Kabenin etrafındaki gökdelenler kuleler ne iş ya.. VIP hacılar falan?

İslam bizi sosyalizme götürür diye düşünüyorum bunun sorusunu da açmıştım saolsun herdaim abi sihirli bir cümleyle beni sarsmıştı o soruda:
www.kizlarsoruyor.com/.../q700232-islam-sosyalizme-goturur-mu

kabenin etrafındaki koca koca lüx yabancı oteller islamla nasıl bağdaşıyor herkes elini vicdanına koysun bunlar müslüman mı gerçekten? kabe manzaralı lüx otellerin milyarder hacı hocaları ne iş? bu mu islam? insanlar açlıktan kırılırken..

Güncellemeler:
Dolar üzerinden çalışan otellerde kabe manzaralı odada kalıp sefa süren müslüman hacılar yatacak yeriniz yok
kabenin etrafındaki yabancı sermayeli rezidanslar www.ensonhaber.com/galeri/kabe-manzarali-rezidans

0|0
1|9

En İyi Erkek Görüşü

• İslamiyette kendisi ile çakışmayan bir şey göstermek zor. Hoşgörü dini olduğunu söylerler zorlama yoktur derler sonra buna inandığını söyleyen kişiler müslüman değil diye insanları katleder. Hep paylaşmaktan şükretmekten bahsederler buna inananlar altından araba alır islami program yapıyorum ayağına binlerce doları cebe indirir. İslamiyette 5 şartından biri kabeye gitmek peki allah geleceği görememiş mi acaba bu parası pulu olmayan gariban insanlar nasıl gidecek? Gitmediyse cehennemde mi yanacak? Şimdi birileri gelir allah onu görüyor onu hoş görecektir der sanki gidip gelen çok ya :)

1|0
    0|1
    • artıladım sağol:)

• :D gülerde geçerim, bilgin yok konuşuyorsun arkadaşım, bilseydin ki Hacc'ın parası olana farz olduğunu o zaman susardın, bilseydin müslüman kişinin sıfatlarını burada boş boş konuşmazdın. Bilseydin neyin cehennemde yakacak günah olduğunu böyle konuşmazdın. kendin bilmiyorsun niye başkasına çamur atıyorsun ki? bırakta herkez bildiğini uygulasın değil mi?

• Yani diyorsun ki parası olan hacca gider günahlardan arınır oh mis cennet hazır. Parası olmayan gidemeyen allahın insafına kalmıştır öyle mi :) Yine paraya dayalı bir dine döndü farkındaysan parası olan ve olmayan :D Neden bu hac olayı paraya dayalı bir şey acaba? Seninle aramızdaki fark şu sen ezbercisin ben düşünen senin inandığın allah her yıl milyonlarca hayvanın kanı ile besleniyor benimki merhametle anlatabildim mi? Kulaktan dolma şeylerle gelip aşık atma önce sorgulama cesaretine eriş gel konuşalım ;)

Erkekler Ne Diyor 8

• islamiyet sosyalizme götürmez aksine islam ekonomisinde mülkiyet vardır sosyalizmde yoktur.. islam ekonomisinde kar haddi yoktur serbesttir yani müslüman zengin olamaz villada oturamaz yatırım yapamaz diye birşey yoktur.. sadece malının zekatını verir.. islam ekonomisi piyasa sistemiyle bir defa benzerlik taşır... islam ekonomistlerinden ve düşünürlerinden ibni haldun bugünün arz yönlü piyasa sisteminin ilk teorisyenidir dünyada.. malın üretimi serbestçe ve serbestçe malın dolaşımını ve fiyatlara müdahale etmemesini savunur... sosyalizmde ise talep yönlüdür ekonomi planlı sistemdir üretim faktörlerinin tamamını merkezi sistem kontrol eder mesala 1000 ton yağ üretir 10 bin insanın yaşadığı yerde ama islam ekonomisinde bu yoktur dilediğini üretir ve dilediğini satar.. kapalı çarşı türkiyede osmanlı zamanında buna örnektir.. son linkteki yabancı sermaye girişide serbesttir yabancı sermaye girişini engelleyen sistemler faşizm ve sosyalizmdir.. islam ne sosyal olarak ne iktisadi olarak ne de politik olarak sisyalizmle asla bağdaşmaz antikapitalist müslüman gibi trajik gruplar çıksada asla böyle birşey mümkün değildir..

0|0
    0|0
  • kabenin hemen yanındaki kralın evi diye biliyorum. o büyük saatli olan. ama heralde kral yıktıracaktı onları ve yıkılmış ta olabilir. ayrıca kabe manzaralı yerde yatan kişilerin neden yatacak yeri yokmuş anlamadım?

0|0
    0|0
  • suud lar zaten para babası din umurlarında değil bide oraya din eksenli bakma dünyanın en çok turist çeken yerlerinden biri adamlar oraya para olarak bakıyor

0|1
    0|0
    • Ben de diyorum ki islamın özü bizi sosyal adalete sosyalizme götürür oralara harcanacak parayla dünyadaki pekçok fakiri doyurabilirler bunlar mı müslüman şimdi?

• tamam ama bunu kime nasıl anlatacaksın zaten islamı düzgün yasasak bu halde olmazdık

• Araplardan bahsediyoruz onların dertleri para

0|0
    0|0
    • bizim ayakkabıcılar da aşağı kalmıyor araplardan..

• Araplar çok farklı bir toplum çok farklılar bizlerden şuanda israil filistin vurulurken hala arapların paraları abd bankalarında paraları çekseler abd krize girer ama yapmıyorlar onlar kadar garip bir toplum yok

• Sacmalama

0|0
    0|0
  • zavallilar cennete gideceklerini zanederek araplari zengin yaptilar

0|0
    0|0
  • Suud kralını bir yıksalar her şey daha güzel olacak

0|0
    0|0
    • Nolcak o gider başkası gelir müslümanların çoğunun dini imanı para

• samimi ve kurana göre yaşayanlar hariç..

• Senin müslüman zannettiklerinin dini imanı para. Doğrusu bu

• Kabe ve Petrol Arapların tek gelir kaynakları.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Kabenin etrafındaki otelleri yıkıyorlar

0|0
    0|0
    • En sonunda kabeyi de yıkar oraya da bir alış veriş merkezi dikerler

• Bir avuç değil valla daha çok sadece araplar olarak bakma

• Ama hepsi ayni sekilde davranmiyor, paralarini Allah yolunda harcayanlar da var, bu kadar israrci olmani anlayamiyorum

Yükleniyor...