Kendi capinda yazanlari sorum var. Yazinin (roman, hikaye) konusu bulmak mi, baslamak mi zor, yoksa o yazinin sonu yazmak mi?

Kendi capinda yazanlari soruyorum. Yazinin (roman, hikaye) konusu bulmak, o yazisi baslamak mi zor yoksa yazinin sonu yazmak mi zor?

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• Elinizde bir kalem var her şeyi yapabilecek güçtesiniz aslında hiçbir zorluğu yok isterseniz her şeyi mantığa sığdırarak yazarsınız isterseniz hayal dünyanızın tavan yaptığı yere kadar sallarsınız :)). Bazıları sonunu getirmek zor demiş yanlış asıl sorun beyninizin içinde nereden başlayıp nerede bitireceğinizi bilmezseniz sonsuz düşüncelerde kaybolan bir şey yazarsınız. Her hikayenin romanın bir sonu olmalı nasıl bir son olacağına siz karar verebiliyorken sonunu getirmek neden zor olsun ki? Ben bir roman yazmak istesem okuyucuları düşünürüm. Onların mantığını zorlayacak hayal gücünün yüzde beş yüz olduğu saçma bir şey yazmak yerine gerçeğe daha yakın biraz ayrıntı tabi okuyucuyu sıkmadan ve gereksiz uzatmalara girmeden etkileyici bir sonla bitirmek olurdu. Bir şey yazacaksanız önce ne yazmak istediğinize yazınızın içinde okuyucuya mesaj verip vermeyeceğinize vb. bazı detayları geniş kapsamlı düşünüp öyle yazmaya başlamalısınız. Bunları belirlerseniz düşüncelerinizin içinde kaybolmazsınız yani amacınızı belirlerseniz ilk baştan çok rahat bir şekilde ilerleyip sonunu getirebilirsiniz.

0|0
    0|0
    • Bir gun, kalkip, ilham gelir, uzatirsin, renklendirirsin. Obur gun, kalkip 1 satir bile yazamazsin. Hersey individual, bence. Tek nefesle en buyuk yazarlar bile yazmamislar.

• En iyi cevap için teşekkür ederim. Evet böyle olmasının sebebi bir yönde hep daha iyisini istemektir. Bir bayana sadece güzelsin demek basit bir şeydir ama bunu güzelliğin güneşi kamaştırıyor demek başka bir şeydir. Diğer taraftan illaki tıkanmalar olur bazen uzun bir süre düşünürsün bulamazsın öyle bir an gelir ki konuyla alakası olmayan bir şey karanlığına ışık tutabilir. Her kim ne yazıyorsa kalemi karanlığa ışık tutması dileğiyle...

• Sagol yorum ve cevap icin.

Erkekler Ne Diyor 8

• konuyu bulmak yarisi bence yazmaya baslamakta diger yazisi ama kafanda konuyu sekillendirmeden yazmak bosa zaman kaybi

0|0
    0|0
  • bence fikir bulunmadan , hikayenin en kaba hali belli olmadan ( titanik : gemi batar ama sonsuz bir aşk geride kalır gibi ) hikayeye başlamak insanın kaybolup gitmesine sebep oluyor.
    30 küsür sayfalık bir deneme yazmıştım oradan biliyorum :)
    harbi ne oldu benim o deneme?
    - Anneeeeee benim denememi gördün müüüüüüü?
    - Nerde çıkardıysan ordadıııııırrr !!!
    0_o

0|0
    0|0
    • Saklamadin mi, eseri? Yazik. Ara sira okumak eglencelidir.
      Kaba taslak, fikirler olurda, benim sorunum hep sonu olurdu. Guzel sekilde bitirmek.

• saklamadım maalesef , ajandalar dolusu karikatür çizmişliğim var , hepsi farklı karakter , eskiz vs. Ama şimdi hiçbirisi kalmadı.

• Kesinlikle bitirmek zor. Yanmak için hayal gücü gerekli zaten o yüzden yazmak için konuyu bulmak sorun olmuyor ama hayal ettikçe sonu gelmiyor

0|0
    0|0
  • Başını bir türlü halledebiliyorum romanın ama sonunu getirmek inan çok zor. Sürekli devam ettirebiliyorum gittikçe gidebiliyor bazen siliyorum ortadan tekrar yazıyorum. Çünkü çok olay ve olasılık geçiyor kafamdan.

0|0
    0|0
    • Evet, kendini kaptiriyorsun, belki uzatiyorsun, sonu getirmek zor oluyor.

• Buraya bak cevap burada... wattpad. com ya da uygulamayı indir... kendi hikayelerini yazan yayinlayan bir site

0|0
    0|0
  • Siir yazarim ama sonunu baglamak daha zor kelimelerri iyi secmek lazim

0|0
    0|0
  • Yazıya başlamak çok zor başlık kendiliğinden oluşur

0|0
    0|0
  • Konuyu yaşanmışlıklardan seçin, hayal gücünüzle birleştirin. Güzel şeyler ortaya çıkacaktır.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Hikaye, roman tarzı yazarım. Benim için sonunu getirmek zor. Çünkü aklımda o kadar çok olasılık ve olay beliriyorki aniden yazmaya zaman bulamadan sürekli değişiyor ve sonunu bağlamakta zorlanıyorum çoğu kez yarım bırakıyorum.

0|0
    0|0
  • Baslamak zor gerisi gelr de baslayabilrsen iste

0|0
    0|0
Yükleniyor...