Şarkılar aşıksanız anlam kazanır ben böyle düşünüyorum ya siz?

Şarkılar aşıksanız anlam kazanır, aşık değilseniz şarkılara bir anlam veremezsiniz. Bu düşünceme katılan var mı?

0|0
714

En İyi Erkek Görüşü

• Her insanoğlu müziğe anlam katamaz.. Benim dinlediğim zaman gözlerimin nemlendiği şarkılar vardır.. Gerçekten sevmeyen insan şarkıdan mesaj çıkaramaz..

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 13

• Evet, yalnızken hep acıklı, slow ayrılık şarkıları dinliyor, sözlerde anlam buluyordum..

şimdi, hayatımın anlamını keşfettim.. özlüyorum onu, hasretim ona ama

artık odamda batı klasikleri, yan flütler, kemanlar, romantik piyano ezgileri dans ediyor..

şarkılara anlamı bizim ruh halimiz veriyor

1|0
    0|0
  • şarkıların anlam kazandığı zamanlar vardır... aşk şarkıları aşık olunca daha bir anlam kazanır. ayrılık şarkıları da ayrılık zamanı. arabesk veya damar şarkılar hüzünlü, hatta duygusal anlamda bozuk olunduğunda anlam kazanır. her şey kötü giderken "sevgilimi kkoluma takarım/bebek'te 3-5 tur atarım" diyemeezsiniz, "allah belanı versin" ya da "batsın bu dünya" dersiniz. aynı şekilde hareketli şarkılarda sevinç anında anlam kazanır...

1|0
    0|0
  • aşıksan kazanırda. hareketli bi pop şarkısı anlam kazanmaz aşıksan. damar olacak :) ya da slow şarkılar da ki bi söz cok hosunuza gidecek. o zaman anlam kazanır. Her insanın birden çok "bu şarkı tamamen beni anlatıyor" demiştir.

1|0
    0|0
  • aşık olduğum zamanlar şarkılardan pek zevk almıyorum nedense. ayrılık acılarında şarkılar benim için daha anlamlı oluyor

0|0
    0|0
  • Yok artık.Misal ben çok aşık olduğumdan anemi'den t.a.k, rashit'ten dinazor'u, deli'den ös yeme yi zardanadam'dan sarışınlar b.kturu seviyorum.Hepsi deli gibi aşık olduğum için anlam kazandı

0|0
    0|0
  • sarkilarda konularini gunluk hayattan aliyorlar dolayisyla anlam kazanmasi gayet normal bu o insanin psikolojisiyle alakali bisey hareketli sarkilar dinleyince desarj olanlarda var sahsen slow mizik dinleyince eski gunlere gittigim oluyor

0|1
    0|0
  • hani bir tabir var; şöförsen bas gaza,aşıksan vur saza.Aşıksan şarkılarda insan mana arıyo ister istemez.

0|1
    0|0
  • Sarkıyı dinlerken sözlerine dikkat edersen anlam cıkarırsın. Asık olunca herseyde bir anlam olduğu sadece zannedilir. algı kalpte değil beyinde gerceklesen olgudur

0|0
    0|0
  • yalnızken de anlam kazanıyor... ama arabeski anlam kazanıyor:) bi de özgünden orhan gencebayı...

0|1
    0|0
  • Alakası yok. Şu an FinnTroll'ün Hristiyanların kesilip biçilmesi ile alakadar bir şarkı dinliyorum. Aşkla ne anlam kazanacak bu şarkı?

Şarkılara böyle saçma sapan anlamlar yüklemek saçmalık. Tadını çıkartın sadece.

0|0
    1|4
  • Aşık olduğum zaman değilde ayrıldığım zaman benim için anlam kazanıyor şarkılar..

0|0
    0|0
  • evet evet, bir parçanın geçmişteki önemli birisini hatırlattığı olur.

0|1
    0|0
  • 79 fotoğraf...

uzunca bir süre uğraştım en güzel fotoğrafları seçtim. bir slayt hazırladım. arkadan da müzik çalıyor. her şarkı bir farklı geldi sanki.

Sözcükler daha çok anlam kazanıyor. hepsi beraber yaşadığınız bir şeyi hatırlatıyor sanki. Özlediğini hissediyorsun. Sevdiğini hissediyorsun. Onu istediğini hissediyorsun. Ağlatıyor. Gülümsetiyor.

müzik çok güzeldir.. hele aşıksan bir başka güzeldir :)

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• doğru cidden her şarkıyı sana yazılmış sanırsın kendini bulursun hepsinde herkes geçer bu dönemlerden :)

1|0
    0|0
  • Yok canıım aşık değilsen de yanlızlılığı nı hatırlatır istek uyandırır o söyler sen ben ne zaman bunu hissedeceğim dersin ama şarkılar en çok ayrılıklarda anlamlı olur aşkı dilinle bitirdiğin kalbinle bitiremediğin zamanlarda

1|0
    0|0
  • ayrılınca daha bır anlamlıymış gibi gelir...

1|0
    0|0
  • bence de sevmek lazımm o şarkıda bişeyler bulmak için ...

1|0
    0|0
  • o bir sanat bence aşk olmadan da güzeldir

0|0
    0|0
  • ne alakası var ben böyle düşünmüyorum bütün şarkılar şuan aşık olmamama rağmen anlamlı geliyor.

0|0
    0|0
  • Kısmen. Bence aşıkken daha fazla anlam kazanır. Kendini, aşkını bulmaya çalışırsın şarkılarda..

0|0
    0|0
Yükleniyor...