THM ve ya TSM dinleyenler kimler?

Halk müziğimi ve sanat müziğimiz günümüz gençliği tarafından pek talep görmüyor.. Sahip çıkanlar olmasa yitip gidecek. siz sahip çıkanlardan mısınız? Dinliyorsanız , duygularınızın tercümanı olduğunu düşündüğünüz sanatçı ve ya türkü/şarkıyı yazmanızı rica ediyorum :)

0|0
3|2

En İyi Erkek Görüşü

• dinlerim saymaya başlarsam uzar gider ama şöyle söyliyim tsm: zeki müren - zekai tunca - emelsayın - müzeyyen senar - safiye ayla(agırlıkta olan isimler ) vs vs vs

thm::neşet ertaş - musa eroglu - mahalli sanatcılardan bazıları - orhan hakalmaz - arif sag vs vs vs

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• müzeyyen senar

zeki müren

belkıs özener

zekai tunca

behiye aksoy

neşet ertaş

nida tüfekçi

erkan oğur

sadri alışık

şükran ay

gönül akkor

nesrin sıpahi

daha kimler kimler

0|0
    0|0
  • Şimdiki gençlerin duygusu yozlaşmış mirim, nerde o derinlik. Ben herşeyi dinlerim, kimseyi yargılamak da haddime değil ama sevgilinin yanağındaki beni kağıda düşmüş mürekkep bir güle benzeten fikriyatla, I wanna make you sweat diyen zihniyet boy ölçüşebilir mi?Duygular yüzeysellestikçe, ifadeler de yüzeyselleşiyor.

Neyse konuya gelirsek, Muzeyyen Senar, Erkan Oğur, Zeki Müren, Aytekin Ataş, Neşet Ertaş, Belkıs Özener, Munir Nurettin Selçuk ... saymakla bitmez :) Ben en çok "Mecnunum Leylami gördüm" türküsünü severim. Tam bir tercüman. Ve tabii ki "Kimseye etmem şikayet"

1|0
    0|0
    • ağzın bal yiye senin yazdıklarının aynısından yazmaya geldimdi :))

• Saolsınız efenim sizin de bal yesin :))

• ooof ooof :) hislerimi paylaştığım, ve aynı duygu kıyılarında yalnız gezmediğimi görmek ne hoş :) çok teşekkür ederim :)

• Sadece zeki müren.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Müzeyyen Senar - Aşkımı bir sır gibi senelerce sakladım

Zeki Müren - Senede bir gün

Bu ikisini çok çok severim.Başka şarkılar da var tabi.

0|1
    0|0
Yükleniyor...