E-kitap cihazı kullanan var mı?

okuma hızınıza/keyfinize etkisi oldu mu? ve en önemlisi de gözlerinizi yoruyor mu?

0|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 6

• Amazonun kindle cihazını kullandım harikaydı diyebilirim. Tablete geçince verdim birilerine ama hala vermeseydim dediğim zamanlar oluyor. Okuma kalitesi ve keyfi tabletle kıyaslanmaz kesinlikle..

Binlerce kitabı 175 gramlık bir aletin içinde taşıyabilme imkanı ise gerçek bir mucize.

1|0
    0|0
    • tablet en az bilgisayar kadar göz yorucu. binlerce kitabım olmasa da kendimce epey var ve onları iki kere taşımak zorunda kaldığımda kitap kokusu romantikliğinden vazgeçmek gerektiğini anladım :D

• Kitapların kitaplıkta durmasında hiçbir sakınca görmüyorum ama kitaplığı yanımda taşıyabilme fikri tarif edilemez bir lüks..
      Seyahate çıkıyorsun ve çantana iki kitap attın ama yolda farkettin ki hiç onları okuyacak bir modda değilsin... Ben bu duyguyu kindle ile hiç yaşamadım işte :D

• Öyle şeylere para vermek hatta almayı düşünmek saçma ve bir o kadar da gereksiz.
    Sen o cihazın bir köşesine, okuduğun kitabın yarattığı duyguyu not alabilir misin?
    Ya da sevdiğin birkaç satırın altını çizebilir misin?
    O parmak o sayfaya değmeli. Dilinde o kağıdın tadını alabilmelisin.
    İşte kitap böyle bir şey.

0|0
    0|0
    • yeni nesil cihazlarda altını çizme, not ekleme özellikleri, hatta anında internete bağlanıp bilinmeyen kelimeyi sözlükte bulma imkanı var. uzun vadede gözü yoruyorsa, bilgisayardan farkı yoksa ziyan tabii.

• Tüfek bulundu mertlik bozuldu hesabına dönüştü bu olay. Lakin ne olursa olsun benim için asla bir kitabın yerini tutamaz.

• Dakikada 600-700 civarı kelime okuyorum. Ama cihazlar değil kurs..

0|0
    0|0
  • buna tamamen karşıyım kitabın hazzı elde tutulmadan anlaşılmaz , sayfaları çevirip kokusunu hissetmeden olmaz

0|0
    0|0
    • ben de öyle düşünüyordum ta ki 2 defa taşınmak durumunda kalana kadar. :))

• Ben normal kitabı tercih ederim. Sayfalar da en azından yaşanmışlığın oluyor.

0|0
    0|0
  • seviyorsan zülmüne katlanacaksın. yoksa... çıkar işi olur bu.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...