Edebiyat severler önerilerinizi alabilir miyim?

Batı Edebiyatı klasiklerinden mutlaka okunması gerekir dediğiniz eserler nelerdir?

Güncellemeler:
Edebiyat sevginiz duygulandırdı :(

0|0
1|4

En İyi Kız Görüşü

• Shakespeare; Macbeth, Hamlet, Yanlışlıklar Komedyası, Venedik Taciri.
    Charles Dickens; Oliver Twist, İki Şehrin Hikayesi.
    John Steinbeck; Fareler ve İnsanlar.
    Mark Twain.
    Ernest Hemingway; İhtiyar Balıkçı, Çanlar Kimin İçin Çalıyor.
    Goethe; Genç VVerther’in Acıları.
    Gustave Flaubert; Madam Bovary
    Emile Zola; Nana.
    Dante; İlahi Komedya.
    Cervantes; Don Kişot.
    ...
    Son olarak Decameron modern hikayelerin başlangıcı sayılıyor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Tıkanma diye bir kitap gördüm. Kitabı daha bende okumadım giriş cümlesi çok hoşuma gitti. Onedio'da edebiyat tarihinin en iyi giriş cümlelerinden seçilmiş."Eğer bunu okumaya niyetliyseniz vazgeçin. Birkaç sayfa okuduktan sonra, burada olmak istemeyeceksiniz. Bu yüzden unutun gitsin. Gidin buradan. Hala tek parçayken hemen kaçın.". Arka kapağı daha güzel bence "Eğer bu kitabı okumaya niyetliyseniz vazgeçin. Kendinizi kurtarın. Televizyonda mutlaka daha iyi bir şeyler vardır. Burada anlattığım şeyler önce sizi kızdıracak. Sonra her şey daha da kötü olacak," uyarısı ile başlayan bir roman bu...
    Bütün dünyada büyük ilgi gören Dövüş Kulübü'nün yazarından, annelerle oğulları arasındaki sevgi ve didişmeye, seksin bağımlılık yaratma gücüne, yaşlanmanın dehşetine ve Amerikan rüyasının arka sokaklarına dair bir kitap Tıkanma...
    Tıp fakültesinden atılan Victor Mancini para kazanmak için şöyle bir yol tutturmuştur. Lokantalarda boğazına takılan yiyecekle boğulma numarası yapmakta, kurtaran kişinin kendisinden sorumlu olmasını sağlamaktadır. Böylece, kurtaran kahramanlaşmakta, sıkıcı hayatının bir anlamı, arkadaşlarına gurur duyarak anlatacağı bir hikayesi olmakta, hayatını kurtardığı kişiden daha sonra da kendini sorumlu hissederek, ona sık sık yardım etmektedir. Bir tür "sürekli kahramanlık" hali..."

1|0
    0|0
  • Hayvan Çiftliği... George Orwell

1|0
    0|0
  • altın yumurtlayan tavuk

1|0
    0|0
  • duygusal birsey istiyorsan honore de balzac vadideki zambak okuyabilirsin

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0