Beğendiğiniz kitaptan beğendiğiniz bir kaç satırı yazar mısınız? ve bu paragraf hakkında düşünceleriniz?

nagehan karaman-Bir Tutam Aşk

Çok olur öyle, yani alışsan iyi edersin.
Biri sana gitme der, sonra kendi defolup gider.
Biz olalım der ben olur gider...
Çok olur yani çok!
Biri seni sevdiğine inanman için elinde geleni ardına koymaz.
Sonra öyle, durduk yerde vazgeçesi gelir.
Tam sevecekken, tam kendini tutmaktan yalnızlığına sarılmaktan vazgeçecekken.
Çok olur çok...
BU satır hakkında düşünceleriniz?

0|0
6|4

En İyi Erkek Görüşü

• Dünyanın anlamının farkına varmadan dünyada yaşamak, kitaplara dokunmadan büyük bir kütüphanede dolaşmaya benzer.
    Dan Brown- Kayıp Sembol

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Yaşamak için yalvarmadık ölmek için yalvarmayız

Dostum olmaz, hasmım yaşamaz.

Ölenin arkasından ağlamaki, sen öldükten sonrada arkandan ağlıyan bırakma !!

Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar.

Her zaman mutluluğun doruğundayken gülünmez, bazen sırf hayata gıcıklık olsun diye uçurum kenarındayken bile gülümseyeceksin.

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.

Eğer birisi seni aldatmışsa bu onun suçudur. Eğer o kişi seni pek çok kere aldatmışsa bu senin suçundur.

Asla birilerinin umudunu kırma, belkide sahip oldukları tek şey o'dur.

Hayatta edindiğim tecrübeler, yediğim kazıkların toplamıdır.

Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguyu paylaşanlar anlaşabilir.

Dostun dostumdur, düşmanın düşmanım.

Ölüm, ölüm dediğin nedir ki gülüm? Ben senin için yaşamayı göze almışım..

Kaç ölüm adını değiştirir usta?

Hayatta hiç bir şey tesadüf değildir.

Sonunu düşünenler kahraman olamaz.

Dünya bir gündür, o da bugündür!

Biz belimize silahı silahla vurulmak için koyduk.

Senden bir tane daha yoksa, eyvallah diyeceksin.

Büyük güç, büyük sorumluluk ister.

Sen, sen ol! Asla biz olma.

Atasını tanımayan, it peşinde gezer!

ıki kişinin bildiği sır değildir.

Biz ölmeyi çoktan göze aldık da, yanımızda kimler g**ürücez onu düşünüyoruz.

Sakın 30 yıl hukukun olmayan birine, sakın deme!

ınsana güvenme ölür, ağaca yaslanma kurur.

Her gün olan yenilik, benim geleneklerime bir ihanet ve hakarettir.

Kurtlar Vadisi'nde her cinayet ardında bir sır bırakır.

Kurtlar Vadisi'nde ölüm, beklenmedik kişiden, beklenmedik zamanda gelebilir...

Sen çiftlikte at tımar ederken, biz insan tımar ediyorduk.

Kurtlukta kanun, düşeni yemektir.

Azdan az, çoktan çok gider.

Namımızın büyüklüğü, dostlarımızın büyüklüğündendir.

Her şey yalan! Benim hayatımda tek gerçek sensin...

http://static.idefix.com/cache/0/270/184724

0|0
    0|0
    • çook iyiymişler ya. çok teşekkürler yorum için üşenmeden yazmışsın :)

• İlk okul 3. sınıfda gazate kuponu ile almıştım her bir cümlede anılarım depreşti hiiç üşenmedim :)

• aaa çok ilginç :) iyi olmuş :)

• Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

0|0
    0|0
  • '' Her canlı ölümü tadacaktır '' Anladığım şu ki tek gerçek var.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Hiç değişmeyen, her anı aynı yoğunlukta akan bir hayatta, içine gömülü olduğum durgunluğu bir temizlik kusuru, değişmezliğin yüzeyine yapışmış bir kir ya da toz olarak değerlendirebilirim ancak.

(...)
    Pisliği bir irade sorunu gibi değil, aklın bir umursamazlığı olarak yaşayan insanlar vardır; çoğu insan ise, özgürce aldıkları bir kararla ya da istemedikleri bir dünyaya boyun eğmeye razı oldukları için değil, kendi kendilerini anlama yetenekleri gerilediği için, bilgiyle alay etmeyi öğrendikleri için tekdüze, silik hayatlar sürerler.

Kendi pisliğinden iğrenen ama o pisliği temizlemeyen domuzlar vardır; dehşete kapılmış insanın kaçmamasına neden olan da işte bu duygunun aşırı halidir. Yazgısının domuza çevirdiği, kendi güçsüzlüğünün çekimine kapılmış, bundan dolayı günlük hayatının sıradanlığından kurtulmayan insanlar vardır, benim gibi. Olmayan yılandan büyülenen kuşlardır onlar; dünyayı gözü görmeden bir ağaç gövdesine tutunup bekleyen, en sonunda bukelamunun iğrenç diline yapışan sinekler.

Ben de bilinçli bilinçsizliğimi, sıradan hayat ağacımın gövdesinde ağır ağır gezdiriyorum. Yazgımı yerinden oynattıkça yürümüş oluyorum, ben ilerlemediğime göre, ilerleyen o; adım adım gitmeye devam eden zamanım için de durum aynı; çünkü ilerleyen gene ben değilim. Tekdüzelikten kurtulmak için tek çarem, hakkında yaptığım bu kısa yorumlar. Tek avuntum, hücremin parmaklıklarının arkasında bir cam olması-her gün, ölümle hesaplaştıktan sonra, cama, kaçınılmazlığın tozuna adımı büyük harflerle yazarak imzamı atıyorum.

0|0
    0|0
  • Bu eksik sana değil, bana ait. Bende inanmak noksanmış. Beni bu kadar çok sevdiğine bir türlü inanamadığım için, sana aşık olmadığımı zannediyormuşum. Bunu şimdi anlıyorum. Demek ki, insanlar benden inanmak kabiliyetini almışlar. Ama şimdi inanıyorum. Sen beni inandırdın. Seni seviyorum. Deli gibi değil, gayet aklı başında olarak seviyorum. Sabahattin Ali , Kürk Mantolu Madonna

0|0
    0|0
  • Dilsiz dudaksız sözler söyleyeceğim sana, bir şeyler anlatacağım bütün kulaklardan gizli, herkesin ortasında konuşacağım; ama senden başka duyan olmayacak sözlerimi..
    Aşkın Gözyaşları/SİNAN YAĞMUR

0|0
    0|0
  • Çok dogru. tam anlatılanı yaşadım sanırım.
    şu söz beni çok etkilemişti :
    ' Benim annem 2 kez öldü '
    elif şafak-iskender

0|0
    0|0
  • Canım cennet çeksin diye sanki gözlerin.
    Elif Gibi Sevmek - Hikmet Anıl Öztekin

0|0
    0|0
  • ''Umut, insanların yetkin olmayışlarından, sürekli arayış içinde -sadece öteki insanlarla düşünce ve duygu birliği içinde- hareket etmelerinden doğar. Umutsuzluk suskunlaşmanın, dünyayı yadsımanın ve dünyadan kaçışın bir biçimidir. Adaletsiz bir düzenden doğan insandışılaşma umutsuzluk değil, umut nedenidir, çünkü adaletsizliğin tanımayı reddettiği insanlığı / insanlık yetisini durmaksızın aramaya yöneltir. Umut, kolları kavuşturup beklemek değildir. Diyalog halinde olanlar, çabalarından bir şey ummuyorlarsa, onların yüzleşmesi sıkıcı, kısır olur.''

Yazmadım ama, kopyaladım:) Tam benlik satırlar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...