Hz Süleyman mı daha zengindi Karun mu?

soru açık arkadaşlar..? Hz süleyman mı daha zengindi karun mu.?

0|0
5|18

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 17

• " efsanevi bir Kral Peygamber yeryüzünün ve gökyüzünün efendisi olmuştu. Cinlere insanlara ve hayvanlara hükmeden bu kral peygamber Hz. Süleyman’dı. Ve yetkesinin kaynağı olduğu sanılan güçlü bir mühür yüzük taşıdığı söyleniyordu. Fakat bir gün bu muhteşem yüzük çalındı. Süleyman sahip olduğu herşeyi kaybetti. Ve mührün yokluğunda geçen o acı günlerde kendisindeki asıl mührü

Mühr-ü Süleyman’ı buldu. "

Karunun hazinelerinin anahtarlarını 70 ve diğer bir rivayette 100 deve götürürdü. Mücahid (R.A. da derki, her bir anahtar ile 70 hazine kapısı açılırdı. Kâarun her hangi bir yere gidecek olsa, altun elbiseli ve altun lalıçlı 1000 erkek ve 1000 kadın dört bir tarafında giderlerdi.

Kaynak:

Hz. Süleyman: www .bilinmeyendiyarbekir.com/hz_suleyman.html

Karun: www .uslanmam.com/dini-hikayeler/488977-karunun-hazinesi-amp-hz-suleyman-_karinca.html

0|0
    1|0
  • Rivayete göre, Karun'un sadece hazinelerin anahtarları 70 ve 100 deve yükü idi.

Önceleri ibadet ve itaatına düşkün olan Karun, zengin olunca maalesef ibadetlerini önce gevşetmeye daha sonra da ihmal etmeye başladı. Kendisi çok aşırı bir zengin olduğu için, Hz. Musa ona Allah'ın emri olan zekat vermesini hatırlattı. Karun zekatını hesap edince, önüne büyük bir rakam çıktı. Bunu vermek istemedi. Musa Aleyhisselam kendisine ne kadar nasihat ettiyse de hiç kar etmedi

1|0
    0|0
  • bu konuda araştırma yapmak iktiza eder.500 milyar dolarlık bir fon lazım.bu fon tedarik edilirse 5 sene içinde bir rapor hazırlanailir.

1|0
    0|0
  • Karun'un daha zengin olduğu söylenir. Zira genelde belediyeye eksik beyanname verip vergi kaçırırmış. Ayrıca işçilerin sigortalarını ödemediği bilinen bir gerçek.

0|0
    0|0
  • Karun'da sadece servet bakımından zenginlik vardı. Yani maddi zenginlikti. Hz. Süleyman da ise diğer doğa üstü güçler de Bunun yanında maddi varlığı da vardı. Rüzgara emir verme, hayvanlarla konuşma, cinlerin emrine girmesi gibi.

0|0
    0|0
  • HZ. SÜLEYMAN dıye bılıyorum

1|0
    0|0
  • Hazreti Süleyman

0|0
    0|0
  • HZ. Kuranda belirtilir Maddi anlamda karundan daha zengini dünya üzerine gelmemiştir.

0|0
    0|0
  • onların dönemine yetişemedim bilemicem

Best of Thursday ques ödülünü aldın

0|0
    0|0
  • bilmem

0|0
    0|0
  • karun kim pardon ?

0|0
    0|0
    • Hz. Musa zamanında yaşamış zengin bir şahsiyet ama Kafirdi... :)

• Farkeder mi :D

0|0
    0|0
  • Ben fakirim boşver onları

0|0
    0|0
  • Hangi açıdan bakacağına göre değişir.

0|0
    0|0
  • karun degil arkadaşlar Hz Harun ve daha zengindi

0|0
    0|2
  • Karun ?

0|0
    0|0
  • karun olabilir. şöyle ki karun gibi parası var derler demek ki en çok onda. sultan süleymana kalmadı dünya falan derler o da tahminen paraya değer verdiği zenginliğe değer verdiği içindir. anlayacağın bana göre karun daha zengindi..

0|0
    0|0
    • Kur'�n-ı kerimde En'�m s�resi 84. �yette bildirilmektedir. Süleym�n aleyhissel�m; ''Y� Rab! bana hiçbir kimsede bulunmayan bir kudret ve devlet ihs�n eyle.'' diye du� etti. Du�sı kabul ediLdi...

• kim olduğu cevabın birinde vardı..

Kızlar Ne Diyor 5

• hz.Süleyman

2|0
    0|0
  • Zenginin malı züğürtün çenesini yorarmış:)

0|0
    0|0
  • Karun daha zengindi

1|0
    0|0
  • Karun

0|0
    0|0
  • kendimi cok cahil hissettim :/

2|0
    0|0
Yükleniyor...