Sizi okuduğunuz kitaplardan en çok etkileyen hangisi ve yazarı kim?

Sizi okuduğunuz kitaplardan en çok etkileyen hangisi ve yazarı kim?

Kitap seçerken neleri baz alıyorsunuz?

Biraz da açıklama yaparsanız çok hoş olur.

0|0
9|12

En İyi Erkek Görüşü

• Jostein Gaarder'a ait olan SOFIES VERDEN.

Lisedeyken okumuştum ve ufkumu genişleten sayılı kitaplardan biridir. Hani 10 yılda bir tekrar okunsa yeridir. Felsefe tarihiyle ilgili sözlük niteliğinde bir kaynak.

Roman okumaya alışkanlığımı polisiyenin kraliçesi AGATHA CHRISTIE sayesinde kazandım, sonrasında dünya klasikleri ve bugün. Kitap seçiminde belirli kriterlerim yok.

Reklam gibi olmasın ama www.goodreads.com adlı kitap networkünde (aynı zamanda bir sosyal platform) geçirdiğim vakitlerde fazlasıyla beğendim kitaplar denk geliyor. Format last.fm'in kitap versiyonu gibi işliyor. Gerçekten zengin içeriğe sahip, yalnız Türkçe yayınlar olarak kısıtlı. Bununda zamanla aşılacağını umuyorum :)) En azından ben üstüme düşen görevi yaparak Türk yazarlarımız hakkında güncellemer yapmaya çalışıyorum

1|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Victor Hugo-Sefiller

Kitabın kısa özeti:

Yazar, Sefiller‘i on dört yılda tamamlamıştır. Sefiller Romanında, bir suçlunun yaşam öyküsü anlatılmıştır. Victor Hugo, bu romanda yoksul, kenar mahalle yaşamını toplumcu bir gözle incelemiştir. Sefiller, toplumsal bir belge niteliğinin yanında, oldukça sürükleyicidir. Victor Hugo‘nun bu eserinde roman kahramanı, Jean Voljean’dır. Ekmek çaldığından, kürek cezasına çarptırılır. Kaçmaya kalkınca 19 yıl ceza çeker. Hapisten çıkınca kimse ona iyi davranmaz. Bir psikopos onu, evine aiır. Şamdanlarını çalar, yakalanır. Psikopos şikayetçi olmak bir yana iki şamdan daha armağan eder. Bu olay yaşamın dönüm noktasıdır. Adını Medeleıne olarak değiştirir. Zengin olur. Belediye başkanı seçilir. Fantin adlı bir kadını Komiser Javert’in elin­den kurtarır. Javert, onun kimliğini, merak etmekte­dir. Jean Voljean adında birinin yakalandığını öğre­nince, kendi adına suçsuz birinin yakalanmasına razı olmaz. Komiser Javerte teslim olur. Bir süre sonra tekrar hapisten kaçar. Fantine’in kızı Cassette’i büyütmek istese de, Javert yine peşinde­dir. Bir manastırda yaşar. Bu arada Cossette büyür ve Marius adında bir üniversite öğrencisine aşık olur. İhtilal başlamıştır. Cumhuriyetçilerce yakala­nan Javert’in İdamından önce kaçmasına göz yu­mar. Vicdan azabı ve minnettarlık duyguları içinde görevini yapamadığını hisseden Komiser Javert Seine nehrine kendini atarak intihar eder. Marius’la Cossette evlenir. Yaşlı Jean Valjean öldüğünde başucunda piskoposun verdiği şamdanlar yanmak­tadır.

14 yılda tamamlanan bu eseri herkesin okumasını tavsiye ediyorum..

0|0
    0|0
  • Anneme Mektuplar

Yazarı Cengiz Dağcı.Aslen Kırımlı.Bu kitapta ömrünü sürgünde geçirmiş bir adamın geride bıraktığı sevgiliyi, aileyi, arkadaşları her şeyi muhteşem üslubuyla anlatan bir adamı buluyorsunuz.sonra her şeye rağmen vatanınızda yaşıyor olmaya şükrediyorsunuz.şiddetle tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • İhsan Oktay Anar - Üslubu çok süslü de olsa kitaplarını bir nefeste bitiririm.

Michael Moorcock - Ne yazarsa okurum, betimlemelerine hayranım.

Margaret Weis & Tracy Hickman - Ejderha mızrağı ile ilgili yazsınlar, okuyayım; doyamam.

Jules Verne - Hayal dünyasına hayranım.

Charles Bukowski - Kadınlar hariç her kitabına hayran kaldım.

Genellikle benzer zevkleri olan arkadaşlarımın tavsiyeleri üzerine yeni kitaplara ve yazarlara dikkat ederim.

0|0
    0|0
  • Irvin D. Yalom'un kitaplarını okurdum lise zamanlarında.. Baktım çok felsefe yapıyorum bıraktım :)

Film izleme meraklısıysan Dan Brown okuyabilirsin. 1.5 saatlik filmi 2 güne yayarak izlemek gibi bişi oluyor bana göre.

Tabi 2 gün dediysem, herkes yapamayabilir.. Ben sevdim mi haftasonu 2 günde bitiririm kitabı, sayfa sayısı da önemli değil..

0|0
    0|0
  • Dostoyevsk "Suç ve Ceza" insan psikolojisi üzerine yazılmış çok güzel bir klasiktir.. zaten merakım insan davranışlarıdır fırsat buldukça bununla ilgili yazıtları okumayı severim..

0|0
    0|0
  • jared diamond; tüfek, mikrop ve çelik.

ian dallas; gariplerin kitabı.

hamza eroğlu;cephelerden kurtuluş savaşi'na imparatorluktan cumhuriyete

0|0
    0|0
  • Masumiyet müzesi...

Orhan PAMUK

Yok böyle bir aşk ve sevgiliye düşkülük hikayesi... Ve gerçek bir olaydır... Bizzat müzesindede kitapta anlatılanları gördüm :)

0|0
    0|0
  • cengiz aytmatov - öğretmen duyşen

0|0
    0|0
  • Harry Potter serisi :))))

0|0
    0|0
  • büyük TÜRK milleti isimli kitap... yazarları: Yüksel Mert, Cengiz Açıkgöz

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 9

• ben nitelikli kitap arıyorum genelde popüler kitapları takip etmem ama paulo coelho-elif ve veronika ölmek istiyor süper kitaplardı ayrıca adam fawer-olasılıksız ve empati de hayatıma yön veren kitaplardandır. ben genelde okuduğum kitaba olay örgüsü açısından anlam katmam da çıkardığım dersler açısından değerlendiririm. belki bir cümle koskoca kitabı vazgeçilmez yapmaya yeter benim için.

1|0
    0|0
  • Küçük Prens (Saint Exupery)

Çocuk kitabıdır aslında.

Bir uçak çöle düşer ve sarı kafalı bi çocukla karsılasır çöl ortasında...

0|0
    0|0
  • halit ertuğrul beni hep etkiledi.. ilk okuduğum kitabi aysel adlı kitabıydı ve arkadasım hedıye etmıstı..

0|0
    0|0
  • genellikle teknolojik aletlerin çalışma prensiplerini anlatan kitaplar hoşuma gidiyor

vede imalat sanayinde malzemelerin bizim elimize geçene kadar hangi işlemlerden geçtiği

"how things work today" çok begenmiştim

0|1
    0|0
  • Olasiliksiz - Adam Fawer

0|1
    0|0
  • Canan Tan - Kalbim Seni Çok Sevdi

Gülten Dayıoğlu - Yada'nın Gizilgücü

Robin Sharma - Ferrarisini Satan Bilge

Elif Şafak - Aşk

Victor Hugo - sefiller

0|0
    0|0
  • sokak kızı (panait ısrati) ince bir kitap yarım saatte bitrmştim ama çok duygulanmştım.

0|0
    0|0
  • julia quinn

kitapları tarihi aşk romanlarıdır

0|0
    0|0
  • jane austen -------pride and prejudice çok güzeldir

0|0
    0|0
Yükleniyor...