Kitap önerisi olan varmı? ciddi soruyorum sulandıran olmasın lütfen?

Siyasi, politik, biyografi, tarihi, kişiselgelişim, fantastik, piskolojik, felsefik, deneme tarzı okuduğunuz okumaktan zevk aldığınız bu saydığım konuların içerisinden veya bu konuların dışında şiddetle önerebileceğiniz bir kitap var mı?

Güncellemeler:
cevaplayan arkadaşlara teşşekür ederim bide kitabın hangi tarz neyle ilgili olduğunu yazarsanız memnun olurum:))
dram, acıklı, duygusal bir romanda olabilir:))

0|2
3021

En İyi Kız Görüşü

• maxime chattam harika.. bütün kitapları harika müthiş cinayet gerilim tarzı. okumadıysan tess gerritsen ın kitapları da bayağı iyi. ama benim en çok aklımda kalan kitap 'Tanrının Formülü' oldu gerçekten çok etkileyici.. Einstein ın tanrının varlığını kanıtlayan bir formul bulduğundan falan bahsediyor.. Eğer Elif Şafak ' a karşı önyargılı değilsen onun Bit Palas, Ustam ve Ben romanları ve Şemspare, Firarperest fikir yazıları çok iyi... Ve benim elimden hiç düşmeyen kitaplarıyla Harlan Coben bence en iyisi. Gerçekten zekası, esprili anlatımı ve gereksiz hey şeyden uzak kurgusu onu 1 numara yapıyor. Eğer onun eserlerini de kendi içinde karşılaştıracaksak Son Vuruş, Oyunbozan, Orman önde gelir. Ama bu kitaplar seri halinde sırası var wiki den bak o sıraya. Kitaplarında gerilim olayları spor ile iç içe geçmiş durumda. Her birinde farklı bir sporu ele almış sanki. Ve tabi gerilim cinayet deyip Jean C. Grange dan bahsetmeden olmaz. Biraz sadist düşünceleri sapık cümlelerle ifade etse de güzel kitapları var. Mesela 'Kaiken' özellikle de uzak doğu kültürüne meraklıysan tadından yenmez. Alman yazar Wulf Dorn un ' Şizofren' diye kitabı var. Şu anda piyasa şizofren adında çok kitap olduğu için söylüyorum kapağında karda yürüyen bir adam var. O da baya iyi...
    Yazasım varmış iyi geldi

0|1
    0|0
    • Felsefik olabilir dedin diye ' Sofi'nin Dünyası ' nı oku diyecektim unutmuşum

• ya eic için teşekkürler :) :)

• rice ederim:)))

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 29

• Nagehan karaman ve Kahraman Tazeoğlu kitapları;konu genellikle aşk. Bir de Tess Gerritsen ve Sherlock Holmes kitapları; polisiye. En sevdiğim 4 yazar. Okumanı tavsiye ederim. Eğer Tess Gerritsen kitaplarından hiçbirini okumadıysan cerrah la başla çok sürükleyici. Beğeneceğini düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • fantastik olarak bol bol önerebilirim :) Açlık Oyunları Serisi (filmi çıktı filmi kitaplara göre tam bir fiyasko ve rezalet. Eğer izlememişsen sakın izleme direk kitabı oku) Hush Hush Serisi - Ölümcül Oyuncaklar Serisi (bunun da filmi çıktı Kemikler Şehri diye. Kendisi ilk kitabı olur) Cehennem Makineleri Serisi. Sana tavsiyem bu serilerin hepsini okuman. sürükleyici ve eğlenceli

0|1
    0|0
  • Cesare Pavese yaşama uğraşı hala da okuyorum intihar ettiği güne kadarki günlüklerini oluşuyo baya karamsar ama iyidir

0|1
    0|0
  • Açlık oyunları serisini mutlaka öneririm ayrıca ahmet ümit İstanbul hatırası, agatha christie briç masasında cinayette çok iyidi olasılıksızı da öneririm son olarak melekler ve şeytanlar geldi aklıma dan brown o da çok iyidi :)

0|1
    0|0
    • işte beklediğim cevaplardan biriydi aklıma geldi dan brown melekler ve şeytanlar:) dan brownun da vinci şifresini okumuştum hoşuma gitmişti, olasılıksızlıkta biraz merak uyandırmamış değil tabi oda aklımın bir köşesinde

• aynen ya bu kadar cevabı beklemiyordum açıkcası kafam karışmıştı:D

• beyaz diş. çocukken okuyupta hala unutamadıgım ve her sayfasından ayrı zevk aldığım bir kitaptır ayrıca erkekler daha cok sever gibime gelior. kırma bir köpekten bahsedior cok güzel tavsie ederm

0|1
    0|0
  • Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi var fantastik seversen süperdir hatta Taht Oyunları da dizi uyarlamasıdır. Deja vu-John Hart cinayetle ilgili bir kitaptı başta çok sıkılmıştım sonradan çok beğendim hem yıllar sonra yazarına kadar aklımda kalmayı başarmış :) Ateşböceği Yolu- Kristin Hannah iki dostun hikayesini anlatıyor çok güzeldi. Aklıma gelenler bunlar umarım yardımcı olabilmişimdir :)

0|1
    0|0
  • şu an "mutluluk böyle bir şey" adlı romanı okyorum ve gerçekten çok başarılı ama okuduğum en iyi kitap "aynı yıldızın altında" sana bu iki kitabıda önerebilirim

0|1
    0|0
    • TIME dergisi, 2012'nin En İyi Romanı aynı yıldızın altında john green:))

• bence jojo moyes in senden önce ben kitabının daha sade hali aynı yıldızın altında romanı. senden önce ben daha kaliteli.

• tmm:) jojo moyes senden önce ben kitabı popüler bir kitap olsa gerek

• bukre -kahraman tazeoğlu , kayıp gül- serdar özkan , simyacı paulo coelho , susanna tamaro -yüreginin sesini dinle

0|1
    0|0
  • Canan tan I'n romanları güzeldir aşk istiyorsan. :)
    Ama ben polisiyeciyim :) favori yazarım da tess gerritsen :) bu yazarın kitabını oku İnan polisiyeye aşık olacaksın :)

0|1
    0|0
  • Thomas More'un Ütopya kitabını okuyabilirsin. Felsefik olabilir dedin diye söylüyorum, ben bu sene okudum, fena değildi. :)

0|1
    0|0
  • Şu hortumlu dünyada fil yalnız bir hayvandır / ahmet serif İzgören / kişisel gelişimdir okumanı tavsiye ederim sıkmaz

0|1
    0|0
    • yanılmıyorsam başarı ve mutluluk üzerine yazılmış bir kitap bakacağım

• Fantastik bilim kurgu isterseniz de yazabilirsiniz yardimci olmaya çalışırım :)

• bilmem yazarsınız düşünürüm karar aşamasındayım kafamda liste yapıyorumda okuyacam kitapa göre:))

• Grinin 50 Tonu

0|1
    0|0
  • 1984 kesinlikle okunmalı

1|1
    0|0
  • bir kitap var ama turkcesi var mi bilmiyorum; Intouchables (le second souffle) de Pozzo di Borgo'dan. filmi de var istiyorsan bence mukkemel bir film izlemelisin!

0|1
    0|0
  • yoksa hayat gençken daha mi zor ama komik bisi istersen seni gömmem imkansiz

0|1
    0|0
  • Aşkin karesi super bir kitap bittiginde üzülmüstumm

0|1
    0|0
  • lord of flıes.. sıneklerın tanrısı klasıklesmıs bır kitaptır.

0|1
    0|0
  • krıstın hannahın dili mükemmel kış bahçesiyle başla.

0|1
    0|0
    • hmm bir kitabın beni çekmesi için anlaşılır olması dikkatimi çeken unsurlardan birisidir:))

• eyi eyi al oku işte kış bahçesini.

• Sherlock holmesu okudun muuu?
    Arsen lüpen

0|1
    0|0
  • dostoyevskiye aşığım, oku

0|1
    0|0
    • hangi eseri mesela suç ve cezayı ortaokul sıralarında okumaya çalışmıştımda sıkılıp bırakmıştım o zamanlar

• ya bütün kitalarının basını okudum şöyle hepsi sürüklüyor ben karamazov kardeşleri okudum şu an suç ve ceza hepsi güzel

• dostoyvski bakarım onada aklımda dan brownda var

• Kızlar Devam
    9

Erkekler Ne Diyor 21

• Psikoanalist - psikolojik, gerilim
    Olasılıksız - polisiye, fantastik, gerilim
    Zar adam ya da şahmat ı da deneyebilirsin.
    Kişisel gelişim tarzı olarak insan mühendisliği ya da sen bir markasın tercih edebilirsin. Siyasal olarak 9 Işık Doktrini olabilir

0|1
    0|0
    • teşşekür ederim.. bunları inceleyeciğim teker teker:)9 ışık dikkatimi çekti alparslan türkeş... ülkücü değilim ama bu kitapla ülkücülüğü tanımış olurum okursam.. her görüş zenginliktir katılmazsam bile en azından bilgi, fikir sahibi olurum

• hakkında bilgi sahibi olmadığın birşeyde fikir sahibi olamazsın bir fikri bir felsefeyi yermek ya da savunmak için ilk önce bilgi sahibi olunmalı, yerdiğinde önyargılı savunduğunda yetersiz kalabilirsin

• O yüzden bir yerde karşına çıkar diyorum ;)

• Ahmet Ümit oku. Polisiye roman yazar. Edebiyatta katar içine. Tess Gerritsen polisiye yazar. Muhteşem bir gerilim katar Roma'na. Sonraki sayfayı çevirmek için okuduğunuz sayfayı hızlı okuyacaksınız. 😎

0|1
    0|0
  • Empati; olasiliksizin yazarindan oldukca guzel telepatiyle ilgili xmen tarzi bisey ;D

Sayilar diye bir kitap oda insanlarin olucegi tarihi gorebilen bir kizin bulastigi bir vukaattan kacma hikayesi oda guzel

Metro 2033 nukleer savas sonrasi rusya metrosundaki kalan insanlarin hayatini devam ettirisini anlatiyo

0|1
    0|0
  • Sade Efendi'yi oku aga, erdemle kadın kırbaçlıyorlar, şlap şlap

0|1
    0|0
  • şu an okuduğum kitap: engineering vibration. pek heyecanlı gitmiyor.

filmleri çekilmiş kitapları okuyorum bir süredir. kuzuların sessizliğini okudum. filminin yanında çok vasat. koku'yu okuyorum şimdi. idare eder gibi. baba efsane ama. okumadıysan romanı oku derim...

0|1
    0|0
  • büyük iskender makedonyadan anadoluya - valerio massimo manfredi 3 kitabın ilki ve bu kitabı okursan diğer ikisinide okursun.

0|1
    0|0
  • Ahmet Ümit, Tami Hoag, Sabahattin Ali, Nazım Hikmet, Yakup Kadri Karaosmanoğlu, George Orwell, Tolstoy, Sinan Meydan, Şevket Süreyya Aydemir, Dostoyevski kitaplarını tavsiye ederim.

0|1
    0|0
  • Nihat Genç - Kompile Hikayeler, Yaşar Kemal - 3 Anadolu Efsanesi, Jack London - Ademden Önce mutlaka oku.

0|1
    0|0
    • nihat genci dinlemişliğim var onuda düşünürüm aslında diğerlerinede bakarım

• Adolf Hitler Kavgam, Murat menteş Dublörün Dilemması Jimmy Dawyer 102 Dakika (12 Eylül Ve gerçeğini konu Alır)

0|1
    0|0
  • orange is the new black i tavsiye ederim dizisinden sonra okumayı düşünüyorum

0|1
    0|0
  • Uçurtma avcısı.

0|1
    0|0
  • uçurtma

0|1
    0|0
  • "Aklından bir sayı tut"

0|1
    0|0
  • Atatürk inönü kavgasi okumani tavsiye ederim

0|1
    0|0
  • kişisel gelişim adına osho'nun kitapları.

0|1
    0|0
  • Tanrının formülü, şeker portakalı,
    Erdal demirkiranin kitaplari.. :)

0|1
    0|0
  • aşk kitabını tavsiye ederim

0|1
    0|0
  • Dokuzuncu Hariciye Koğuşu ve Yalnızız ikiside Peyami Safadan
    1. si aşk, dram gibi bişey 2. side psikolojik roman gibi ruhsal betimlemeler çok fazla.

0|0
    0|0
    • dokuuzuncu hariciye koğuşunu okudum. belki yalnızız'a bakabilirim:)

• Ulan böyle dedin ya sulandırasim geldi :D

0|0
    0|0
  • Felsefe istersen hem eğlenceli hem de felsefeyi anlatan bir kitap serisi var. Benim okuduğum kitap Platon Bir Gün Kolunda Bir Ornitorenkle Bara Girer... :) Bunların dışında Psikolojik kitaplar istersen Freud'un Günlük Yaşamın Psikopatolojisi ile Totem ve Tabu'yu tavsiye ederim. Ayrıca, Güç Oyunları ve Gücün Öteki Yüzü çok çok güzel bir kitaptır ve yine aynı kitabın yazarından Duygusal Bir Kalple Akıllı Okuryazarlık kesinlikle tavsiye ederim. Siyasi olarak pek ilgilenmiyorum ama Lenin vs. okuyabilirsin. Tarih istersen İlber Ortaylı, Sinan Meydan oku. Ne bileyim Soner Yalçın falan oku :) Sonra Kafka'nın Dönüşüm var onu oku. Okumak istersen tonla kitap var. :) Bunlar benim şu an için aklıma gelenler ama bayağı kitap biliyorum yani. Bir de Aydınlanmanın Diyalektiği'ni okumalısın kesinlikle. :)

0|1
    0|0
    • teşşekür ederim hepsine bakmaya çalışcam;)

• Rica ederim. Liste yaparım yarına sana atarım özelden :) Çok kitap var da hepsi aklıma gelmedi şimdi :)

• iyi olur fikir olmuş olur hem bana saolun;)))

• Erkekler Devam
    1
Yükleniyor...