Zeybekler ve zeybek havaları hakkındaki düşünceleriniz neler?

Arkadaşlar zeybekler ve zeybek havaları hakkında düşünceniz neler?... Şahsen bir İç Ege'li olarak zeybeği duyunca göğsüm şişiyor ve kendimden geçiyorum... Siz neler hissediyorsunuz?

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• aydınlıyım.zeybeksiz bir düğün,eğlence düşünemiyorum.oynarım.hele iki kadeh de alkol almışsam tutmasınlar beni.

gerçekten türkün cesaret ve savaşçılığını, kahramanlığını daha iyi anlatan başka oyun yoktur.figürlerin hepsinde düşmana meydan okuma, onunla savaşma ve alt etme vardır.bazı savaş taktikleri de figürlerde işlenmiştir.velhasıl zeybek tam bir erkeklik gösterisi meydan okuyuşudur.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Erkelere çok yakışan bir oyun.

Ama ıyıkı o zeybek kıyafetleri tedavulden kalkmış demekten de kendımı alamıyorum..

0|0
    0|0
  • Güzel parçalar var ve güzel bir oyun. Çok anlamlı...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• zeybekler, kimi zaman, acımasız ağalara ve idarecilere başkaldırış, kimi zaman hayatta varlıklarının ve nimetlerin teşekkürü için yaradana yakaristan etkilenip, oyunları ve havalarına bunu yansıtıp bir kültür ve gelenek olmuştur devirlere akışı ,

0|1
    0|0
  • Atam da oynarmış; Sarı Zeybek'i hatırladım şimdi... Memleketimin güzel oyunlarındandır ama iyi oynayanı izlemesi zevklidir; bilmeyenler sadece Denizli horozu gibi görünür.

0|0
    0|0
  • Egeli değilm ama zeybek oyununu bilirim ve gerektiği yerde oynarım. Güzel ve gösterişli bir hava..

0|0
    0|0
  • Sevdiğim ender oyunlardan biridir. Yunanlılar da güzel zeybek oynar.

0|0
    0|0
  • asıl türk folk oyunu budur, asıl türklük budur. Arap-kürt kültürüyle karışmamış bir bu kaldı elimizde, onu da nah alırlar. öğrenmeleri 40 sene sürer o da belki.

0|0
    0|0
Yükleniyor...