Çanakkale Zaferi: Hey Onbeşli'nin Hikayesi

Merhabalar, Çanakkale Savaşı'nın en hüzünlü ve en gururlu ezgilerinden biri olan Hey Onbeşli türküsü, 15'lilerin, yani 15 yaşında savaşa...
7 10

Kitap Okumayı Nasıl Sevebiliriz? Kişisel Taktikler Veriyorum!

Merhabalar Çoğu kişinin kitapkolik olmadığını biliyorum. Buna rağmen kitaplarla aranızda bir sevgi bağı oluşturmaya kararlıyım. Okumaya...
2 4

Bir Milletin Dillere Destan Direnişi: Çanakkale Zaferi

Çanakkale Savaşı Nedir? Çanakkale Savaşı; 1915 ve 1916 yılları arasında gerçekleşmiş, Türkiye Tarihi'nin gelmiş geçmiş en önemli...
5 7

Zamanın Ötesinden Seslenen Dört Eşsiz Roman Önerisi

Arayı çok fazla açmadan kütüphanemin diğer dört eşsiz eseri ile seriye tüm hızıyla devam edeyim. Buyurun, keyifli okumalar. :) Momo /...
5 2

Sabahattin Ali Kimdir, Yaşamı ve Eserleri

Sabahattin Ali Kimdir? Sabahattin Ali; Türk Edebiyatı'nda romanları ve öyküleri ile ünlü olan, döneminde oldukça ses getiren, toplumcu...
3 10

Bir Zamanlar Yasaklanmış Kitaplar

Merhabalar sevgili kitapseverler Sizlere bugün etkileyici bilgiler vereceğim. Etkileyici bilgiler kısmına çok yükselmeyin başlıkta...
5 2

Bitmemiş Hikayeler Kütüphanesi'nden Tavsiyeler

Artık kütüphanemden boynu bükük, yalnız ve nemli kalmış kitaplarımı yavaş yavaş gün yüzüne çıkarmanı vakti geldi. Bitmemiş hikayelere,...
12 4

Fatih Sultan Mehmet'e ait olduğu iddia edilen bronz madalyon, yaklaşık 82 milyon liraya satışa çıkıyor. İmkanın olsa alır mıydın?

Madalyon, İngiltere'deki Bonhams Müzesi'nin internet sitesindeki tarihçeye göre Fatih Sultan Mehmet'in gençlik dönemini resmeden en eski...
6 7

Tanrı varsa kötülük neden var?

Kötülük kimin eseridir. Buna güç getiren yalnızca tanrı ise neden müdehale etmez. Tanrı şöyle mi diyor: Hadi annen de ölsün baban da sen...
4 11

Herkes hayatında okuduğu en güzel kitabı paylasabilir mi?

Herkesin tek bir hakkı olsun ki en mukemmelleri yakalayalim bu paylaşım. sayesinde
3 1

Uğraştığınız bir dal var mı?

Örneğin: Spor, Müzik, Dans, Edebiyat gibi
7 16

En son aldığınız en güzel haber neydi?

Siteden bir arkadaşımın ön ayak olması ile birlikte kitabımın incelemesi yapıldı ve ufak dokunuşlar ile basıma uygun olacağı bilgisi...
45 9

Ramazan ayında hangi kültürel etkinlik seni daha çok mutlu ediyor?

Bu mübârek günlerde kurumlar tarafından düzenlenen ya da bireysel veya aile, arkadaş grubu ile planlayacağınız hangi etkinlik sizi daha...
23 13

Favori tablonuz hangisi?

13 19

Sizce yazdığım şiir iyi mi?

Arkadaşlar verilen cevaba göre hocama vereceğim kendim yazdım ağır melankoli içerdiğinin farkındayım ve amacımda kalbinizin sızlaması...
1 4

360.000 TL İle Profesyonel Bir Kısa Film Çekilir mi?

bu konuda uzman olan var mı burada?
0 5

Sizce, ülkemizde hangi sanat dalı hak ettiği ilgiyi görmüyor?

Tüm eylem ve söylemlere rağmen bir türlü hak ettiği değeri görmediğini hem geri planda kaldığını düşündüğünüz sanat dalı hangisi?
19 5

Kadın en iyi hangi sanat dalıyla tasvir edilebilir?

Belli başlı bir alana sığamayacak olan kadını, en iyi hangi sanat dalı tasvir edebilir? Hangi sanat buna cesaret edebilir, hangi sanatçı...
20 10

KS'canlar 4 kutsal kitaba inandık peki okuyup kabullendik mi? Hayır! Devlet neden okumamıza izin vermiyor?

Okuduğumuz kitapları anlayıp kavrıyor muyuz?4 kutsal kitaba bizi inandırdılar. Peki neden okumamıza izin vermiyorlar? Kötü veya iyi...
3 6

Öne Çıkanlar

Nadanı terk etmedin, yaranı arzularsın ne demek?

Nadanı terk etmedin, yaranı arzularsın ne demek? Ne demek istemiş burada Malatyalı Niyazi Mısri?
1 8

Atasını tanımayan it peşinde gezer ne demek?

bu söz ne demek, atasını tanımayan it peşinde gezer ?
2 2

Harabat ehlini hor görme zakir defineye malik viraneler var ne demek?

"Harabat ehlini hor görme zakir, defineye malik viraneler var" sözünün anlamı nedir?
3 4

Cengiz Han'ın bisikleti kimin eseridir?

Cengiz Han'ın bisikleti kimin eseri? Tiyatro oyunuymuş, peki kim yazdı bilen var mı?
1 2

Âşık Mahzuni Şerif, "bana dönek demiş" türküsünü Abdullah Çatlı'ya mı yazmış?

Âşık Mahzuni Şerif'in bana dönek demiş itin birisi hikayesi nedir? Abdullah Çatlı için mi yazmış? Bana dönek demiş itin birisi Açığım...
5 6

El muzaffer daima ne demek, bilginiz var mı?

Payitaht Abdülhamid dizisinde bir sahnede Sultan Abdülhamid Han girdiğinde herkes birden Sultan Abdülhamid Han El Muzaffer Daima! diye...
1 1

Dante gibi ortasındayız ömrün ne demek?

Cahit Sıtkı Tarancı'nın "35 Yaş" şiirinde geçen "dante gibi ortasındayız ömrün ne demek" Şair burada ne demek istiyor?
3 4

Acıma yetime döner ile başlayan atasözü ne demek?

Yıl 2003 falan 3. Sınıfa gidiyordum bir gün sabah okula geldiğimiz zaman okulun duvarına bir baktık birisi boya ile kocaman acıma yetime...
2 4

Yahşi günde yar yahşidir yaman günde yetiş gardaş ne demek?

Gibi dizisi izlerken İlkan söylüyordu. Yahşi günde yar yahşidir yaman günde yetiş gardaş ne demek? Ne anlatıyor?
1 1

Fotoğraf çekinmek mi yoksa çekilmek mi?

Fotoğraf çekinmek mi çekilmek mi hangisi doğru? 😕 Siz hangisini diyorsunuz? 😃😃😃
12 15
YÜKLENİYOR...