Sizce mizah? Argo edebi?

Sizce mizahın bol küfürlü tarafımı ilgi çekici yoksa daha edebi tarafımı? Ve son donemdeki turk komedi filmlerini nasil buluyorsunuz.

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• Malumunuz; Cem Yılmaz filmlerinde bolca küfür ve argo kelimeler kullanır.
    Geçen yıllarda Arog adlı filmini izlediğimde, 1 sahne hariç bel altı bir küfre rastlamadım ve film de o kadar güzel ve eğlenceli geldi ki, izlediğim en iyi filmiydi.
    Yani ailece izlenecek keyifli ve tam bir komedi filmiydi.
    Ancak film çok tutulmadı ve izleyeni diğerlerinden daha az oldu.
    Ben o sıralar dedim ki; ''işte küfür yok diye film tutulmadıysa, bundan sonraki filmini baştan aşağı küfürlü çeker bu adam'' demiştim. Ki haklı da çıktım, sonraki filminde küfürler almış başını gitmişti ve insanlar da ''hahaaa, işte bu film güzel, bol küfürlü film'' diye onu daha çok beğendiler.
    Mesela sinemada bir sahnede bel altı bir kelime olduğu an bütün salon kahkahalar ile yerlere yıkılır.
    Oldum olası anlayamamışımdır, bir erkek olarak benim midemi bulandıran o küfürler, nasıl olur da kadını-kızı kahkahalara boğar!
    İşte kendi öz kültürüne sahip olamamış, birçok kültürün arasında arayışta kalmış bir toplum olursa, sonuç bu olur.
    Eski Yeşilçam filmleriyle sürekli dalga geçer, şimdiki facebook nesli... Aslında o filmlerin çoğundaki masumiyeti, ahlakı ve insanlığı kavrayacak ruhları olmadığı için, doğal olarak dalga geçiyorlar.

0|0
    0|0
    • Kesinlikle katilıyorum o eski yeşilçamın yanından geçemezler kendilerine özgü bir tarzı vardı ve ebediyen klasik olarak kalacaklar.

• Kartal Tibet ve Arzu Okay'ın başrol oynadıkları ''Bir Pınar ki (1972)'' adlı filmin güzel bir sahnesi:
      Akşam müthiş bir piyano müziği eşliğinde dans ederlerken, Kartal Tibet ''seni seviyorum'' demek için söze başlar ve ''seniii'' dediği anda Pınar heyecandan parmaklarını Kartal Tibet'in dudaklarına tutar, ''Sus' söyleme... Ben de'' der ve sarılırlar...
      Bu sahne o kadar ölümsüz ve müthiştir bir sahnedir ki benim için, şimdiki özenti filmlerde birbirini yalayan, şapır şupur sevişen kişilerin olduğu sahnelerle mukayese etmek, aklımı yitirmekle eşdeğer olsa gerek...

Kızlar Ne Diyor 2

• aklı bel altından başka çalışmayan bir mizahı istemiyorum

0|0
    0|1
    • Son hali bu guzel ulkemizin :)

• yerine göre ama çok küfür sevmem

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 3

• Huniler candır bence :)

0|0
    0|0