilde alıp vermelisin ;). Umarım her şey umduğun gibi olur kardeşim. varsa sıkıntın ve ya fikrin bana da bu konuda yardımcı olursan oldukça sevinirim :) ^_^ Eğer türkü tarzı ise ayrılık türküsüne uyumlu gidebilir. Şarkı söylerken aceleci olma hissederek diyaframla zorlamadan bağırmadan yapmalısın. başarılar dilerim.

0|0
    0|0
    • Ben 2 yıldır çalıyorum ama klasik çalıyorum genelde söylemeyi sevmediğim için. Yani sadece söylemeye yeni başladım. Benimki hobi ama önemsiyorum da bunu. Diğer tavsiyelerine uymayı denerim. Bu arada detayda yazdığım gibi buraya eklemeyi düşünüyorum çalışmalarım bitince. Seni takibe alsam ekleyince senin de fikrini alsam olur mu?

• tamam teşekkür ederim. ben seni takibe aldım. hakkında hayırlısı :)

• Ben teşekkür ederim :D

Kızlar Ne Diyor 5

• when my guitar gently weeps, lucille. ben blues seviyorum o yuzden onerilerim de blues olur sana tavsiyem gitari sakin sadece pop birakma pop gitar artik 5 yasinda bebelerin bile eline dustu her zaman yaratici ve yenilikci olmalisin

0|0
    0|0
    • ++++++++++++++++++++

• Olur. Ben de çıkayım artık. Çalışmalarımı bitirip buraya atınca sana da linki atarım. Bayram dolayısıyla aksayacak ama 1 haftaya atmayı düşünüyorum

• Merhaba. Çalışmalar iyi gidiyor. Sadece sözlere çalışıyorum şu an. Birkaç güne onları buraya koyarım. Ama ben başka bir şey soracaktım. www. youtube. com/watch? v=HiKjQcWK2EU&index=139&list=LLPWYY47WUJOS3bDigLFxpqQ Şu ilk 8 saniyedeki gibi soundtrack leri nasıl bulabilirim? Mesaj atacaktım ama xper yetmiyormuş

• Lady gaga-gypsy
    Lady gaga-paparazzi
    Lady gaga-brown eyes
    Lady gaga-telephone
    Lady gaga-hair
    Kisaca lady gaga

0|0
    0|0
  • Sesinin ne tarz müziğe uyduğunu bilmediğimden öneremem ki.

0|0
    0|0
  • Seviyen önemli :)

0|0
    0|0
    • Gitarda iyiyimdir de sesde acemiyim. Dinlemeyi sevdiğin müzikleri yazabilir misin? Belli bir tarzda takılı değilim zaten. Çalışmalar bitince de siteye soru olarak eklemeyi düşünüyorum

• Ben ettim bile ;)

• Tamam ben de :D Yakında zamanda çalışmaları bitirip 2 3 tanesini birden sorarım

• Ne tarz müzik dinliyosun ona göre atayım. Bide elektro gitar mı?

0|0
    0|0
    • Elektro değil. Aslında belli bir tarza bağlı kalmadım hiç. Nothing Else Matters, Smells Like Teen Spirit de çalıyorum Get Lucky, Radioactive de çalıyorum. Ben aslında klasik gitar öğrencisiydim ama artık söylemek de istiyorum. Gitarda kendime güveniyorum ama seste kararsızım

• Elektro şu an için bekleyecek görünüyor. Çünkü elektro almak için elimdeki gitarı satıp üstüne ekleyip almam gerek. Ama ben elimdeki gitarı satmayı düşünmüyorum. Yani 3-4 ay içinde gözükmüyor elektro

• Beğendim ama dediğim gibi sözlü şeyler düşünüyorum artık. Genel olarak sözlü müzikler daha çok etkiliyor. Bu parçada ilk 3 dakika ses yok. İnsanlar sıkılabiliyor

Erkekler Ne Diyor 4

Yükleniyor...