Hadi bakalım aşağıdaki cümleleri kaç kişi okuyabilecek?

Hadi bakalım aşağıdaki cümleleri kaç kişi okuyabilecek?

bir ignliiz üvnseritsinede ypalaın arşaıtramya gröe, kleimleirn hrfalreiinn hnagi srıdaa yzalıdkılraı ömneli dğeliimş. öenlmi oaln brincii ve snonucnu hrfain yrenide omlsaımyş. ardakai hfraliren srısaı krıaşk oslada ouknyuorumş. çnükü kleimlrei hraf hraf dğeil bri btün oalark oykuorumuşz.

0|0
6|7

En İyi Erkek Görüşü

• evet doğru. yakın harfleri görünce beyin otomatik hafızadan o harfi seçiyor. zaten kelimeleri bazen yanlış okumamızın sebebi de bu. harflere tek tek bakmadan okumak.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Evet biliyorum okumuştum seminerde dinlemiştim bunu okul zamanlarımda.

0|1
    0|0
    • cok gerekli birligerden birtanesidir aslında...

• bu gibi şeylerden dolayı insanların okuma istekleri coğalabilir. okumanın aslında basit oldugunu fakat okudukca insan dilinin ve beynin daha iyi algıladıgını görebilirler.. Türkiye olarak %2 lik bir kitap okuma oranına sahibiz... en azından bu oran biraz daha artabilir... Heves vermek iyidir..

• Kitap okumak bir çok sorunu ortadan kaldırıyor ama bunu hala fark edemedik belki de yeterince farkındalık yaratamadık. Çok söyledin %0.1 yani binde bir oranında :D sadece okumak bile diksiyonumuzu etkiliyor

• evet sanırım bazen yanlış okumalarımızda bundan kaynaklanıyor beynimiz bir kelimeyi gördüğünde kendi tamamlıyor

0|0
    0|0
  • Gerçekten hepsini okudum çok basit bişey bakınca cümlenin gelişinden okunuyor zaten harika

0|1
    0|0
  • Gnyaüıdn :):):):)

0|0
    0|0
  • Yilmaz ozdilin kitabindan alinti :)

0|0
    0|0
  • Aynen hipizli okudum:)) normal yazsan bu kadar olmazz:)) beyin otomatik algılıyor zaten

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

Yükleniyor...