Org çalmanın pratik yollarını gösteren siteler var mı?

Gençler sıkıntı var bir yardımcı oluverir misiniz?

Bundan yaklaşık 2 ay önce 25 mart 2012 de babama hediye olarak yıllardır istediği olan bir şey, org aldık annemle beraber. Buraya kadar sorun yok.

Fakat tabii ki babamın müzik bilgisi bildiğimiz "0" hoş bizim de öyle maalesef pek nota falan bilmiyoruz hiç birimiz. Çok çalmak istiyor lakin artık daha dün annemizin şarkısını dinlemekten açıkçası biraz sıkıldım.

Şimdi babam bu yaşta öyle kursa gidecek bir insan değil. Nota falan da öğrenemez zannetmiyorum. Sizden isteğim bu org çalmanın pratik yolunu öğretecek ve notaları "do,re,mi .." gibi yazıyla gösteren sitelere ihtiyacım var. Zaten öyle klasik parçalar falan çalmayacak. Kolay şarkılar çalsa yeter çok fazla kasmasına gerek yok açıkçası.

Başka önerisi olan varsa tabi onları da dinlemeye hazırım.

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• yettim dede:))

link

bence müzik aletleri çalan yerlede kitaplaroluyor yardımcı olacak. Onlardan al içinde notlarda var.

birde ilk zamanlar o notalırn adlarını tuşlara stıklemekde yararlı olur.

Az çok nota bilgin varsa önce babana porte okumayı yani solfeji ve notaları öğretirsin zaten kitaplarda da vardır. yada netten indir.. Çıktı falan al:)

0|1
    0|0
    • onu yapmış tuşlara isimlerini yazmış da aslında genel olarak bu dediğim şekilde parçaları bulmakta zorlanıyor. Ama bu attığını inceleyeceğim çok teşekkür ettim :)))

• Hallettin mi dede? Baba geçtimi, bir şarksın sen ömür boyus ürecek versiyonuna :) Teşekkürler

• simdi sev kardesim calisiyor basaracak insallah =))))))

Kızlar Ne Diyor 2

• Tuşların üstüne notaları yazsın.Bilen biri de çıkardığı notaları yazıya döksün.Aslında öğrenmesi daha kolay ama.

0|1
    0|0
    • onu yapmış tuşlara yazmış notaları işte bilen biri olsa sıkıntı yok da bir de yaş 50 küsür olunca biraz sıkıntı çekiyor :)

• Aradım ama bulamadım öyle bir site:(

• Eğer babiş tuşların üzerine notaları yazdıysa ''Sev kardeşim'' şarkısının notalarına bir bak internetten en az ''Daha dün annemiz''i çalmak kadar kolay ve daha güzel bir parça. Bulamazsan yazayım. Nota çıkarmayı çok severim çoğu şarkının notalarını kendim çıkardım, mümkün olsaydı paylaşırdım.

0|0
    0|0
    • buldum sanırım bir şeyler :) yarın denerim bir bakalım doğru mu :) teşekkür ederim :)

Erkekler Ne Diyor 3

• şarkını notalarını numaralandır sonra klavyenin tuşlarını numaralandır ve nve numaralı nota sayfasını koy onune bak nasıl coşuyor ümit besen gibi olur amcamız

0|1
    0|0
  • herkes yapabilirmi,yetenekmi bilmiyorum ama benimde org um vardı ve ben org ile çalınabilecek herhangi bir şarkıyı ilk 3 notasını deneyerek,dinleyerek buluyordum ve gerisi direk geliyordu zaten.bi ara kendime şaşırıyordum ama sonra normal gelmeye başladı. öyle bi denesin gayer keyifliydi benim:)

0|0
    0|1
  • Ankarada yaşıyosanız bi ara uğrayım biraz öttürmeyi öğretiyim :)

0|1
    0|0
    • istanbuldayız ya maalesef :(

• var gibi kulağı sanki en azından benden çok daha iyi de bakalım artık

• Notalar tuşlarda sıra ile zaten en soldan en kalın nota ile başlar sağa gittikçe ses incelir.

Yükleniyor...