Arkadaşlar Görümcemi zorla evlendiriyorlar? Doğulu arkadaşlar özellikle siz yardımcı olabilirmisiniz?

Arkadaşlar biz eşimle İstanbul'da aynı üniversitede okurken tanıştık benim ailem İstanbul'da onunkilerse diyarbakırda yaşıyor evlenince İstanbul'da yaşamaya devam ettim, eşimin ailesi geleneklerine çok bağlı oldukları için bazı şeylere karşılar kızı evlendiriyorlar ama kız başkasını seviyor üstelik daha yaşıda 17 sürekli aile baskısı görüyor en son babasından dayak yemişti abisi yani eşim diyarbakıra gitti bizim yanımıza getirdi 2 ay bizde kaldı sonra tekrar döndü bu seferde evlilik diye kıza baskı yapıyorlar kız istemiyor başkasını seviyor, bu durumda ne yapılır lütfen yardımcı olun doğulu arkadaşlar özellikle siz bakarmısınız lütfen

0|0
5|10

En İyi Erkek Görüşü

• klasik kürt mantalitesi

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• bu konuda eşinin yani abisinin işi çok onun bu işi halletmesi lazım onun sahip çıkması lazım yoksa yazık etcekler kıza. bende doguluym 4 tane kız kardeşim var ama okadar istemeye geldiler babamdan önce ben gidip sordum kardeşlerime istiyomusunz diye hepsinde de yok dediler ve bende babama durumu izah ettim allah razı olsun adamdan zorluk cıkarmadı ki cıkarsaydıda fark eden bişey olmcaktı ama oda kardeslerımın kararlarına saygı duydu.. abisi sahip cıkmazsa yazık olcak kıza

0|0
    0|0
    • Senin baban anlayışlı insan demekki bı adamla konuşulmuyor benim yüzümden eşime tokat attı eşimde o günden beri yemin etti ağzını açmıcana dair

• Ozelden mesaj atarmısin yanlış anlama beni lütfen sadece bir kaç birşey daha dicem

• burada söyleyebilirsin

• Esin sahiplensin hardesini bir guzel okutun. Bende mardinliyim butun kizlari okuttuk okuttuki dede nene lafi gelmesin. Halletse halletse esin halleder. Esinle konusbl kisacasi

0|0
    0|0
    • Çok konuştum eşimde istiyor ama ailesine karşı gelemiyor babam son sözü söylediyse bana laf düşmez diyor abim bile cevap veremiyor ben nasıl açayım ağzımı diyor

• Bitti. Biraz asabi yazmis olabilirim altta kusura bakma. Ama anlamıyorum bu babam dedi bitmistir mantığını. Benim verebileceğim tavsiye bir buydu ikinxisi ise istemeye gelecek kisilerle abin konussun kardesim küçük okuyacak diye. ya da kızın sevdigi istesin bir yolunu bulsun. Ama benim bu durumda yapacağım dediğim givi kardesimi yanima almak olurdu

• Yok önemli değil düşünceni belirttin teşekkür ederim

• O devirler eskide kaldı zorla güzellik olmaz gerekirsr polisren koruma talep etsin onlarda bir şekilde vermejten vaxgeçer ama direnmesi lazım baya

0|0
    0|0
  • Çok zor, aile büyüğü ne derse o.

0|0
    0|0
  • Evin diğer aile büyükleri var mı? Mesela amca, dayı falan gibi? Onların bu durumu konuşması gerekli.

0|0
    0|0
    • Amca var tabiide en büyükleri eşimin ailesi onlarda yine son karar

• Kültür yıla bakmıyorki bizde böyle diyorlar sizdeki bu rahatlıkta İstanbul'da yaşamanızdan dolayı burada yaşadaydın sende görürdün töreyi gelin hanım diyolar

• Bu töre falan değil ki. Zorbalık bildiğin. Söylediğim gibi yapın sonuç alacaksınızdır.

• Allah yardım etsin.

0|0
    0|0
  • bir binanın en üst katından er kişi kendini boşluga bırakarak bu durumdan gayet tabi çıkabilir.

0|0
    0|0
  • Kz okula baslasn

0|0
    0|0
  • Polise gitsin aile baskısı, şiddet ve zorla evlendirilmeye çalışıyorum diye beyanda bulunsun..
    olmadı kaçsın kurtulsun zaten evlendi mi bin kere ölücek her gün..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Adini baskasiyla cikarsin emin ol diyarbakirlilar özelliklede tanidik biriyle adi cikarsa bir daha almazlar kendi akrabalarimdan biliyorum..
    Eger kürtse durum farkli tabi.. o zaman caresi yok evlenecek gibi gözüküyor:/

0|0
    0|0
  • Yerinde olsam kızı yanıma aldirirdim durumunuz iyiyse okutun bile bence. Yazık kıza ya

0|0
    0|0
    • Gelsin tabii başımın üstünde yeri var ama en son bizde kaldığında ailesi eşime laf soktu senin karın senide bozmuş iyice unuttun kültürümüzü diye

• Bende farkındayım olayın ama benim elimdende bişey gelmiyor kızın tek çıkış yolu onu istanbula getirmek olacak üstelik evlendirmeye çalıştıkları adam 33 yaşında

• Diyecek laf yok ne yapin edin getirin kızı

• Kaçsın sevdiği kişiye

0|0
    0|0
    • İyi diyorsunda canım töre diye birşey var bize her ne kadar saçma gelsede onların kültürleri çok farklı

• Kayınvalidemler benide sevmiyorlar kabullenmiyorlar kızı en son gönderdiklerinde yemediğim laf kalmadı yoksa gelebilir tabii eşimin kardeşi sonuçta

• Zor bir durum

• Oturup güzel güzel konuşmaya çalışn. bu durumda başka ne yapilir ki

0|0
    0|0
  • başa gelen çekilir

0|0
    0|0
Yükleniyor...