Arap asıllı Türk müyüm yoksa Arap mı?

Benim annem babam mardinin midyat ilçesinin Estel semtinden Estel semtinin tamamı arap oluyor annem babam arap ben doğma büyüme istanbulda oldugum için türk kültürü aldım ana dilimde türkçe ben arap asıllı türk mü oluyorum sadece arap mı?

0|0
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• Türk olmak her ne kadar Türk anave babadan olmakla mümkünsede Kafalarında hiç bir yabancı millet veya uruga sempati beslemeden tüm hayatı botyunca Türk töre ve yAsasına tabi olarak yaşamakla mükabildir İstiklal Şairi Ersoy aslen arnavuttur peki kim O na Türk değilsin diyebilir. Sizde Türk kültürü töresi ve yasası ile bütün hayatınız boyunca yaşar ve arap yahut başka uruklara sempati ile bakmazsanız Türk SAYILIRISNIZ.

Nitekim Türk ana ve babadan olan ama hainlikte geri kalmayanlarda var.

Türk'üm bu ad her unvandan üsütndür Z.GÖALP

Ne mutlu Türk'üm diyene ATATÜRK

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Arapsın ve Türkiye de yaşıyorsun bu kadar.Nüfus müdürlüğüne gidersen yardımcı olurlar.Ama gerek yok.Çünkü herşey ortada

0|0
    0|0
  • arap asıllı türk oluyorsun. Ama bunun ne önemi var dil din ırk ayrımı yapmak kadar saçma başka birşey yok. Önemli olan insan olmak. Şahsen kendimi tek bir ırk insanlık olarak algılıyorum şu ırktanım ben diye bir düşüncem yok. Sonuçta eskiden ırk mi vardı mağaralarda yaşarken yerleşik hayata geçtikten sonra oluştu. Ben insanım gerisi boş zaten ölüp gitcem bana ne ırktan dilden ya...

0|0
    0|0
  • annen le babana bi sor onlar söyler

0|0
    0|0
  • Sonucta insansin bu yuzden irkin pek bir onemi yok.Bir tarafa ait olmak hissi var ise icinde birisi sordugunda icinden geleni soylersin

0|0
    0|0
  • Hacı nasıl hissediyorsan öylesin:) Ama tam olarak öğrenmek istiyorsan, nüfus müdürlüğüne gidip soyağacını çıkarabilirsin.

0|0
    0|0
    • ilçenin kayıtlı oldugu nüfus müdürlügünemi gidecem? geçmişte nerelere kayıtlı oldugumuzamı bakacaklar :D.

• peki, teşekkür.

• Rica ederim. Ama çok deşeleme bence. Git nüfus müdürlüğünden bir soyağacı al nefsini körelt:)

• türksün sen :(

0|0
    0|0
  • Anlattıklarından yaptığım çıkarımlara göre iskoç oluyorsun. Ne önemi ırkının ne olduğunun.

0|0
    0|0
  • kendini türk olarak gören herkes türktür

0|1
    0|0
  • sen çifte vatandaş oluyorsun

0|0
    0|0
  • arap asıllı Türksün kardeşim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1