Amerikada baklavaya 'yunan baklavasi' lahmacuna 'ermeni lahmacunu/ermeni ekmeği' diyorlar , siz ne düşünüyorsunuz?

Amerikada baklavaya 'yunan baklavasi' lahmacuna 'ermeni lahmacunu/ermeni ekmeği' diyorlar, siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
8|10

En İyi Erkek Görüşü

• La havle vela kuvvete :D

1|0
    0|0
    • Bu Ermenilerin ve Yunanlıların kuyruk acılarını savaşarak dindirdik. Şimdide mutfağımızda tarla fareliği yapıyorlar. Nerden saldıracaklarını şaşırdılar :D

Erkekler Ne Diyor 9

• Hiç birine sahip çıkmadık ve sahiplendiler. Hepsi Türk kültüründen çalıntıdır, kahvemizi bile çalıyorlardı ki tarihi falan belli.

1|0
    0|0
  • desinler ya zaten farklı birşey beklemek saçma olurdu. yiyebileceği en iyi lahmacunu ve baklavayı bizim ülkemizde yiyebilirler onlarda biliyorlar

1|0
    0|0
  • biz sahip çıkmazsak adamlar hemen sahiplenirler

1|0
    0|0
  • Bir de Greek Yoghurt var. Hatta en çok satan yoğurt markasının sahibi bir Türk diye biliyorum. Maalesef yapacak birşey yok. Türk baklavası desende o şekilde alışageldiği için değişen bir şey olmaz sanırım. Belki çok iyi bir çalışmayla başarılabilir.

Türkiye'de de o şekilde yanlış milletle adlandırılan pek çok ürün var ama aklıma sadece Japon yapıştırıcısı geldi. Amerikan icadı bu ürün Türkiye'de bu adla biliniyor. Bu saatten sonra hayır bu amerikan yapıştırıcısı dense kim öyle der bilemiyorum.

0|0
    0|0
  • kapını kitldmessen hırsız girer, bizim suçumuz

1|0
    0|0
  • Türkün Türk'ten başka dostu olmadığı çok açık belli işte :)

1|0
    0|0
  • Onlar hiç ameriakn tokatı yememişler

1|0
    0|0
  • tatar bifteği de hamburger olmuştu bence kültürümüze sahip çıkmalıyız

1|0
    0|0
  • Hırsız köpekler.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Ne derlerse desinler umrum değil.. Keşke mutfağımız yerine ilimde fende bilimde ön plana çıkabilseydik..

1|0
    0|0
  • Çünkü değerlerimize sahip çıkamıyoruz. Baklavayı herkes Yunan baklavası olarak biliyor yurtdışında ve Türk baklavasını yedikleri zaman da onların ağız tadına Yunan baklavası daha yakın olduğu için Türk baklavasını beğenmiyorlar, baklavanın Yunan mutfağına ait olduğunu düşünüyorlar.
    -Gecen bol olsun.-

1|0
    0|0
  • Hirsizlar ve yandaşları işte

1|0
    0|0
  • Salak olduğumuzu. Kendi kültürümüze dahi sahip çıkamadık.

1|0
    0|0
  • lahmacuna ermeni ekmeği/lahmacunu dendiğini ilk senden duydum şu ana kadar baktığım yabancı lokantaların menülerinde lahmacun "Turkish pizza" diye geçiyodu

0|0
    0|0
    • Belcikada yasiyorum burada da turkish pizza ama fransada armenian pizza oluyor internet en ingilizce tarife baksan armenian pizza veya armenian lahmadjun yaziyor

• alsında bunların hepsi bizim hatamız kendi ürünlerimiz tanıtmıyoruz, patent almıyoruz

• hem pizza öyle hemde jelibon. Jelibon, lokumdan özenilerek yapmılmış

• Bizim ayıbımız

0|0
    0|0
  • Ilk defa duydum

0|0
    0|0
  • yoğurt yunanlıların diye bilinir ve türk kahvesi de yunan kahvesi türkiyenin mutfağı zengindir ama dünyaya tanıtmada gerçekten beceriksiziz

0|0
    0|0
Yükleniyor...