Şimdiye kadar kitap okumadım bu eksiklik mi?

Hiç kitap okumadım okuduysamda bitirmedim. Sorun mudur bu

0|1
15|9

En İyi Kız Görüşü

• Kitap okuyan insanla okumayan insan arasında farklar olur tabii. Kitap okumaya başlasan iyi edersin. Klasiklerden başlama bence en başta sıkıcı gelebilir, önce sevdiğim roman türünü bul ondan sonrası zaten gelir.:) Küçükken anne-baban zorla kitap okutturduysalar sana başlaman zor olabilir. Gazete filan okur musun? Kitaplardan sıkılıyosan dediğim gibi sevdiğin türü bulman lazım bir de bazı kitapların güzel kısımları sonradan gelebiliyor. Kitap okumayı seven, seni yakından tanıyan arkadaşların varsa onlardan sana kitap tavsiye etmesini ya da ödünç vermesini isteyebilirsin. :) Yola ben bunu yapamayacağım çok sıkılacağım diye başlarsan dediğin her şey gerçekleşir bunu unutma. İyi şanslar :)

0|0
    0|0
    • Okunmaya çalıştığım zaman aklıma başka birşeyler geliyor okuduğumu anlamıyorum

• koyabilirsin. Böylece 6 noktan olur. Onlarla da 2 z çizersin gözlerinle. Her bir egzersizi günde 2-3 dakika yap. Daha çok yapmak istersen de bir kaç saat sonra yap da gözlerin ağrımasın. Gün gün bir dakikada kaç kelime okuduğunu takip et. Tabii bunun da kuralları var. Ve/ile gibi bağlaçları saymayacaksın. Satır sonunda kısa çizgiyle ayrılan kelimeleri iki kelime say. Zaman içinde geliştiğini göreceksin. (Bi kaç uygulama daha vardı ama onları hatırlayamıyorum kusura bakma) Umarım bu yazıyı okuyan pek çok arkadaş faydalanır :)

• Biraz zor anladım ama deneyecem

Kızlar Ne Diyor 14

• Aynen bende :D çok az okudum ünlü romanları hiç okumadım :D ama iyi ders çalıştım atandım ve kimse bana hangi kitapları okudun diye sormuyor

0|0
    0|0
  • Evet sorundur cahil kalmak istemiyorsan oku sorgula düşün

0|0
    0|0
  • Kesinlikle cok buyuk bir eksiklik. Ki zaten sen kitap okumanin cok guzel birsey oldugunu anladiginda n kadar eksiklik cektigini anlamis olucaksin√√

0|0
    0|0
  • kesinlikle evet ama hayatı boyunca hiç kitap okumamış bir insana bunu anlatmak çok zor

0|0
    0|0
  • Bence büyük eksiklik okumayı alışkanlık haline getirirsen neler kaçırdığını göreceksin zaten

0|0
    0|0
    • Cabuk sıkılıyorum

• Kitabın konuya giriş aşamasında sıkılıyosundur biraz direnirsen ortalarında kaptırırsın kendini

• Tabiiki de bir bir eksiklik ve sorun. daha fazla gecikmeden başla bence

0|0
    0|0
  • hemde çok ben her hafta kitap okurum kitap okumazsan bence kültür bilgi falan hepsi yalan olur

0|0
    0|0
  • hemde buyuk eksıklık hemen kıtap okumaya basla bence

0|0
    0|0
  • Evet.

0|0
    0|0
  • tabi ki de eksiklik. kitapsız hayat mı olur. ama hiç bişey için geç değil

0|0
    0|0
  • Okumayı bilmeyene yürümeyi bile öğretir kimi kitaplar, okusan ya.

0|0
    0|0
  • Kültür yoksunu.

0|0
    0|0
  • Eksiklik. p

0|0
    0|0
  • konuşma becerinde, yorum yapabilmede ve yorumları anlayabilmede sorun oluşturur

1|0
    0|0
    • Evet sorun var

• Bende öyle işte

• duruşunla, zekanla, karizmatik oluşunla, kıyafetlerinle, dünya görüşünle, spor yapışınla öne çıkmaya çalış. kızlar artık tipe ya da zengin oluşa bakmıyo

Erkekler Ne Diyor 9

• Fazla sorun değildir. Kitap okumuyorum ingilizcem ve ingilizce edebiyatım 98 ortalama düştü :) Yani kitap okursan sadece kelime dağarcığın gelişir daha fazla kelimeye hakim olursun. zaten sağ beyinliysen hiç okumana gerek yok doğuştan gelir bu yetenek

0|0
    0|0
    • Konuşma becerisini etkiler mi

• Sonuçta kitap okuyorsun birsürü yazarların fikrini okuyup karışıyorsun en iyisi roman okumak

• Önce Türk yazarlardan başlamalısın okumaya;
    Yunus Emre'nin dediği gibi
    İlim ilim bilmektir
    İlim kendin bilmektir
    Sen kendini bilmezsin
    Ya nice okumaktır

+Oğuz Reha Türkkan
    +Emine Işınsu
    +Mustafa Necati Sepetçoğlu
    +Arif Nihat Asya
    +Necip Fazıl KIsakürek
    +Oktay Sinanoğlu

0|0
    0|0
  • hayır değildir sorun

0|0
    0|0
  • Hayatta kalmak için okumak şart değil tabi.

0|0
    0|0
  • O zaman okursan daha hiç bırakamazsın

0|0
    0|0
  • Değil. Ha çok okuyanın kelime dağarcığı daha fazla olur, konuşmasında takılmalar yaşamaz, hayal gücü genişler vs.

0|0
    0|0
  • Evet.

0|0
    0|0
  • ne eksikliği ya devam et böyle geleceğin parlak :D

0|0
    0|0
    • Dalga mı geciyorsun

• Sorduğuma cevap vermekten neden kacıyorsun

• sordugun soru kaçılcak bir soru değil sadece baskı yaparmış gibi konuşuyosun ve buda ister istemez kanıma dokunu arkadaşım... cevabı basit. bence kitap okumalısın en azından dikkatini çeken ve üzerinde yogunlaşacagın bişi olur arkadaşım belki bu agrasifliktende kurtlursum :)

• Okuyupda eşşek olanda var olmayanda sen bilirsin

0|0
    0|0
Yükleniyor...