Yahudiler hakkında neden bu kadar ön yargılısınız?

Merhaba arkadaşlar, ben 21 yaşındayım ve Yahudi bir aileden geliyorum, Yahudiyim. Şu anda malum bir İsrail-Filistin sorunu var. Peki neden İnsanlar bir devleti eleştirmek için insanların din gibi kutsalına saldırıyor. Ve genelde bu sadece Yahudilik için yapılıyor. Türkiye'de yaşıyorum ve burada ki insanların çoğunluğu Müslüman. Sizin de dininizin gereği olduğu gibi benim dinim de öldürmemeyi emrediyor. Filistin sorunu yüzünden neden biz Yahudileri aşağılayarak, hakaret ediliyor. Unutmayın katil olan dinler değil devlettir. Ve sizin de biz Yahudiler ve bu konu hakkındaki görüşlerinizi almak istiyorum

1|0
19|78

En İyi Erkek Görüşü

• Çünkü insanlar vahşi ve gerizekalı. ırkçı, faşist vs. Suç hiçbir zaman bir dinin ya da bir ırkın olmamıştır.

Bugün israilin yaptığı şeyler devletin şuçu. Yahudilerin değil. Zira Yahudiler de soykırıma uğradı. Suçlusu tüm Alman ırkı mı? Ya da Hristiyanlar mı?

Devlet töremi ile türkiyeye kabul ettiğimiz sudan devlet başkanı ömer el beşir de savaş suçlusu. Suç müslümanların mı? 60 yılda 10 milyonu aşkın Müslüman öldürülmüş. İsrailin öldürdüğü kişi sayısı 350 bin civarı sanırım. Geri kalanlar, Müslümanlar tarafından öldürülmüş. Irakta mezhep savaşından her ay bir sürü adam ölüyor. Fakat medyada yer bulmuyor. Yani suçlu Müslümanlar mı?

11 eylül saldırılarını protesto etmek için Kuran'ı Kerim yakan gerizakalı bir rahip vardı. Bugün aynı zeka seviyesine sahip insanlar sinagogların önünde gösteri yapıyor, sosyal medyada hitler fotoğrafı paylaşıyor.

Her neyse... Güzel bir kapanış cümlesi aklıma gelmedi :\

2|2
    0|3
    • Güzel kapanış cümlesine gerek yok, Teşekkürler yorum için :)

• acaba bana bir mesaj atabilir misiniz bir şey sormak istiyorum benim seviyem yeterli değil. teşekkür ederim

• Sen çok zekisin dimi?
      Ulan aç araştır önce isralin nüfusu 7 milyon 800 bin küsür.
      Ordusu taş patlasa 400 bin
      geriye kalan 7 milyon 400 bin kişi buna dur diyemiyormu?
      müslümanlar katledilirken israil halkı tel avivde dans ediyor çok konuşma yalan yanlış bilgilerle gelip burada safsata yapma.
      Git araştır önce hitler neden yahudilere bunu yapıyormuş. git araştır neden yahudiler lanetlenmiş. git araştır Peygamber efendimize en çok karşı çıkanlar kimlermiş
      Gelip burada yahudileri savunacağına git araştır ondan sonra konuş. Her türlü tartışmayada açığım. Kaynaklarımda var...

Erkekler Ne Diyor 77

• Çok az da olsa yahudiler arasında insan olarak iyi insanlar var ve Filistine yapılan zulme karşı direniş hareketi yapanlar var bunu inkar etmiyorum ama şimdi sorunun cevabını kendin bulman için bir soru soracağım.

En belirgin ve senin en iyi bileceğin örneği veriyorum.

Amerika ve 11 Eylül olayları.

Amerika 11 Eylül olaylarını bizzat kendi eliyle yaptırarak Orta Doğuda istedği gibi at koşturup Orta Doğu petrollerinde söz sahibi olabilmek için kendi insanını harcadı ve bunu yaparken de belki bilirsin Orta Doğu ülkelerinde varlık gösteren sözde müslüman olduğunu iddia eden bir örgüte suçu kabul üstlenmeleri için anlaşma yaptı.

Bu tarihten sonra Amerika müslümanları terörist ilan etti ve Orta Doğuda istediği gibi at koşturmanın peşinde ilerledi hala da ilerliyor. Bugün Amerikanın politikasını belirleyen Yunan ve Yahui lobisi İsraildeki Yahudiler eliyle dar anlamda Orta Doğu sorununu ifade eden İsrail - Filistin sorunuyla Orta Doğuda avuç kadar sözde insan ama içlerinde vijdan bulunmayan (ölümlere tepki verenleri hariç tutuyorum) mahluklara suçları olmadıkları halde havadan sudan nedenlerden oradaki insanları geçtim çocuk ve kadınları dünyaya bir tane daha terörist gelmesin söylemiyle katlederken Yahudiler ne yapıyor. Müslümanları terörist ilan etmiyor mu?

Kusura bakma Filistindeki zulme sessiz kalan ve destekleyen her Yahudi teröristtir. Ben yahudiyim dinim bunu emrediyor diye ortalıkta gezmesinler. Ayrıca sen Türkiyede olduğun için bihaber olabilirsin ama onlar kendilerini üstün ırk olarak görüyorlar, dünyayı yönetmeye haiz özel insanlar olduklarını sanıyorlar.

Müslümanlara eziyet yaparak öldürmeyi inanışlarına göre kutsal bir vazife olarak görüyorlar. Bunları bir yerimden uydurmuyorum bu arada zaten hepsini tv izliyorsan yaptıklarını görebilirsin.

Sorarım sana sen müslüman olsan Yahudilere nasıl bakardın? Ne ön yargısından bahsediyorsun benim için caniden de öte teröristten de öteler.

1|0
    0|0
    • Bizim dinimizi terörist yetiştiren insan yamyamı olarak gösteren Yahudiler kusura bakmasın asıl teröristin kendileri olduklarını görmek istemiyorlar. Aslında onlar da kendisinin ne olduklarını çok çok iyi biliyorlar ama malesef para onlarda süper güç Amerikanın ipi onlarda yoksa İsrail kim ki Türkiye karşısında böcek gibi ezeriz.

Senin vicdanın Filistinliler için yanıyorsa bu yapılanları insalık dışı buluyorsan seni ayrı tutarak bunlara ses çıkarmayan ve destekleyen hangi dine mensup olursa olsun insan değildir ;)

Senin yerinde olsayım utanıp da Yahudiyim bile demezdim tüm bunlar yaşanırken Müslümanlara terörist ilan eden yineliyorum olanlara seyirci kalıp ses çıkarmayan ve destekleyen Yahudilerin bu dünyada yaşama hakları bile yok. Ön yargıyı falan geçeceksin. Yıllardır biz Müslümanlara yapılmayan hakaret ve benzetme kalmadı. Hala da yapıyorlar

Ben sana soruyorum nedir bu Müslümanlara olan ön yargı sen açıkla?

Unutma çok yüzeysel yazdım istersen sabahlara kadar yazarım

• Teşekkür ederim yorum için

• http://www.youtube.com/watch?v=OJe5R3JSBaM

işte bu yüzden.

“Şu tartışılmaz bir gerçektir ki, insanların iman edenlere en şiddetli düşmanlık duyanlarını, yahudilerle şirke batanlar arasında bulursun” (Maide 82)

“Ey iman edenler! Yahudileri ve Hıristiyanları gönül dostları edinmeyin. Onlar birbirlerinin gönül dostlarıdır. Sizden kim onları gönül dostu edinirse o, onlardandır. Allah, zalimler toplumunu doğruya ve güzele kılavuzlamaz.” (Maide 51)

“Ne zaman savaş için bir ateş yaksalar, Allah onu söndürür de onlar yine bozgunculuğa koşarlar.” (Maide 64).

“Biz, Beniisrail’e Kitap’ta şu yolda bir yargıda bulunduk: Siz yeryüzünde muhakkak iki kez bozgun vücuda getireceksiniz ve muhakkak büyük bir kibirle böbürleneceksiniz” (İsra 4).

2|0
    1|0
    • Senin kitabın

• Keşke Her yahudi senin gibi düşünebilse. Ama savaşları bitirecek gücün olamasa bile düşünceleri değiştirebilecek gücün var.

• Elimden geleni yapmaya çalışıyorum

• Yahudilerle alakalı en çok nefret ettiğim 3 şey.
    1- İsrail in sinek öldürürmüş gibi insan öldürmesi
    2- ABD hükümetlerini başlarına kim geçerse geçsin hep o arkaplanda gözükmeyen Yahudi lobileri kontrol ediyor bu yalan değil gerçek. kim bilir başka hangi hükümetleri parmağında oynatıyor.
    3- Sözde dinine çok bağlı olan yahudilerin kendilerini diğer insanlardan üstün görmesi

Takdir ettiğim özellikleri
    1- Çok çalışkanlar 16 yaşında ki çocuk üniversite bitirmiş birisinin sahip olduğu donanıma sahip
    2- Zenginler çünkü çalışıyorlar üretiyorlar birbirlerine sahip çıkıyorlar, birbirlerinin kusurunu görmek yerine birbirlerinin açıklarını kapatıyorlar

sonuçta bana göre onca eğitim görmemiş cahil insanı öldürme sebebi kendini üstün görme psikolojisi yüzünden. mantık şu ' böylesi topraklarda ancak benim gibi eğitim görmüş üstün elit insanlar yaşayabilir bu yobazlara burada yer yok'. gerekirse dünyayı karşımıza alıp hepsini öldürüp yerleşim yerleri kurmalıyız

ben aşırı sağcı bir yahudinin eşitlik ilkesine inandığına inanmıyorum her ne sorun çıkıyorsa bu fikir yüzünden çıkıyor. yoksa yahudiymiş ateistmiş hiçbiri beni ilgilendirmiyor insan olduktan sonra

1|0
    0|0
    • İnsan olduktan sonra, doğru

• Ayırım yapmazdım eskiden etle tırnak gibiyiz bu ülkedeki her insanla. Ancak artık sizleri aramızda istemiyoruz, siz İsrail'e vergi veren ve Türkiye'yi karıştırmak isteyen ve dedemiz Fatih'in kucak açıp misafir ettiği ama buna rağmen nankörlük eden bir milletsiniz. Peygamber öldürmüş ender kavimlerdensiniz. Siz efendi, diğerleri köle yaratıldığına sapkınca inanan insanlarsınız. Sizleri bu ülkede görmek değil, adınızın okunmasını bile istemiyorum. Gidin ait olduğunuz yere, çünkü sizlerden nefret ediyorum.

1|1
    0|0
    • Gücünüz yetiyorsa gönderin o zaman bakalım :)

• Soruyu gizli kullanıcı olarak sordum diye, biz korkak mı olduk? Siz o gemide öldürülen vatandaşlarınız için ne yaptınız ki şimdi Müslümanlar için ne yapacaksınız? Klavyeden cihad mı? Var mı bir icraatınız?

• Ne yaptığımızı söyleyeyim. Mavi Marmara sonrası hukuk devletinde olanlar oldu, sizin askerleriniz helr Aşkanezi g. t korkusundan İsviçreden korkarak siyonist bölgeye kaçtı. Biz Türk ordusu siyonist bölgenin 160 mil açığına 2 muharip krovazör yolladık tüm donanmanız bizi seyretti. Hele askerlerinizi Konyada dinlerken bizden ne kadar korktuklarını biliriz. Siz kadın çocuk öldürürsünüz, çünkü gücünüz buna yeter. Biz erkeklerini arıyoruz ama yok meydanda. Aşağıdaki aşağılık soydaşında g. t korkusuna gizlenmiş. Bak ben Muğla'da Ortaca'dayım. Hava Kuvvetlerindeyim. Bir yeriniz yiyorsa ulaşın bana gizli değilim.
      :)))

• Dünya çapındaki politikalar, insanları ayrıştırıp, birbirine düşman edip, yönetmek ve çıkar sağlamak üzerine kurulu.

Aslında hepimiz BİR ve TEKiz.

Son olarak, http://i.hizliresim.com/V2X9Xr.jpg

1|0
    0|0
  • Kur'an ayetleri açıkça belirttiği için.

Onlardan birisi;
    Sözlerini bozmaları sebebiyle onları lânetledik ve kalplerini katılaştırdık. Onlar kelimelerin yerlerini değiştirirler (kitaplarını tahrif ederler). Kendilerine öğretilen ahkâmın (Tevrat'ın) önemli bir bölümünü de unuttular. İçlerinden pek azı hariç, onlardan daima bir hainlik görürsün. Yine de sen onları affet ve aldırış etme. Şüphesiz Allah iyilik edenleri sever. (Maide/13)

2|0
    0|0
    • Ne demeliyim ki artık ben sizee

• Kur'an ayetimizi kaldıramayacak durumdaysan böyle bir soru sormasaydın.

• Neden inanmadığım bir şeyi kaldıramayayım?

• sizin dininiz oldürmemeyi yasaklıyosa neden buna yahudiler tepki göstermiyo sırf filistinde toprak sahibi olmak icin 1. dunya savasını cıkaran yahudiler osmanlı parcalandı vatansız yahudiler filistini işgal etti neymiş efendim 2. dunya savasında hitler 6 milyon yahudi oldurmus böyle bişey yok olen sivillerin sayısı 25 milyondu onları konusan yok sırf katletmek için bahne uretiyolar bizden saygı beklemeyin cihat ilan edilse gitmeyen serefsizdir bir gun yahudi toplumu ve bunlara sessiz kalanlar bedelini ödiyecek kurunun yanında yasta yanıyo dunya böyle biyer

1|0
    0|1
    • Senin görüşün.

• İşinize gelmeyince tarihin t sini bilmez oluyor. Tam size yakışan bir davranış

• yurtsuz yahudilere osmanlı kucak açtı 1923 yılında cumhuriyet ilan edilmeden önce nufus 13 milyondu onbeş bin ayhudi vardı nerdesiniz şimdi yuzde 1.1 yapar kimliğinzi gizleyip kemalist oldunuz sizi bu ülkeye alan zihniyette hata yapmadıgınız hainlik kalmadı

• Lanetlenmiş tek millette ondan bizim kitabimiza gore hristiyanlara boyle denilmemis ama israilogullari lanetlenmiş tek millet ve pislik inanaclari olan bozulmuş kitapları olan tevratta bahsedilen vaat edilen topraklar yüzünden herşey İsrail güzel sözden anlamaz İsrail ancak güçten anlar ama yakindir israile öyle bir tokat atacagiz ki hayati gözlerinin önünden gazze şeridi gibi geçecek vaat edilen toprak uğruna döktükleri kaanda boğulur inşaallah yer ile yeksan olacaklar çünkü FİLİSTİN MAHSUNSUN VE GARİPSİN :(

1|0
    1|0
  • israil halkına değil israil devletının yaptıklrına karşıyız cünkü benim dinim insanı yaşat hangi dinden olursa olsun diye emereden bir din sunu unutma yahudilk diye bir din hala varlığını sürdürüyosa islamıyete borçlu osmanlı zmanında osmanlı hakımıyetınde dininizi bugunlre getrmiş katletmediği için hala varsınız ve ALLAH katında tek din var oda islam bunu sizin hahamlarınz çok iyi bılıyor

1|0
    0|0
    • Sizin dini görüşünüz tabi

• Katliam, ve yapan da katil oluyor tabi ki

• işde sorunumuz halkla olmadığını sizde bızde anlamışz oluyoruz

• Bu dediklerinin hepsi kişilerin cahilliği yüzünden objektif yorum yapamayacak kadar eğitimsiz kişiler. Biraz da aileden yetişmedende farkediyor. Herkes gözünün önüne konulan perdeye bakarak yorum yapıyor ama kimse o perdenin arkasıda ne olduğunu anlamaya çabalamıyor sadece medyanın gösterdiği ve sabit fikirlilikle yorumlar yapılıyor ve suçu olmayan kişiler suçlanıyor

1|0
    0|1
  • yahudiler lanetlidir peygamberlerini öldürmüştür biz değil Allah bize ayetleriyle anlatıyor onların azgınlıkta bozgunlukta ne kadar ileri gidebileceklerini. bizim yorumlama şansımız yok ayet kesin ve nettir bir yahudi müslüman olmadıkça sonuç değişmez.

1|0
    0|0
    • Oldu

• gerçekten korksan iyi olur zamanı gelince bunları hatırlarmısın bilmem.

• Peki

• çünkü Kur'anda lanetlenmiş bir milletsiniz ve yeryüzünde tek yahudi kalmayıncaya kadar savaşacağız bunun hiçbir açklaması ya da inkarı olamaz. Siz pgeçmişte peygamber günümüzde bebek katilisiniz. ve gelecekte de olmayacaksınız. kıyamet kopmadan önce yeryüzünde hiç yahudi kalmayacağını hadisler bize haber veriyor...

1|1
    1|0
  • bana mesaj atarmısın sana bazı sorular sorcam dini hakaret felan etmicem kesinlikle...
    Soruna gelcek olursak Türk insanında kişiyi değil topluma saldırma yapısı var bendede var Pkk bişey yapıyor direk kürtlere laf sayıyorum ama sonra pişman oluyorum suçsuz iyi niyetli suçsuz kürtte çok Sen eminimki çoğu müslümandan daha iyi niyetli birisin ama İsrailde kötü niyetli insan çok fazla çocuğu öldürmeyi geçtim hastaneyi vurmak nedir ya!!! o yüzden yahudilere saydırılıyor

1|0
    0|1
  • Bak sorun yahudilerle degil zaten israil devletinin yoneticisiyle çevredekiler yahudiler diyerek hakaret ediyolarsa da onların dusundugu israil devletidir. Ama israil devleti yedigi hakaretleri sonuna kadar hakediyor cunku bebek ve cocuk katili bir devlet.

0|0
    1|0
    • Buna katılıyorum, sorun Yahudiliğe hakaret edilmesi

• Çok pardon bir hakaret var sandım

• Tamam önemli degil dini konularda tartismak istemiyorum ben merak ettigim icin sormustum cevabi da verdigin yanıtın içinde zaten.

• ama arkadaş belkide sen devede kulaksın dünyada ki yahudilerin bu katliyamdan zevk aldığından eminim tabi ki senin düşüncelerin çok güzel ama her gün televizyonlarda çıkan o parçalanmış çocuk resimlerini gördükçe biz dayanamıyoruz bizim dinimiz islamiyet o kadar güzel bir din ki ırkçılığa bütün dünya üzerinde karşı çıkan tek dindir düşünsene zencilerin bütün dünya üzerinde beyazlarla eşit sayıldığı dönemin hangi dönem olduğunu biliyor musun HZ. MUHAMMED (sav) sonra onunla birlikte herkes özgürleşmiştir. yanlış anlama ben bunları seni eleştirmek için söylemiyorum keşke hepsi senin gibi düşünse ama maalesef öyle değil lütfen söyle bana senin yüreğin o eli kalem tutması gereken çocukların parçalanmış vücutlarını görmeye , o insanların çaresizliğini görmeye dayanıyor mu bak yarın bayram herkes sevinecek mutlu olacak ya o masum ve günahsız insanlar o çaresiz insanlar onlar ne olacak yani bu yüzdende bu insanların tepkisi de normal yürek dayanmaz zaten bunlara dayanabilenlerede insan denmez

0|0
    0|0
    • Çok haklısın, katılıyorum sana

• benim senin böyle düşünmemiz yetmiyor ki keşke bütün dünya kardeşçe yaşamayı bilseler insanlar ölmese yani bir insan ölecekse normal bir insan gibi eceliyle belli bir yaştan sonra yani çocukluğunu, gençliğini ve yaşlılık evrelerini görerek insanların bu şekilde canice ölmesini kabullenemiyorum keşke kardeşçe dostça saygı ve sevgi içerisinde yaşayabilseydik

• Keşke

• bizim dinimiz öldürmeyi emretmez filisitin israil arasında sorun değil adaletsiz tek taraflı bir savaş var yahudilerle kimsenin sorunu yok sorun zaten yahudiler tarihe bak

1|1
    0|0
    • Sorun bu düşünceleriniz

• Tam tersine inanmaya devam edin o zaman

• sizde tüm insanlığın nefretini kazanmaya

• Bizim sorunumuz yahudi vatandaşlarıyla değil. bizim sorunumuz israilin başındaki o şebekler'le hep milleti gaza getiren o g*t verenlerde. yoksa bizim onlarla ne sorunumuz var. ara gazı veriyorlar vitesi 5 atıyorlar sonra bütün vatandaşları milletin üstüne salıyorlar.

1|0
    0|0
  • Bak bizim kitabimizda sizin sonunuz yaziyor zulum goreceginiz zulmedeceginiz ve sonunuzun gelecegi.. bu neden biliyormusun nerede bir fitne var hep yahudiler yapiyor bunu ortadoguda akankanlar somurulen ulkelerdeki şirketleriniz ve urettginiz kapitalizm fabrikanizla dunyayi somuruyorsunuz dunyada 14milyon yahudi var ve her ülkede somurunuz var bankalarnzla yonettgni ülkelerle siz bu insanligin yuz karasisiniz o filistinde olen 1 çocuğun kani hepinizden sorulacak

1|0
    1|0
    • Hakaret etmeden anlatamıyor musunuz? Kitabınız umrumda değil

• http://m.youtube.com/watch?v=rYtIevg2YWA bak izle haham bir adam anlatiyor sizle biM aramizdaki farkk.. bu

• Izle videoyu senn dininden bir haham anlatiyo

• Önyargılı değilim , Yahudi , Müslüman düşmanı değildir asla.

1|0
    0|0
    • Öyle, ben değilim en azından

• Yanlış anlama ama ALLAH siz yahudileri lanetlemiş cennette bile yeriniz yok, bunu bütün hristiyanlarda biliyordur, sizi kimse sevmiyor, vicdansız insanlarsınız bu yaptıklarınız normalmiş gibi, kendini savunarak konu açmışsın bide.

1|0
    0|0
    • Ben tabiki kendimi savunacağım, ama İsrail'i savunmuyorum farkındaysanız? Benim dinimde sizin adınız bile geçmiyor, lütfen hakareti kesin

• Nerden biliyorsun ne düşündüğümü, bu kadar körü körüne herşeye inanmayın

• bu kadar söylediğimden bunu anladın sen? iyi geceler deme gayretine bile girmiyorm sana yolal belki biraz ilerde vicdanın sızlar, ailen içine işlemiş bu pisliği...

• Müslümanlar, müslümanları daha fazla katlediyor her geçen saniye. Hiçbir zaman ırk ayrımı yapmamak gerekir. Bu tür insanlık dışı eylemler, otoriter devletlerin, idarecilerin ahlaksızlığıdır. Neticede İsrail'in operasyonlarını tüm yahudiler desteklemiyor. Her ırkın içinde insanlığından nasibini almamış sözde insanlar var. Ne mutlu insanım diyene ve insan kalabilene!

1|0
    0|0
    • Ağzınıza sağlık

• Üzülüyorum çünkü insan olmak bunu gerektirir

• Müslüman katledene müslüman diyemezsin onun dışında dediklerine katılıyorum

• Yahudilikte her mal yahudilerindir baskalarina hirsizlik yapmak onlarda suç sayılmaz çünkü kendi mallarını kendileri aldığını düşünme diye bir şey var mi?

1|0
    0|0
    • Ya Google'dan mı okuyorsunuz bunları :)

• Okumanızı tavsiye ederim orada tevrat in değiştirildigi ve yahudileri Allah in lanetledigi yazar.

• Her din bir şeyler söyler

• Bir arap'ın dostluğu yerine bir yahudinin dostluğunu tercih ederim sırtımızdan vurmazlar arap dölleri gibi birde hala filistini savunan var :)

1|1
    0|1
    • Oldun, ne olursa olsun masumlar zarar görmemeli cevap için teşekkürler

• Arapların yaptıklarını bilgim çerçevesinde buraya yazsam 1000 cümle çıkartırım :) ama şu an hiç yazasım yok birşeyler biliyorum çok araştırdım bu konuyu ama dediğim gibi yazasım yok araplar elde edilebilecek en iğrenç dost ve mahlukatlardır pis yaratıklardır

• Biraz vahşiler, Muhammed'in bir sözü var; "Ben arabım ama arap benden değildir." yeterlidir :)

• Yahudilere lafım yok. İyi olan her insana hoşgörü ile yaklaşırım. Zaten İsrail devletinin kurulmasını istemeyen Yahudi dinine mensup insanlar da var. Yani önyargılı olmamak lazım tabii. Sen beni hor görmezsen ben neden seni göreyim ki?

1|0
    0|0
    • Çok haklısın

• Evet, kesinlikle

• Öyle işte..

• Bence siyonist olanları sağa sola saldırıyor. Devletin büyük bölümü siyonist olunca herkes suçlu oluyor

1|0
    0|0
  • Evinde oturup, hayatı boyunca karınca dahi ezmemiş bir yahudinin ne suçu var diyorsun; ki haklısın..

Fakat, lanetlenmiş ırk işte.
    Sonlarının ne olacağı Kuran-ı kerim de yazıyor..

Ya şahsi vicdanın rahatsa, takılma boşver..

1|0
    1|0
  • haddinden fazla musevi arkadaşım oldu. içlerinde müslüman arkadaşlarımdan daha çok sevdiğim dostlarım oldu.

amerika ırak'a girdi diye tüm hristiyanlara düşman olmak gibi bir saçmalık bu. Bölgesel kafatasçı ırkçı dinci olmamak lazım Dünya vatandaşı olabilmek lazım.

0|0
    0|2
  • Yahudi , Hristiyan farketmez adam olsun yeter delikanlı olsun yeter bir numaralı dostum olur ;)

1|0
    0|0
  • En iyi yahudi fırında pişmiş yahudidir. Ben yahudi faşistiyim.
    Sen bana ister yobaz de ister geri kafalı madem sordun fikrimi bende söylüyorum.
    Kuranı Kerimde israil devletininde Müslamanlar tarafından yok edileceğinin haberi vardır.
    Siz coğrafyadan silineceksiniz. Buraya bile çıkıp utanmadan soru soruyorsun. Müslüman kardeşlerimin kanı orda dökülürken yahudi gelip buraya soru soruyor. Lanet olası canının cehenneme kadar gitmesi dileğiyle...

0|1
    0|1
    • Yok etmekte başarılar, iyi günler

• Cahil olanlar sizsiniz kusura bakma... gercekler ortada. Tartismaya bilem ne gerek var anlamiyorum.

• Kuranda yahudilerle bir çok kez çatisip galip geleceğimiz yazılı fakat Kuranda diyor ki yahudilerden bazıları tıpkı sizin gibi (müslümanlar gibi) bana ibadet etmektedir. Yani onlardan da doğrular var Böyle konuşmak eğer muslumansan hiç yakışmıyor sana

• sorunumuz siyonistlerle. amerikada israili protesto eden yahudileride biliyiruz. kızarken yanlis yapiyoruz pkk ya kizarken kurtlere saldirmak gibi vs.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    47

Kızlar Ne Diyor 19

• merhaba hanımefendi, siz kökten yahudi bir aileden mi geliyorsunuz yoksa sonradan yahudi olan bir ailemi bilmiyorum. siz kutsal kitabınızı okudunuz mu onu da bilmiyorum fakat ben sizin şu an okudugunuz tevratın büyük kısmını okudum. israil bir din devletidir ve her icraatını yahudi şeriatından alarak uygular. yahudi hahamları öldürmeyin emrini sadece yahudiler için olduğu şeklinde algılarlar ve öyle fetva verirler. şu andaki tevrata göre yahudiler dışındaki insanlar sadece yahudilere hizmet etmek için vardır ve insan değillerdir. o nedenle israil askerleri hiç acımadan ufacık çocukları öldürürler. çünkü insan olarak görmemektedirler. ve inançlarına göre müslümanları öldürdükleri zaman cenneti kazanacaklardır. bir nevi bizim kurban bayramımız gibi. zaten videoları izlerseniz görürsünüz. aslında sizin bunları bilmeniz lazım. fakat sanırım bizim bazı müslümanlar gibi sizde kendi dininizle ilgili yeterli araştırmayı yapmamıssınız. yahudiler onlarca peygamber öldürmüş bir kavimdir. islamiyette savaşmanın da kuralları vardır. kadına, çocuğa , yaşlıya , hasta ve aciz olana , elinde silah olmayana zarar verilmez. benim sizden ricam lütfen hem kuranı kerimin tefsirini hem de sizin şu andaki kitabınızı araştırın okuyun. sormak istedikleriniz olursa bana da sorabilirsiniz..

0|3
    1|0
    • Dinimi gayet iyi biliyorum

• dininizle ilgili benim söylediklerimi yalanlayacak birşeyler söyleyebilirmisiniz... bakın hanımefendi. şu an ki tevrat. allahın indirdiği tevrat değil.. bu zulümler o yüzden.. yoksa siz allahın yahudi olmayanların burnunu kesin kulaklarını kesin gözlerini oyun diyebileceğine veya kızlarınız kardeşleriniz size helaldir onlara yaklaşabilirsiniz diyebileceğine inanabilirmisiniz. veya bir din kitabında üzüm salkımları gibi memeleri vardı diye kadın tasviri yapabileceğine.. allah böyle bir edebe mi sahip tövbe yarabbi.. siz din ayrı devlet ayrı diyorsunuz.. fakat dediğim gibi israil şeriat devleti.. dünya da zaten tek şeriat devleti israildir.. değiştirilmiş tevrata göre hareket eder ki.. dün bir hahamınız beyanat verdi. tüm gazzeliler öldürülmeli diye.. allah cümlenize hidayet versin...

• Size de

• ön yargili degilim, su an filistin diye feryad edenlerin bircogu gücleri olsa yer yüzünde tek bir yahudi kalmayana kadar savasirdi götleri yemedigi icin lanet edip kuran ayetlerini gösterip bir de üzerine " yahudilerin kitabinda öldürün yaziyor" diyor, la gerzek snin c/p yaptigin ayette ne yaziyor diyor insan haliyle.
    neyse devletin yaptigi seyi bahene ederek yahudi irkciligini tavan yaptiran insanlari kaale bile alma.
    israil haftalardir saldiri yapiyor kac kisi öldü? isid sadece bir günde 1500 kisiyi kursuna dizdi feryad edeni gördünmü? göremezsin cünkü infazi yapan müslümandi yahudi degil.
    onun disinda her türlü katliama savasa karsiyim ve israil "devletinin" yaptigi seyi dogru bulmuyorum.

1|1
    0|0
    • Teşekkürler yorum için. Çok doğru

• Tamam sen ne güzel yazmışsın ama hatun İsrail'in yaptıklarının hatalı olduğunu ve bunu kabul etmediğini belirten tek bir söz yazmamış. Hatun sadece dinini korumaya çalışıyor. Irkçılık için de şikayetçi değil. Sen de hatun ırkçılık ile ilgileniyor gibi kaale alma diyorsun asdafghjklş.

• Mesele din meselesini aştı artık, zalim zalimdir hangi dinden olursa olsun, Zalimlik yapanlar savunulamaz hangi dinden olursa olsun diyorum bak tekrardan. İsrail tescilli bir terörist ülke. Bir kadının ve çocuğun sivillerin öldürülmesinin hiç bir şekilde kabul edilir yanı yoktur. Artık bunu yapanlar Yahudi midir Müslüman mıdır Hristiyan mıdır her ne ise, eni sonu yapmış oldukları zulümdür, evrensel bir suçtur, bu kadar...

0|0
    0|0
  • Ben ön yargılı değilim çünkü insanları birey olarak değerlendiriyorum.
    Zamanla homojen olmayan tanımlar benim için anlamını yitirdi
    O yüzden insanlıkta birleşelim

0|0
    0|0
  • bu zulmu surduren İsrail yahudileri ve buna destek veren yahudiler. iste bunlar yok mu, Allah'in laneti birkez daha uzerlerine olsun! Yoksa bu zulme destek vermeyen yahudilere soyleyece bir seyimiz yok. Fakat, sana da tavsiyem; İslam'i arastirmani dilerim guvenilir kaynaklardan.

0|0
    0|0
  • ben yahudilere karşı ön yargılı değilim mesela ben israile karşı da değilim. ben oradaki masum insanlara kıyabilenlere ön yargılıyım buna da ne kadar ön yargı denirse hem sadece israil askerleri veya devleti değil ben böyle kıyımlar yapan herkese aynı şekilde bakıyorum. ön yargım yok

0|0
    0|0
  • Yahudiler hakkındaki önyargılarımı yendim. Siyonizme karşı nefret besliyorum. Katil olan dinler değil devletlerdir sözünüze de katılıyorum. Umarım Yahudiler de Müslümanlar hakkında böyle düşünüyordur.

0|0
    0|1
    • Ben bir Yahudi olarak böyle düşünüyorum. Problem siyonizm, hepimiz insanız her şeyden önce

• Teşekkürler yorum için

• Ben kimseyi yadirgamiyorum. herkes Yahudiler de allah in kulu. her savaşan milleti Yadirgasam ırk kalmaz din kalmaz.

1|0
    0|0
  • yıllardır sistematik bir devlet terörü icra ediyorsunuz. dünyanın her yerinde suikastlar tertipliyor ülkeleri mahvediyorsunuz ve hala neden sevilmediğinizi merak ediyorsunuz.

0|0
    0|0
    • Ben evimde oturup ders çalışıyorum, insanı birey olarak değerlendirmek gerekli, toplum olarak deeğil

• yahudi öldürmek sevapp

0|0
    0|0
  • ya o kadar çok cani müslüman varkiiiiiiiiiiii. onlar önce kendilerine baksın cnm. bnde müslümanım ama gözümde her müslüman iyidir ya da her yahudi iğrençtir düşüncesi yok. olmamalı da!

0|0
    0|0
  • yahudilerle bir sorunumuz yok hatta israille de sorun yok
    sorun tamamen israil hükümetiyle alakalı
    benim için öyle
    filistin haberlerini izlemeye bile dayanamıyorum
    ama biri kalkıp da yahudilere bir şey derse cevabını veririm
    bir de benim duyduğum bu yahudi nefretinden dolayı hitler böyle muhteşem şöyle harika adammış lafları var
    adamlar nazici olmuş
    insanlar düşünmeden iki gazla nefret doluyor
    israildeki nefreti görüp biz de onlara nefret besliyoruz
    böyle sonsuz bir döngüde devam ediyor
    onların yaptığına kızıyoruz ama bu tarz davranışlarımız onlarınkinden hiç de farklı değil

0|0
    0|0
  • "kahrolsun İsrail"
    " # Freepalestine " demeyin. Medya da
    gördüğünüz haberlere inanıp Gazze için
    ağlama derecesine geldiniz. Gazze 28
    Haziran'da 3 tane İsrail asıllı çocuğu kaçırdı
    ve öldürdü. Bunun üzerine İsrail Filistinli
    mahkumları serbest bırakılmayacağını ve
    Hamas ile ilişkilerin düştüğünü
    açıkladı. Bunun üzerine Hamas füzeler ile
    Tel-Aviv şehrini vurdu. Hangi ülkenin
    başkentine saldırırsanız o ülkede size
    operasyonel bir şekilde saldıracaktır. Bu bir
    savaş değil operasyondur. Hedef sadece
    İsrail'e ekonomik , kültürel ve manevi bir
    şekilde zarar veren Hamas tünelleridir. Orda
    burada gördüğünüz fotoğraf ve videolara
    inanmayın.
    Eğer bir seçim yapıcak olursanız :
    1) Ermeni soykırımını kabul etmeyen nadir
    ülkelerden biri İsrail'dir. Filistin ermeni
    soykırımını kabul etmiştir.
    2) KARDEŞ ülkemiz olan Azerbaycan ve
    Ermenistan arasında ki "Karabağ" sorununda
    İsrail Azerbaycan'ı desteklemiş , Filistin ise
    Ermenistan'ı desteklemiştir.
    3) 1974 Kıbrıs Barış Harekatı sırasında Diğer
    ülkeler tarafından Türkiye'ye yapılan Boykot
    ile Türkiye ekonomik bir bataklığa
    saplanmıştır. Bize tek destek olan ülke İsrail
    ve Azerbaycan'dır.
    4) ASALA adlı terör örgütünü eğitip
    Türkiye'ye yollayan ülke Filistin'dir.
    5) ASALA tam 79 Türk mühendisini
    öldürtmüştür.
    6) 1. Dünya Savaşı sırasında Filistin
    Osmanlı'ya baş kaldırmış ve topraklarında ki
    20.000 kadar Osmanlı Askerini
    memleketlerine aç ve susuz bir şekilde
    evlerine göndermiştir.
    7) 1. Dünya Savaşı sırasında Filistin , İngiliz
    ve Fransızlarla bir olup Osmanlı'yı
    çökertmeyi planlamıştır.
    Eğer bir seçim yapacaksanız bu yazdıklarımı
    okuyup öyle bir seçim yapın

1|0
    0|0
  • Peygamberleri şehit ettiniz. Bu yüzden yahudiler lanetlenmiştir.

0|0
    0|0
  • çoğunluk neyse kanı ona göredir Yahudiler lanetlenmiş bir topluluk son peygambere iman etmediler

0|1
    0|0
    • Aşağılmak ve hakaret etmek mi gerekir peki

• hanımefendi sizin din adamlarınız da bizim peygamberimizin bir sözünü çok dikkate alıyorlar. inandıklarından değil ama ya gerçekse diye korktuklarından.. şu anda israil de en çok gargat ağacı dikiliyor..
      Hadis-i Şerif’te, Yahudilerin taşların ve ağaçların bile arkasına saklanacağı, buna karşın Gargat ağacından başka bütün taş ve ağaçların: "Ey Müslüman, Ey Allahın kulu, Yahudi arkamdadır, gel onu öldür" diyeceği ifade ediliyor. bu nedenle... ben allah için sizden islamiyeti de gerçek kaynaklardan araştırmanızı rica ediyorum... ben bir müslüman.. hatta müslümandan öte bir insan olarak kimsenin öldükten sonra pişman olmasını istemiyorum...

• Teşekkürler yorum için

• yahudiler zeki insanlardır

0|0
    0|2
  • Bencede insanlar önyargililar. Sonucta insan olaylara farkli yönden bakmayi bilmeli. Fakat ulkede ya da ailede nasil ögretiyorlarsa insanlar etkileniyorlar. Herkes her iki ulkenin tarihini okumali ve kendimiz kendimiz icin bir sonuca varmali. Sonradan karar vermeli kim hakli diye. Filistin mi yoksa Israil mi? Ben birsey bilmiyorum kim hakli diyemem ama ben konulara farkli yönlerden bakma taraftariyim. Ha Filistin musluman diye haksiz bile olsa onun taraftari olmak zorunda degiliz. Din ya da ulkeler yarismiyor ki. Konu kimin hakli olmasi. Kim hakliysa onun tarafinda olunmali. Filistin hakliysa Filistinin ya Israil hakliysa Israilin. Herkese saygi duyarim.

0|0
    0|0
    • Kim haklı olursa olsun, asla masumlar katledilmemeli, ben böyle düşünüyorum

• Bildiğin yahudi işte

0|1
    0|0
  • Ayet; Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onları dost edinirse, şüphesiz o onlardan olur. Şüphesiz Allah, zalim kavmi doğru yola iletmez.

0|1
    0|0
    • Bu çok büyük bir aşağılama, biraz düşünmek gerek tabi

• Kitabımızda olan budur :)

Yükleniyor...