Osmanlı tarihi neden yanlış anlatılıyor tv'de?

Soylu bir tarihimiz var bizler osmanlı torunlarıyız lakin dizilerde filmlerde tarihimiz neden yanlış anlatıyor?

Örn. Muhteşem yüzyıl, Fetih 1453 vs vs..

Fetih 1453 filmine Serdar Tuncer bakın nasıl yorum yapmış izleminizi tavsiye ederim..

www.youtube.com/watch

0|0
65

En İyi Erkek Görüşü

• Cahil bir toplumumuz var kitaptan alimden bir haber yaşayan ve 100 senedir bize bir değişim politikasi uyguluyorlar bunun çerçevesinde yapılan işler bunlar

0|1
    0|1

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 6

• Bu yapımlar belgesel değil yani olayları birebir aktarma gibi bir özellik taşımayan yapımlar elbette ki kurgu olan kısımları da var insanlar tarihi öğrenmek istiyorsa tarih kitabı okumalı bu tip yapımlardan öğrenmeye çalışıyor insanlar ondan böyle oluyor kuru kuruya da eleştirmemek lazım ayrıca tarihi olayları anlatan ama kurgu da içeren ilk dizi ilk film değil ki bunlar bu kadar çok takılmamak lazım bence asıl sorun gerçekten tarihi anlatması gereken kişiler doğru mu anlatıyor ona bakmak lazım

0|1
    0|0
    • Onlar örnekti, tabiki genel bir soru lakin tarihi okumak yerine tvde izlemek daha kolaylarına geliyor ve insanların bir çogu kurgu olarak değil inanarak bakıyor yanlış bşy dediginiz gibi.

• zaten başlarken tarihten ilham alınarak 'kurgulanmıştır' deniyor. bunu bilerek tarihi olay ve kişilikleri diziden öğrenmeye çalışmak yerine, bir kütüphaneye gidip farklı farklı kaynaklardan kapsamlı araştırma yaparak öğrenmeye çalışmak daha verimli olacaktır.

0|1
    0|0
  • Dizi ve filmlerden tarihi öğrenmeye çalışanlar yanlış öğreniyordur elbette. Ayrıca o dizinin başında gerçekle alakası yoktur gibi ibareler de var.

0|1
    0|0
  • Muhteşem yüzyıl konusunda haklı ama fetih 1453de savaş anlatılıyor ben kötüleyen birşey sezmemiştim videoyu izlemekteyim

0|1
    0|0
    • İyi bir niyetle söylediginizin farkındayım ama biraz daha inceliyelim

• Sosyal medya da ya da haberlerde ne doğru anlatılıyor ki tarihimiz anlatılsın?

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Tarih hangi konuda yalan söylemiyor ki? Herkesin kaynağı başka. Herkes kendi okuduğunu doğru biliyor. Ben iskilipli atıf iyiki idam edildi diyorum diğeri alimdi deyip Atatürk'e küfür ediyor. Doğrunun temel bir kaynağı yoktur.

0|1
    0|0
    • Muhteşem yüzyıl dizisi mesala herkeze dogru mu geliyor?(bilenler için)

• Bana göre yanlış. Ben Kanuni Sultan Süleyman gibi birinin öyle bir şahsiyet olduğuna asla inanmıyorum. Diziyi hiç izlemedim izlemedikte ailecek. İzleyenlerde umurumda değil

• muhteşem rezalet derim hiçbir alakası yok gerçekle kanuni haremden çıkmıyor cariyelerin peşinde böyle bişey olamaz izlemiyorum zaten tarihimizi böyle dizilerden öğrenemeyiz zaten

0|1
    0|0
  • aç bak şu an habertürk de tarihin arka odası var izle öğren

0|1
    0|0
Yükleniyor...