Sizce Türkçenin gelişimine en çok katkıda bulunan dil uzmanımız kim?

Sizce Türkçenin gelişimine en çok katkıda bulunan dil uzmanımız kim?

0|0
4|8

En İyi Kız Görüşü

• ( yazar dersen ) Türkçenin gelişimine Yusuf Has Hacip, Kaşgarlı Mahmut, Edip Ahmet, Şeyyat Hamza , Ahmet Fakih , Yunus Emre , Hacı Bektaş Veli, Hoca Dehhani, Dede Korkut vb. pek çok yazar ve düşünür katkı sağlamıştır.

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• sayın tdk üyeleri olmadığı kesin. hiç sevmiyorum onları. her yıl borsa gibi değişen dil kurallarıyla şaşı yaptılar bizi. en kibar bu kadar küfredebildim. kızgınım.

0|0
    0|1
  • Oktay sinanoglu

0|0
    0|0
  • Tabikide m. kemal atatürk

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Mustafa Kemal Atatürk

0|2
    0|1
  • Mustafa kemal atatürk

0|3
    0|1
  • fuad köprülü bilmiyorum aklıma ilk bu geldi

0|1
    0|0
  • oktay sinanoğlu bence

0|0
    0|0
  • dünyada en az kelime haznesine sahip olan bir dili konuşuyoruz 90 yıldır ne kadar gelişir ki bu dil?

0|0
    0|1
    • Dilin değil, insanların kelime haznesi dar. Dünyanın en gelişmiş dil sistemlerinden biri bu fakat Türkçeyi dünyaya duyuramadık.

• Sana da hayırlı sabahlar...

• 1930l'lu yıllarda insanların çoğu zaten kırsal kesimde yaşıyordu. kırsal kesimde yaşayan insanlar sana osmanlıca konuşsun mu istiyorsun günde kaç kelimeyle konuşabilirler ki. orta asyadan geldiğimiz zamanki dilimizi koruyabilsek şu an soydaşlarımızla rahat rahat iletişim kurabilirdik ama malum osmanlının arap esintili ağır süslü edebiyatı sayesinde karmakarışık bir dil ortaya çıktı.

• Yahya kemal ömer seyfettin

0|0
    0|0
  • Bence yazarlar

0|0
    0|0
  • ilber ortaylı

0|1
    0|0
Yükleniyor...