Gerçekçi rol nasıl yapılır?

Arkadaşlar dizilerde, filmlerde, tiyatrolarda ve akla gelebilecek her türlü alanda ve oyunculukta rol nasıl yapılırsa inandırıcı olur ve nasıl gerçekçi yapılır? Bilgisi olanları bekliyorum.

0|0
5|2

En İyi Kız Görüşü

• Bilmiyorum ama ben rol yapinca inanmayan olmuyor :) bir keresinde sinir krizi taklidi yapmistim butun yurtu ayaga kaldirmstim sonra skainlestirdiler sozde ve hem eglendim hem azar isitmedim :D sanki yasiyormus gibi olmayacak yaptigin rol, yasayacaksin. Yapman gereken rolun ve ortamin icinde olacaksin aniden tipki ruyalarda baska birinin yerine gecip onunla ayni seyleri hissetmek gibi :)

0|0
    0|0
    • Ben oyuncu olmak istiyorum. Fakat hiçbir oyunculuk eğitimim, Cast ajanslarında çalışmışlığım vb. hiç bir tecrübem yok. Sadece çevremdeki çoğu insan yetenekli olduğumu söylerler. Ben konservatuvara gidip de oyuncu olmaktan başka çarem yok. Herkes çocukluğundan beri bu işi yapıyor fakat benim öyle bir şansım olmadı, ancak üniversite eğitimi alıp öyle başlayacağım. Sence geç mi kaldım?

• Ne demek kardesim :) herkesin manevi bir tesvige ihtiaci vardir.

• Aynen çok sağol. Moral oldu bana bu :)

Kızlar Ne Diyor 4

• Sanki o anı gerçekten yaşıyormuşsun gibi düşün sanki gerçekten sinirlenmiş gibi ya da sanki gerçekten üzülmüş gibi o anda sinirlendigin ya da üzüldügün bir şeyi aklına getir

0|0
    0|0
    • Kardeşim seninde içinde yetenek var gibi. Oyunculuk falan düşünür müsün? :)

• Aynen insan sevdiğim mesleği yaparsa mutlu olur. Biz hem sanatçı olacağız. Bu oyunculuk mesleğine girerken sağlık şartlarını falan yok değil mi?

• Bence vardır kimse oyunun ortasında bayılmak istemez

• Kendini o durumda düşünmek gerek. Gerçekten o başına gelmiş gibi.

0|0
    0|0
    • Evet bence de güzel bir yöntem. Sende cevher var :)

• Ben yetenek derken demistim, şarki söylemek ya da bir oyunun bir kısmını oynamak istiyorsan yapabilirsin demişti. O da sayılabilir bence. Tipleme çünkü. He bir de unuttum. Arkada da kameraya çekiyorlardı yani o an yaptım bitti de yok adamlar aksam yine izliyo falan :D :D
      Heyecan yapma da gerisi gelir :)

• Teşekkürler doğru heyecan olmasın. Bir de bir şey soracaktım sana. Bu oyunculuk mesleğine girerken sağlık şartlarını falan yok değil mi? Ben eskiden çocukken diyeyim bir göz yaralanması geçirmiştim. Allah'a şükür gözümde bir şey yok tam kahverengi yerine gelmişti fakat Allah korumuş kör olmadı. Bu oyunculukta öyle kurallar yok değil mi?

• Kendini orda hissetmen gerek o karakter ile bütünleşmen gerek.

0|0
    0|0
    • Karakterle bütünleşmek derken, o karakteri benimseyip, iyice pekiştirip ve kendinden de bir şeyler kat demek istiyorsun değil mi?

• Bulunduğum yer küçük Antalya'nın ilçesi. Burada oyunculuk eğitimi veren yer yok maalesef. Allaha şükür mimik falan yapabiliyorum. Bu oyunculuğa girerken sağlık şartları falan yok değil mi? Yani öyle bir kural yok.

• Benim bildiğim öyle bir şey yok.

• flamingo gibi hareket et

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Kendini orada hissedeceksin.

0|0
    0|0
    • Yani rolünü yaşayarak oyna. Diyorsun değil mi? Kardeşim.

• Çok teşekkürler :) Allah razı olsun. O kadar yardımcı oldun.

• Sorun değil :)

• Ben tiyatrocuyum.. cok kitap okumadan rol kesemessin..

0|0
    0|0
Yükleniyor...