En sevdiğiniz yabancı ve türk yazar kimdir?

En sevdiğiniz yabancı ve türk yazar kimdir? Soru gayet acık ama ayrıntı olarak kitabın ismini de yazabılırsinız ve türünü.

0|0
6|8

En İyi Erkek Görüşü

• nikolai ostrovski - Ve çeliğe su verildi

Yerli yok...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Yerli olarak İhsan Oktay Anar - Puslu Kıtalar Atlası ve takip eden her şey. Tek nefeste bitiririm hepsini.

Yabancı olarak da Margaret Weis & Tracy Hickman ile Ejderha Mızrağı serisi. Ardından Michael Moorcock; Melniboné'lu Elric ve Hawkmoon serileri. O dünyalarda kaybolmak ve karakterleri tek tek tanımak harika bir şey...

Dyvim Tvar,

Sturm Brightblade,

Flint Fireforge,

Hawkmoon,

Kont Brass...

Bu karakterlerin hepsi, benim için ayrı ayrı değerlidir... Beni bu karakterlerle tanıştırdıkları için o yazarlara şükran borcum çoktur.

1|0
    0|0
  • Yabancı Neil Gaiman,Tolkien,Jack london,George orwell

Yerli İhsan Oktay Anar

Kitapları yazsam çok sürer

1|0
    0|0
  • peyami safa ve voltaire.

1|0
    0|0
  • ahmet ümit - kukla

glenn meade - branderburg

polisiye-cinayet tarzı kitaplardan hoşlanıyorum ... bu ikisinin tüm kitapları var bende ...

onun haricinde adgar alan poe, arthur conan doyle ve agatha chiriste yi de tavsiye edebilirim ...

1|0
    0|0
  • Orhan Pamuk - Ernest Hemingway

2|0
    0|0
  • Orhan PAMUK / Jack ENSING

1|0
    0|0
  • Murathan Mungan: Cenk Hikayeleri, Üç Aynalı Kırk Oda,

İhsan Oktay Anar: Puslu Kıtalar Atlası

Sadık Hidayet: Kör Baykuş

Ursula K. Le Guin: Yerdeniz serisi

Fyodor Dostoyevski: Suç ve Ceza, Karamazov Kardeşler

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• amin maalouf - çok beğeniyorum hele yüzüncü ad ve tanios kayası ı çok iyiydi

gabriel garcia marguez- yüzyıllık yalnızlık çok iyi ama başka kitabını okumadım

ahmet ümit- polisiye olarak çok beğeniyorum hele kukla ve patasana çok iyi

elif şafak- aşk en çok etkilendiğim kitap

iskender pala- tarihle edebiyatı çok güzel birleştiriyor

ahmet altan- 20 li yaşlarımın hayran olduğum yazarı :)kılıç yarası gibi ve isyan günlerinde aşk

şimdi de soner yalçın dan efendi yi okumaya başlıycam iyi olduğunu duydum henüz başlamadım :))

1|1
    0|0
  • Jack london,George Orwell, Shakespeare, Stefan Zweig...

Oğuz Atay, Murathan Mungan...

1|0
    0|0
  • Yabancı Amin Maalouf Tüm kitapları harika bence..En çok sevdiğim kitabı sanırım Yüzüncü Ad - "Baldassare'nin Yolculuğu"

Türk yazarlar konusunda biraz eksiğim. Reşat Nuri Güntekin i çok severim mesela. Gülmeyin..:) Bilindik olanlar dışında harika kitapları var.

Peyami Safa da gözüme çarpan yazarlardan. Bu aralar onun kitaplarına yöneldim :)

0|0
    0|0
  • Sabahattin Ali - Oscar Wilde

1|0
    0|0
  • jane austen çok hoş bir hanımdı rahmetli ingiliz edebiyatından

1|0
    0|0
  • agatha christie

hüseyin rahmi gürpınar

1|0
    0|0