Tatlı su ve Tuzlu su neden birbirine karışmaz ?

Merak eden oldumu arkadaşlar ? cevaplarınızı alalım :)

Güncellemeler:
Din'i karıştırmadan soru sordum aynı şekilde cevap istiyorum !

(Müslüman,Ateist,Hristiyan yada Yahudi biz burada insanız !)

0|0
3|6

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

• Dalyanlar var tatlı ve tuzlu su karışımı, deniz suyu ile akarsu karışıyor zengin organelli ve mineralli dalyanlar oluşuyor diye biliyorum, karıştığı olur yani... Yoğunluk farkından dolayı da olabilir, bilimsel açıklaması vardır elbet... Herşey neden sonuç ilişkisiyle yaratılmış...

0|0
    0|0
  • ALLAHın hikmeti işte :) aşağıdaki gizliye katılıyorum ateitlere sor onlar en bilimsel şekliyle açıklarlar herşeye bir bahaneleri varya :)

1|1
    2|4
    • Yaptığınız ayrımcılık herkesin kendi düşüncesi bırakın ne düşünüyorlarsa düşünsünler. (ateist değilim)

• Amaan boşver :)))

• Niye ateist olmayanlar bilimle açıklayamaz mı? :)

Allah'ın bir hikmeti işte ilk ayet olarak "Oku" demiş ama :)))

Erkekler Ne Diyor 6

• Bilimsel açıklamam var ama ateist değilim:

Yoğunluk farkından dolayı.Bir de şeker moleküler bileşik tuz ise iyonik.

2|1
    0|0
    • Evet dostum cebelitarık boğazıydı yanılmıyorsam orda karışmıyor.

• ben şakasına takıldım alıncak bişi yok saygısız biri değilim her görüşe saygım var bilen bilir millet sayıyor sövüyor gizli diye sesiniz çıkmıyor biz gizlenmiyoruz diyemi kötü oluyorz? ayprensine de oh oldu herkes haddini bilicek

• peki öyle olsun :) oh oldu çünkü benim için neler dediğini bir bilsen sen kendi onu şikayet ederdin zaten :)

• aslında sıcak su ıle soguk su da bırbırıne karısmaz... ısıları esıtlenınceye kadar... cok ılgınc degıldır... bırı dıgerınden daha agırdır ve oburunu yukarı ıter... seker cozundugunde tuzdan daha fazla yer kaplar bu sebeple daha hafıf kalır ve uste suruklenır, tuz asagı coker ve alttakı su tuzlu usttekı tatlı olur, karıstırmak ortamın dengesını bozsada, uzun bır bekleyısten sonra eskı halıne gerı gelır, cunku su ıkısını aynı anda cozemez...

1|0
    0|0
    • einstein bu arada su inorganıktır ve ınorganıkler ınorganıklerı cozer, seker bır organık madde olduguna gore nasıl suda cozunmektedır?

• Yea bizim bölümde erkek başına 3 kız falan düşerdi ondan çıldırırdı diğer bölümler ,kız ayarlayayım diye bana yemek ısmarlayan sigara alan vardı XD

• af etmıyceksın abı =) gercı adamlar dovseler haklılar =) neyse bulmussun yolunu =) umarım hayat boyu hep boyle gıder

• Bir çay bardağı alın.Yarıya kadar sıcak suyla doldur 3 tane şeker koy.Karıştırdıktan sonra üzerine dem ekle..

Sonucu yapan arkadaşlar yazın ( Su allta çay üstte kalır ) Bu yoğunluğun farkından kaynaklıdır.

Vücdumuz bile yoğunluğa bağlı olarak hücre içine su ve mineral alır verir.

0|0
    0|0
  • Zeytinyağı ile suyu karıştırdığımızda zeytinyağı suyun üzerine çıkar.

Dolayısıyla ALLAH vardır.

1|0
    0|3
  • Kedi canını cevaplar gelecek gibi hadi bakalım hayırlısı.

0|0
    0|1
  • ateistlere sor bilimsel açıklamaları vardır onların.

0|0
    0|2
    • ateist müslüman hristiyan yahudi farketmez biz burada insanız tamam mı ? Bilimsellik ateistlik değildir herzaman (Müslümanım)

• biz burada insanzı tammmmaamm mı . ben farklı bir şey söylemedim. herşeye bilimsel bir yaklaşımları var ironi yaptım

Yükleniyor...