Sinema filmleri insan kişiliğine kalıcı etki bırakabileceğini inanıyor musunuz?

Bireyler sinema filmlerinden etkilenir mi?
Gündelik yaşantılarımıza sizce ne kadar etkili oluyor?
Bu düşünceleri ne kadar doğru buluyorsunuz?

0|0
7|10

En İyi Erkek Görüşü

• Çoğu filmler insan kişiliğini olumsuz yönde etkiliyor. En çok da kadın-erkek ilişkilerini. Evlilik dışı ilişki, evlenmeden aynı evde yaşamak gibi hiç de hoş olmayan şeyler bu filmler sayesinde normal ve eğlenceli olarak gösteriliyor ve özentilik oluşuyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• İcinde bastirdigi guduleri filmde yogun bir sekilde gordugunde etkilenir. Aslinda kisilik degismez sadece bastirilmislik azalir

1|0
    0|0
  • kesinlikle etkiler. bundan 2 3 yıl önce sürekli şiddet ve korku filmleri izlerdim. testere serisi ve mezarına tüküreceğim filmleri favorimdi. bu tarz filmleri çok severdim ama artık en ufak bir sahnesine bile bakamıyorum. içim bir kötü oluyo dayanamıyorum bakmaya :/

0|0
    0|0
  • her hafta sinemaya giderim bir şey olduğu yok :D

ama çok önemli bir kültğr tiyatro daha iyi ama sinema favorim

0|0
    0|0
  • Tek başına sinemaya gittiğinde çıkışta sanki ilk defa dünyaya bakıyormuşsun gibi hissetmedin mi. Sanki her şeyi yapabilecek gibisindir. Etkiler tabi.

0|0
    0|0
    • Evet hele matrix filmini izledikten sonra sanki dünyaya yeni gelmişim ve birçok şeyi başarabilecek hissi..

• Inception'a tek başıma gidip çıktığımda 1-2 dk biryere oturmak zorunda kaldım sonra gerçek dünyaya döndüm :((

• inception harika bir filmdi beni de etkiledi bir ara rüya aleminde yaşıyormuşum da gerçek hayat yokmuş gibi

• Evet kesinlikle

0|0
    0|0
  • Evet be etkilenme ABD de olan silahlı saldırıların sebebi olarak gosteriliyor

0|0
    0|0
  • tam hatırlayamıyorum ama 14-15 yaşımın bir yaz tatilini, business channel'ın geceleri yayınladığı filmleri izleyerek geçirdim sıkıntıdan. michael haneke'den tut catherine breillat'ın çıplaklık, şiddet içeren, çocuklara pek de hitap etmeyen filmlerine dek hepsini hatmettim. bana kötü etkisi olmadığı gibi, az buçuk avrupa sinemasını öğrenmem de yanıma kar kaldı.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• kişiliği etkiler mi bilmem ama kültürü baya bir etkiliyor hoş kişlikte kültüre göre şekil aldığına göre oda etkilenir

0|1
    0|0
  • Kalıcı etki bırakıyor kendi gözlemlerimme göre, o olaydan bir ders çıkarıyosun sonuçta, bizi biz yapan da tecrübelerimiz, çıkardığımız dersler değil mi? :)

0|1
    0|0
    • Birebir örtüşmese de hayatının bir tarafına oturtuyorsun bu izlenimleri sonradan kendi davranışların gibi oluveriyor.

• Uyuşan şeyler var aslında, yani filmin sadece atraksiyon kısmına değil, ardına da bakarsak eğer bazı filmler gerçekten iyi ders veriyor.

• Anladım teşekkürler.

• Çoğu kişi kendisini geliştirmek için kitaplara başvurur ben filmler diziler ile kendimi geliştirdim baya faydasını gördüm

0|1
    0|0
  • kesinlikle bırakıyor bence filmler birer pazarlama aracı filmdeki karakterler ne giyiyor ne yiyor ne içiyor biz farkında olmasakta bilinç altı etkileniyor

0|1
    0|0
    • Evet bu konuda da etkileşim var hem ruhsal hemde fiziksel etkileşim arasındayız.

• vaktiniz varsa izlemenizi tavsiye edeceğim bir video var Ahmet Şerif İzgören - Avucunuzdaki Kelebek
      belki izlemişsinizdir...

• Hocanın videolarını biliyorum bazılarını izledim teşekkürler bir ara tekrardan bakarım sağolasın.

• Sadece bir süreliğini film bittiğinde sıkıcı hayatlarımıza geri dönüyoruz. s

0|1
    0|0
    • Filmler bazen öyle bir an'a büründürüyor ki sanki o an için bütün dertlerin sıkıntıları yaşadıkların gidiyor başka birisi oluveriyorsun.

• Kesinlikle etkiliyor hatta digitürkün yeni sloganı bir film bir hayat değiltirir:)

0|0
    0|0
  • Bence bu mümkün görsel medya kişilikleri etkiler ancak bu düzenli izlendiğinde ve düzenli olarak bir fikrin empoze edilmesi durumunda işlenen fikir ya da gizli mesajlardan etkilenilme ihtimali yüksektir.

0|0
    0|0
    • Evet subliminal mesajlar ile insanları etkiliyorlar sen ne kadar etkilenmiyorum desende buna en iyi örnek aslan kral serisinde animasyon veya çizgi film diyebilirsin şok oldum izlerken internete girip bakabilirsin kardeş.

• gerçekçi ve etkileyici filmler belki etki yaratabilir.

0|0
    0|0
  • sonuçta film oldugu için fazla bir etkisi olmaz fakat o film'e bir hayranlık uyandırabilir

0|0
    0|0
Yükleniyor...