Güney kutbundakiler neden tepetaklak değil?

Dünyanın şeklinden dolayı antartikadakiler neden tepetaklak değil

Güncellemeler:
Uydu görüntülerini vs biz de biliyoruz arkadaşlar mantığını bilen yok konuşup duruyorsunuz eğer biliyorsanız söylersiniz

0|0
5|4

En İyi Kız Görüşü

• yer çekimi olduğundan dolayı
    cevap yanlış olabilir
    :D
    yanlışsa genel kültür zayıflığına verin kızmayın ne olur :D

0|0
    0|0
    • Yer çekimi merkeze doğru çeker :) tepetaklak durmayı önlemez ama diğerleri gibi cevabı bilmeyip laf sokmaya çalışacağına yanlış crvap ver daha iyi eic adayımsın :)

• bir soruya bakarak cahil olmazsın :) cehalet bilmediğinin farkına varamayıp ahkam kesmektir. sen evet bilmiyorup deyip araştırdın bu cehalet değildir ;)

• teşekkür ederim :)

Kızlar Ne Diyor 4

• Oyle olmadiklarini nerden biliyoruz ki? Yine bastiklari yer arz, yine baslarini kaldirdiklari zaman gordukleri ars. Ne bilim ekvatordakiler de dunya yuzeyine 90 derecelik aciyla tutunmus durumda ekvatorda olmak daha zor bence:p

0|0
    0|0
  • Bu ne zekice (!) bir soru böyle ben cevaplayamam :)

0|0
    0|0
    • Bence de cevabını bilmiyorsun ama cevabını bilmedgin bir soruyla laf sokuşturmaya çalışacak kadar zekisin en azından :)

• gerçekten bilmiyor muyum acaba :D

• He biliyorsan da açıklarsın ben de teşekkür ederim millet ezberci eğitim sisteminden dolayı ben kitapta öyle okudum der geçer ben de bunun mantığı ne diye sorunca bilimi inkar etmisim gibi anlaşılır dalga geçilir

• Sosyal-Tarih ten nefret ederim :D Zekam yaniltmiyoa yercekimi. d

0|0
    0|0
  • Beyin fışkırıyor adeta

0|0
    0|0
    • Bilimsel açıklaman varsa yap yoksa kitaplarda yazıyor de gec

Erkekler Ne Diyor 4

• bu ülkenin senin gibi zeki insanlarada ihtiyacı var tabi.

0|0
    0|0
    • Mantıklı açıklaman mı var zeki kardes

• yer çekimi kanunu.

Allahtan newton buldu bunu yoksa düşerdik :/

0|0
    0|0
    • Yer cekimi kanun degil teori :D

• Uzayda aşağı veya yukarı diye bir kavram yoktur. Eğer öyle olsaydı bizlerin (Türkiye'de yaşayanların) güneye doğru düşmesi, ardından uzay boşluğuna karışması gerekirdi. Yer çekiminin olduğu yer aşağısı, azaldığı yer yukarısıdır biz insanlar için.

0|0
    0|0
    • Niye yok panpa cok mantıksız geldi :) yani rokete binip gitsek antartika altta durur uydu fotolarına göre öyle

• Haritalara göre değerlendirme. Kuzeyi haritanın yukarısına gelecek şekilde koyarlar. İstersen haritayı ters çevir, Güneyi yukarısı kabul et. İstersen yan tut, Büyük Okyanusun bir kısmı yukarıda, bir kısmı aşağıda kalsın.

• Ohoooo

0|0
    0|0
Yükleniyor...