İstanbul'un neresi güzel?

3-4 hafta sonra, eğer Allah izin verirse, Türkiye'ye gelmeyi düşünüyorum. İstanbul'a geleceğim, fakat nereleri gezebileceğimi bilmiyorum. Bana tavsiyeleriniz var mı?

Bir de denize falan gitmek istiyorum. Ha tabii ki alışveriş yapabileceğim en güzel yerleri merak ediyorum. :-)

Güncellemeler:
Adalar ilgimi çekti :-)
Gitmemem gereken ve benim için tehlikeli olabilecek yerler varmı acaba? :-)

0|0
8|17

En İyi Erkek Görüşü

• Türkiye'ye gelecekmişsin ben dikkat etmen gerekenleri söyleyeyim, bu net ortamında çakal çoktur ben seni gezdirebilirim diyen çıkabilir bunlara bakma önceden tanıdıklarınla birlikte olmaya bak, nette potansiyel tek kullanımlık prezervatif bakan vardır dikkat , kendisine gülümseyen kızı verecek oprospu zanneden dallama say say bitmez ..

bu ülkede barış için gelinlikle dünyayı turluyan italyan gelin Pippa Bacca tecavüz edip öldüren insanların yaşadığı ülke.. ha sen moralini bozma gedeceğin yerle dikkat et yeter.. bir de taksicilere dikkat çakal sürüsünde bunlardan çok dikkat

Tavsiyeme gelince eğer tanıdım yok diyorsan ya da tanıdıklarım gezdirecek zaman bulamıyor diyosan, atla boğaza git ortaköy çıkarlarına muhteşem bir silüeti var bir de güneş batmasına doğru gidersen manzaraya doyamazsın .. tekim diyorsan atla vapularlara bir o kıdan bi diğer kıyıya vapurla git çek fotoları on munara olur .. istanbul gezilecek yer say say bitmez ama benim bildiğim bu kadar hadi sana güzel bi tatil dileğiyle..

0|0
    0|0
    • Tskler...yalnız olmayacağım zaten :-)

• amma abartmışsın arkadaşım! bu ne kin, ne eziklik

• abartma mı?

kusura bakma ama az bile yazdım doğrusu..

kimse çok iyi değil ne sen nede bir başkası..

ama ben kendim için eminim bir başkası için eminde olamam..

bir yığın çarpık ilişki yaşanan toplumda az bile..

senide gözüm tutmadı doğrusu.. tipik nette kız var tiplemesine benziyorsun..

bu kin, ezikilk ne iş..

Erkekler Ne Diyor 16

• "Yahu ismimhakan yorum yazmisken cevapta yazsaydin soruma :-D" demişsin ama ben İstanbul'u çok bilmem. Bildiğim yerlerini ise yazmışlar zaten.

Soruya bende bir yerler öğrenirim belki diye uğramıştım :))

0|0
    0|0
    • Tamam anladım :-) ilgini çeken bir yer var mı peki? Yani burada okuduklarından..

• Bide cok bilmem diyo :-D pehhh baya saydin ama abicim

• Ben bilici değil, geziciyim :)))

Bunların hepsini yaptım ve gördüm ama daha görülecek çok yer var. Söz daha iyi bilenlerin :)

• Topkapı Sarayı, Ayasofya, Sultan Ahmet, Yerebatan Sarnıcı, Rumeli Hisarı. İstiklal Caddesinide yürü orada birşeyler ye insan selini seyert, sonra onun sonunda Galata Kulesi var oraya çık İstanbulu Seyret, ama sakınHazerfen gibi uçmaya kalkma :))) Oradan yürüyerek gel Galata Köprüsünün altında balık lokantaları var, balık yerken Halici seyret; Galata köprüsünden geç Eminönüne gel, orada boğaz turu attıran tekneler var, dolunca harek ediyorlar, rehberleri de var, turustler çok rağbet ediyor, onlarla boğaz turu at, boğazın önemli tarihi ve güzel yerlerini gösteriyorlar.

Sonra Adalar vapuruna bin doğru Adalara...

Alışveriş için Kapalı çarşı, Cevahir, Akmerkez sayılabilir. Başka yerlerini bilmiyorum.

Şimdiden iyi gezmeler...

0|0
    0|0
  • Yeni açılan bir akvaryum var oraya gidebilirsin. Dünyanın en büyük akvaryumu olarak biliniyor. Esenlerde Forum istanbul, Şişlide Cevahir, Merterde Marmara Forum, alışveriş için uygun fiyatlarda en popüler mekanlar bunlar. İstanbulu gez gez bitmez, tarihe merakın varsa Fatih ten anadolu yakasına kadar başla yürümeye. Sahile doğru, sahile varınca eminönüne gelirsin, orada boğaz turu yapabilirsin, en önemlisi balık ekmek yemelsin. Oradan galata kulesine doğru çık, sonra taksime, taksimden dolma bahçeye in, oradan yıldız sarayına, sonrada sarıyere, sarıyerde korulukta köşkleri gez orada biraz dinlen, anadolu hisarını gör, sarıyer vapuru ile üsküdara geç rumeli hisarına oradan kadıköye, buradan sonrasını bende pek gezmedim bilmiyorum :)

0|0
    0|0
  • taksim meydandan başla, şişliye doğru giderken de rumeli caddesinden dal, valikonağı ve abdi ipekçi cd. (nişantaşı-güzel alışveriş ama biraz bütçe lazım) dolaş. maçkadan geç, akaretler yokuşundan inerken almanca artikel dükkanına (der-die-das cafe) uğra... sonrasında beşiktaş, ortaköy, bebek, istinye takıl. lübnan mutfağını seversen, öyle öküz gibi baharatlı yemekler yapmayan, al-bushra (hilton) tavsiye ederim. city's'e uğrayacak olursan, limonata diye bir mekan var, mutlaka uğra, tabii boş bulabilirsen:) çapamarkanın en iyi hasılat kaldırdığı yer olmuş:) bir de, herhangi bir teras barda (nuteras olabilir mesela) barına otur ve boğaza karşı birşeyler yudumla...

bunun haricinde diğer tavsiyelere uy:)

0|0
    0|0
    • Ben bol baharatli yemekleri severim :-P

• o zaman al-bushraya mutlaka uğraman lazım:) biraz daha bol baharatlı yapmalarını söylersen, olabilir. manzara harika sayılır ve fiyatlar hilton standarta göre makul:)

• Standart bir kapalı çarşı, mısır çarşısı, sultanahmet (ayasofya, sultan ahmet camii, yerebatan sarnıcı, topkapı sarayı) turu gerekli. Ardından bir akşam taksim'de nevizade'ye uğra. Bir sabah çengelköy'de kahvaltı et (süper baba'nın çekimlerinin olduğu mekanda). Çingene vapuruna bin; tüm boğazı gez. Adaları söylemişler; harika bir fikir. aya irini'ye çık, manzaraya bak.

Bağdat caddesi'ni turla, arda oradan sahile in, çimlere at kendini...

0|0
    0|0
  • diğerlerine ek olarak Tarlabaşından uzak dur derim. Yine İstanbul'u bir yabancının tek değil de yanında biri veya birileriyle gezmesi daha uygun olur sanırım.

0|0
    0|0
  • istinye yeniköy kireçburnu tarabya bebek.

0|0
    0|0
  • bebek, etiler ve beşiktaşı severim ben en çok. eğer gece çıkacaksan mekan belliyse taksime de gidebilirsin yalnız gündüz gitmeni önermem. nasıl oldu anlamadım da bir süredir araplar ailecek taksime akmaya başladı:D

0|0
    0|0
  • Arkadaşlar her yeri söylemiş sağolsunlar :D

Yalnız yanında mutlaka tanıdık birileri olsun

0|0
    0|0
  • istanbul un heryeri gezilmesi görülmesi gerek tabi zamanın kısıtlıysa avrupa yakasında bakırköy,florya(kumsalı var), ortaköy,sarıyer(kumsalı var).. bide unutmadan beyazıt ta kapalı çarşı var muhakkak görmen gereken biyer tavsiye ederim..

0|0
    0|0
  • Alışveriş için Nişantaşı Citys ve İstinye Park'ı tavsiye ederim.

Gezmek içinse Ortaköy, Bebek, Adalar, Sultanahmet

0|0
    0|0
  • güncelleme cevap;fikirtepe,gazimahallesi,zeytinburnu,karagümrük:))

0|1
    0|0
  • Büyük ada...

Ağva...

Galata...

0|0
    0|0
  • selam

0|0
    0|0
  • kadıköy :) moda ve bahariyeyi bir gezmeni öneririm

0|0
    0|0
  • Yeni yapılan Ümraniye Meydanı güneşin altında bol bol oturursun:D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Büyük Ada ve Galata civarında geçti çocukluğumun büyük kısmı, memeleketim sayılır. Orada hıuzur bulurum ben...

0|0
    0|0
  • alışveriş yapmak istiyosan avcılara takıl yada mertere marka bişey istiyosan, gezilicek yerler çok mesela adalar, kapalıçarşı (turistlerin en çok bulundukları yerlerden biri) sonra Florya var da var yani sen sadece gezmek iste...

0|0
    0|0
  • yavru ben kostantinalı değilim ama gezmiştim

sana istiklal , ve sahilleri tavsiye ediyorum

arkadasım beni götürmüştüde adını unutmuştum

kusura bakma

ama gördüğüm en güzel sahil manzarası idi

anadolu yakasında bir yerde olmalı ama

birde o camileri gez

0|0
    0|1
  • canım marmarada denize girme walla kolibasılı olursun çok pis deniz... nişantaşı , istinyede çok güzel mağazalar var bir de boğaz turu yap mutlaka

0|0
    0|0
  • 1 2 haftadır ben de istanbuldaydım esenyurttan pendiğe kadar gezdim istiklal süperdir istiklal candır ama otelleri adamı uçurtur çok pahalıdır. istinye park ise alışveriş için bir numaradır. viaport da tamamen outlet çok ucuz.

0|0
    0|0
  • ortaköy,bebek,florya

0|0
    0|0
  • cevahir,kadıköyden alışveriş yapılacak çok yer bulabilirsin,istinye parkta olabilir..

0|0
    0|0
  • Rumeli hisari, ben aşığım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...