Felsefi Kitaplarla Aranız Nasıldır?

Bazı klasikleşmiş felsefi ve ya mitolojik kitaplar vardır. Bunlarla aranız nasıl? Okudunuz mu? Sever misiniz? Ama asıl sormak istediğim bunlar değil. Kıyıda köşede kalmış roman havasında yazılan, felsefik kaygılarla yazılmış kitaplar vardır. Bunlarla aranız nasıl? Hiç okudunuz mu, sever misiniz? Daha da merak ettiğim felsefi-erotik yazılan kitaplar... Erotizmi sanat olarak görüp ama bunu toplumumuzun anladığı gibi okuyanları rahatlatmak, tatmin etmek için değil de felsefi bir bakış açısıyla anlatan kitapları nasıl buluyorsunuz? Hiç okudunuz mu? Sever misiniz? Her soruya ayrı cevap lütfen.

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• Tamamen saçmalık bence. O kitaplarda insan insan olarak değil, sanatsal bir obje olarak değerlendirilmekte. Ruhu ya da düşünceleri ile değil insanın bedeninin duruşu, görünüşü ile belirli kalıplara sokulmakta. Oysa erotizm de ne mantık olur, nede düşünce. Tamamen hislere dayalı olan ve iki kişinin yaşadığı şeylerdir öylede olmalı bence. Sanat adı altında insanları erotizmde nesne, yapılanlarıda sanat kisvesi altında kalıplar içerisinde teşhir etme bence saçma. Felsefe düşüncede olur, düsünen insan felsefe yapar. Bedenin felsefesini ise ancak düşündüğünü zanneden insanlar yapar.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Antik çağ mitolojisini ve tarihi çok severim ama klasik felsefesinin günümüz insan zekası kabiliyetleri ev eğitim seviyesiyle kıyaslandığında çok komik ve gülünç kaldığını düşünüyorum ayrıca mesaj verme amaçlı yazılan hiç bir kitabı sevmem.

0|0
    0|0
  • Yatak odasında felsefe yapmayınız efem, üreyiniz yeter!

0|0
    0|0
  • Farklı bir bakış ve farklı bir soru. Soruda mükemmel, evet okudum ve çokta memnunum..

0|0
    0|0
  • birileri felsemi dedi?

0|0
    0|0
  • Felsefi kitap okumadim erotik roman diyorsan sadecr askla ilgili olarak okuyorum suanda ama felsefe ile ilgisi yok:) romantizm (grinin elli tonu)

0|0
    0|0
  • Mavi Kurt Ruhu diye bir kitap yazdım. Hayatın amacı bütün insanları kendine âşık edip grupsex yapmaktır. Bütün kutsal kitapları insanlar yazmıştır ve hepsi yalandır. Evrendeki her şey aynıdır ve birdir.

0|0
    0|1
  • Cıks. Pek kitap okumam ondan herhalde yoksa severim.

0|0
    0|0
  • Geçen ay yunan mitolojisinin özet bir kitabı var, onu okudum çok uçuk şeyler inandırıcı gelmiyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• yunan mitolojisiii

0|0
    0|0
  • Mitoloji kitapları ile bir ara ilgilendim. Ama tam okuyamadım nedense sıktı.

0|0
    0|0
  • simyacı okudum sarmadı

1|0
    0|0
Yükleniyor...