Gündemdeki kürtaj problemi

öncelikle biraz siyasete giricek ama haberleri izlediğimde gerçekten çok sinirlendim ama bunları yazmazsam sanırım içim rahatlamayacak bu aralar basındaki kürtaj yapmanın din açısından günah olduğu ve gayet de doğru olduğunu belirtmek istiyorum insanların 1 dk. zevkleri için küçücük ceninlerin ve bebeklerin günahına giriyolar ve bu resmen Cinayet ! O kadar protestolar yapıldı kürtaj yasaklanmasın bilmem ne bilmem ne . neyin peşinde bunlar anlamıyorum . Ortada kalan sokak çocukları yetimler, öksüzler kimler zannediyorsunuz hep bu ve bunun gibi insanların çocukları... Bunun yasaklanması gerek olduğunu düşünüyorum... İnsanlar hem kendine, nefsine , beline , diline hakim olacak arkadaş ! He bazı kriterler dışında tabi mesela tecavüz olayları ki bu olay hemen polise bildirildiğinde doktora götürülüp bir iğne vuruluyor ve gebe kalma olasılığı kalmıyor bunu akıl edebilen her insan da bu cinayeti işlememek zorunda kalacak hemde günaha girmekten kurtulacaklar.Evlisin istemediğin halde bebeğin mi oldu o zaman doğuracaksın o çocuğu eğer istemiyosan korunacaktın arkadaş ne diye küçücük ceninin günahına giriyorsun !

Benim bir (İNSAN) olarak çok tepkimi çekti içim acıdı adeta sinirlerim laçka oldu ve bunu hala laikliğe bağlayan afedersiniz gerizekalılar var ... Acaba siz nasıl düşünüyorsunuz merak ediyorum ?

Güncellemeler:
yorumlarıma cevap veremeyen arkadaşlar hemen de engel basıyorlar cevap veremeyeceksen burda işin ne merak ediyorum doğrusu !
cevap vermeme izin vermeden cevap veren ve bir daha engeli basan arkadaş sen beni gerçekten engellemelisin zaten yaa :D helall valla güldürdün bu konunun ciddiyetinde bile :D medeni bir şekilde tartışıyoduk hatta karpuz kesicektik daha ama olsun sen bence de beni engellemelisin :D
tartışmak istemiyosan yorum yapmayacaktın.ben ne hükümetten yanayım ne devletten ben şuan anne karnındaki bebekten onun yaşama hakkından yanayım bunu bilin her ne durumda olursam olayım ben bu hakkı savunurum çünkü bu hadi devleti onu bunu geçtim bizi yaradanın bir emridir devlett de bunu uyguluyor o kadar doğru olan herşeyin yanındayım .

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• allah senden razı olsun bu memlekette senin gibi düşünenlerde varya çok şükür ayaktayız insanlar iki dakikalık zevk uğruna hiç bir değer diye bişey bırakmadı tekrar tebrik ederim tek kelimeyle cinayet

1|0
    0|0
    • çok teşekkür ederim bende bu cevabı bekliyordum benim gibi düşünen biri çıktı şükür :)

• Allah hidayet versin diyorum sadece .

Erkekler Ne Diyor 6

• ben konunun devlet boyutunda olmaması gerektiğini düşünüyorum. Evet belki günah belki cinayet ama buna devletin müdahale etmeye hakkı yok kesinlikle. Ha yasaklanınca bu dediğin olaylar azalacak mı sanki? Tabii ki hayır herşey aynen olduğu gibi devam edecek, tek fark durumu olanlar yurtdışında sağlıklı koşullarda yaptırmaya olmayanlar da hem kendini hem de çocuğun hayatını tehlikeye atarak ya ilkel yöntemlerle ya da merdiven altı yerlerde kürtaj yaptırmaya devam edecek.

Ha diğer ihtimal diyelim bu çocuklar doğdu, ya cami avlusuna bırakılacak eskiden olduğu gibi, o kimsesiz çocuklar gene olacak ya da o anne o baba çocuğu kimsesizler yurduna verecek sözde devlet bakacak. Ama kimse de demiyor ki o yurtlarda yetişen çocuklar ne halde.

Bir de çocuk açısından durumu var evet belki öldürmek günah ama düşünsene kendi benliğinin fakına vardığın zaman annenin ve babanın istenmeyen çocuğu olduğunu ve hayata 5-0 yenik başladığını, arkadaşlarınının okuldan çıkınca anne babasının yanına giderken senin yurda döndüğünü ve hiç bir zaman bir ailen olmayacağını. Bence bunlar da çok acı şeyler ve bir nevi bu çocuğa onu yaşatmak da ne kadar insani onu bilemiyorum. Suç elbette annenin ve babanındır ama sonuçta ne olursa olsun suçu yine o çocuk çekecektir.

3|0
    1|0
    • ++++++1 :)

• ben de senin benim cevabımı okuduktan sonra yorum yapmanı tavsiye ederim ben ne derim sen ne dersin :)

• yorumunu okudum aynı şeylerden bahsediyoruz ama sen farklı düşünüyorsun ben farklı .

• Günah olgusuna takıldığını görüyorum yorumlarında.Günahsa günah soranım.Günah bireyseldir kişiseldir.Devlet ''günah işleme özgürlüğü''ne el uzattığı an Türk İslam Emirliği olarak adımız değişir.He tamam öyle olsun diyorsan kusura bakma Türk milleti terhis de edilse beyinler bile tutuklansa bir yolunu bulur özgürlüğünü alır.Ama 30 ama 40 yıl sonra.

Daha çok genç olduğunu tahmin ediyorum.Burada böyle çok soru açıldı çok ünlemler havada uçuştu ve malesef ağzını bozan çok oldu.O yüzden öncelikle cevabıma saldırmaman konusunda malesef ''uyarmam'' gerekecek seni çünkü laikliğe karşı olsan bile ''laiklik diyor aptallar laiklik de neymiş!'' diyerek anayasal bir suç işlediğinin farkına varmanı istiyorum.

Ddediğim gibi her türkü yönetim şeklini savunuyor ve hatta şeriat kanunları ile yaşamayı istiyor olabilirsin.Veya tam tersi sadece kürtaja takmış da olabilirsin.Ama insanın işleyeceği veya işlediği günahla kurban olduğum ALLAH'ın arasına ne sen,ne devlet,ne de ben girebiliriz.Hz Peygamberler bile buna kalkışmaz.O yüzden devlet asıl günah işliyor bence.

Sevgilerimle Tauron

1|0
    1|0
    • laikilik bir aptallıktır diye bişey söylemedim farkındayysan iyi oku ! Allahla benim aramda diyosun İsra suresi 31. ayet diyorum aç oku hadi yanmaya hazırsan benimiçin sorun yok her koyun kendi bacağından asılacak bende özgürlükten yana bir gencim amaaa velakin böyle saçmalıklara gelemem insanların küçücük bebekleri öldürmelerine içim acıyor !

• Allah zorunluluk hariç göstermesin hiç kimseye...

• devlet beş temel prensibi ayakta tuttuğu sürece devlettir din hürrüyeti dil hürriyeti mal hürrüyeti nesil hürrüyeti ve yaşam hakkı devlet bu konularda yanlış yapılan her olaya mudahle eder yoksa devlet olamaz

• herkes cezasnı bir gün ceker ...

1|1
    0|0
  • boşver milleti uyutma haberleri kimsenin kadıınları ölen bebekleri umursaduığı yok doğru anne olacak kadın hata yapmaz .

1|0
    0|0
    • bu kural zaten kadınları korumak için konulacak bir kural ! doğru kadın bunu yapmaz evet bu iğrençliği bu midesizliği yapmaz yapamaz !

• sana hak veriyorum. fakat ilgili açıklamayı sağlık bakanlığının yapması daha uygun olurdu.

1|0
    0|0
    • uygun açıklamayı sağlık bakanlığı ilerdeki günlerde yapılacak zaten arkadaşım gündemi takiip et .

• ya bu kürtaj konusu çok uzadı ve dahada karışacak gibi duruyor.

eğer vicdanınız el veriyorsa gidin aldırın kardeşim devlet yasak koysa bile yine yöntemleri çıkacaktır gidin aldırın.hesabını biz değil aldıran verecek.

0|0
    0|0
    • Tamam iyi biz karışmayalım ortalık kimsesiz çocuk kaynasın sonra.Tabiiki aldırmak isteyen insan her türlü gider aldırır o masumu .. ama olay şu ki insanın çok gücüne gidiyor .

• devlet bakar bakmaz sen istemiyorsan korunacakasın ya da yediysen bu haltı doğuracaksın .

• bende onu diyorum işte aynen.

Kızlar Ne Diyor 3

• ben bu konuda pek bir şey demeyeceğim. midemi bulandırıyor. yasaklanmamalı bence.

sadece basit bir şey isteyeceğim. gidip çevrendeki evli kadınlarla konuş. annene, halana, teyzene falan sor. kürtaj yaptıran bir yakınına rastlarsın. bu insanlar isteyerek yaptırmıyor, ve kürtajı güzel bir şey olarak görmüyorlar ama zorunlu olarak yaptırıyorlar. bi gidip onlarla konuşup onları anlamak lazım.

0|0
    1|0
    • Katiliyorum sana. Oyle on yargiyla olmaz bunlar yasamak gerekir

• sakin ol.

ne düşünüyorsunuz demişsin. düşündüğümü kısaca söyledim. beni yargılamaya başladın ve buna izin vermem. bu ne ya bir cevap verdik diye illa tartışmam mı lazım. sen de beni engelle bir daha karşılaşmayalım.

• İste kiz soruyor sobra saygisiz konusyor. Yazik

• Katilmiyorum. Gunde her bes kadin öluyo dogumda turkiyede. Kadinlar obje olarak kulaniliyor cogu yerde ve koca erkek istiyine kdr mecbur ediolar kadinlari. Tecavuze ugruyan kadinlar ise ayri bir mesele. Din konusunu onde tutan bir devlet nekdr ilerlicek teknoloji bukdr ilerlemisken. Bu benim dusuncem

1|0
    1|0
    • kadınlar obje olarak kullanılıyosa kadın niye kendini kullandırtır ben onu merak ediyorum !

bu ülkede demokrasi var şartlar var doktorun birine dediğin zaman anında rahmini kapattırabilme şansın varken bu saçmalık niye ?

• Okumuon herhalde zevk meselesindeki yorumumu

• bende ne dedim bu lafım sana değil dedim dimi ?

• 0|0
    0|0
    • ben bir kadınım benim meselemse ben istemiyorum böyle birşeyi yasaklansın istiyorum. Bazı kriterler dışında demiştim zaten tecavüz olayları ve bazı özürlü bebekler onlar tabiiki alınır alınmaz bana kalmamış amaa diğer mevzuatların hiçbirisi yeterli bir sebep değil asla ve kat'a .

Yükleniyor...