Osmanlı tarihine merakınız var mı?

Osmanlı tarihine merakınız var mı? Bu konuda aratırmalarınız ya da merak ettikleriniz...

0|0
10|10

En İyi Kız Görüşü

• 600 yıl bu ve nice topraklarda hüküm sürmüş imparatorlugu kim merak etmezki...Atalarımı öğrenmeyi kendime borç bilirim..

0|2
    1|0

Kızlar Ne Diyor 9

• muhteşem yüzyıldan sonra merak vs kalmadı hürrem saolsun:))

0|0
    0|0
    • Sen o filme aldanma. Filmde oynayan karakterlerin kimler olduğuna bakarsan ne olduğunu anlarsın.

• su getirmesi oğlu babaya taht hırsı yüzünden öldütmesini affettirmez,hatun akıllı tamam ama neyse ..dipsiz konu işte herkezin yorumuna saygım var..

• Tabi ki saygılarımla.

• Merakım yok,merak etmiyorum.

0|0
    0|0
  • evet bbu soru tam benlik olmuş çok merakım var o zamanların zengin sultanları nasıl yaşamış merak ediyorum

0|0
    0|0
    • Zengin sultan ama osmanlı padişahları avrupa krlları kadar serbest değildi.

• Yani dine aykırı işlerinde bir adamın fetvasıyla tahttan indiriliyorlardı. Koskoca Fatih'in bir yahudi yüzünden yargılandığı ve nerdeyse elinin kesilecekken yahudinin affetmesiyle kurtulduğu meşhurdur. O zaman ki krallarda nerde böyle bir durum.

• psikoloji biliminde üstün insan yoktur.aşşağılık insan vardır.birinden koskoca diye bahsediliyorsa aşşağılık biridir ki kandırmış herkes onu tanrı zannedip övüyor.

• tabiki de özellikle padışahları ve bulundukları dönemlere neler kattıklarını okumak bile heycanlandırıyor. seviyorum

0|0
    0|0
  • ben sevemediğim için tarih çalışamıyorum ve sıkıntım var ne yapcamıda bilmiyorum :s

0|0
    0|0
  • tarihi sevmem.sevmeyeceğim de :(

0|1
    2|0
  • Yok denecek kadar az

0|0
    0|0
  • çok değil ama merakta ediyorum kitaplar okuyorum hakkında

0|0
    0|0
  • merak ediyorum, araştırmayı okumayı severim

0|0
    0|0
    • Güzel. Öğrenmenin acısını bir müddet tatmayan, ömür boyu cehaletin zilletini yudumlar.

• Evet

• Bana önerebileceğin kitaplar var mı?

Erkekler Ne Diyor 10

• okuyarak değilde ..gezerek

1|0
    0|0
  • Yok..

1|1
    1|0
  • var ama meraktan ziyade gerçeklerin açığa çıkması ve tartışılmasıdır benim olayım .

0|0
    0|0
  • evet var yakından ilgileniyorum.

0|0
    0|0
  • zaman zaman ufak çaplı araştırmalar yaptım ama bazı hedeflerimi gerçekleştirdikten sonra gerekirse cilt cilt kitapları okuma gibi bir planım var

0|0
    0|0
  • Evet,Ecdad'tan kopamam..

1|0
    0|0
  • evet okurum padişahların hayatını genelde

1|0
    0|1
  • Merak etmiyorum hep tarih hocam yüzünden

0|0
    1|0
  • eskiden vardı evet