Özgün müzik var mıdır?

Merhabalar arkadaşlar. Sizce özgün müzik var mıdır? Doğada bu kadar çok ses, bu kadar çok beste varken özgün müzikten bahsetmek doğru olur mu? Tabi ki Pink Floyd falan diyeceksiniz, haklısınız. Ama bence özgün müziğin hazırlanması çok zor. Sonuçta kendine ait olmayan besteleri de biliyorsun ve onlar zihninde yer tutuyor.
Mesela bir şarkıyı "daha önce buna benzer bir şey olmadığı için" mi beğeniriz? Örneğin Aerosmith'in çoğu şarkısı birbirine çok benziyor. Ama yine de seviliyor.
Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• Aslında birçok müziğin ritmi birbirine benzemeye başladı gerçekten ben ritme sözlerden daha çok dikkat ederim sayısı az olsada gerçekten özgün müzik yapan sanatçılar ve gruplarda dinledim zaten popüler şarkıları dinlemeyi bırakıp bilinmeyen şarkıları dinlemeye başlayınca insan bunun sayısını artırabiliyor.
    Bring me horizon bu baglamda basarili buldugum gruplar ama ne yazikki fazlada sarkilarini dinleyemedim teoride kaldı yani inan dahada soyleyebilirim ama şu an kimse aklima gelmiyor

0|0
    0|0
    • Aynen öyle. Besteler arttıkça bu iş daha da zorlaşıyordur zaten.

• Etkilenmeler fazlalastikca da romanlarda bile bu var artik :)

• Aslında duyguların aynı kalıyor ama bunu daha önce birilerinin hissetmiş olması özgünlüğü bozuyor. :)

Erkekler Ne Diyor 2

• Var tabi. Grubun adını her ne kadar hatirlamasamda pagan bir grup vardi ismi o ile başlıyor bence gayet özgünler

0|0
    0|0
    • Birbirlerinden esinlenme illa ki oluyordur. Örneğin adam Soundgarden dinleyerek büyüyor. Bir tıkırtı duyunca aklına o grubun şarkıları geliyor falan...

• O zaman sana tavsiyem uvertur veya klasim muzik dinle hatta daha ileri git enstrumental sololar dinle keman taksimi gibi. Ozgunluk yakalamak cok zor o yuzden muzigin atalarini dinlemek haz verir düşüncesindeyim :)

• Grunge dinliyorum :)

• SoundTemp-Theme of Aldebaren

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Özgün müzik kavramının öznelliğine inananlardanım. Kulağımıza farklı geleni özgün olarak nitelendiriyoruz sadece.

0|0
    0|0
Yükleniyor...