Gitar çalarken elim oraya buraya değiyor?

Gitara henüz yeni başladım (bugün) fakat şöyle bir sorun var. Özellikle orta ve yüzük parmaklarımı birbirinden ayıramıyorum. Acaba sonradan gelişir mi yoksa hep böyle kalas gibi mi olacak?

Bir de örneğin klavyede en üstteki tele basarken mutlaka başka tellere de değiyor parmağım ve bu da ses bozuyor. Buna bir çözüm/tutma şekli var mıdır?

Acaba çok mu geç başladım? Yaşım 19.

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• Yuzuk ve serce parmagi baslarda hep ayrilmasi zor ikilidir calistikca parmaklarin acilacak sende farkedeceksin ve bu isin yasi yoktur genc yasinda baslayip birakip orta yaslarda 35-40 baslayip gitari konusturan insanlar tanidim sol elinle portakal tutuyomussun gibi bir sekl al klavyedede bu sekli benimse elinde portakal var o sekip acar vas parmaginida ust tellere cktkca asagi kaydirirsan arkadan kolaylasir bunlari kavrayacaksin zamanla

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Egzersiz yaparak parmaklarını açabilirsin, zamanla olacaktır. Klavyeyi tutarken başparmağını klavyeye ortalayarak tut. Tellere basan parmaklar dik açıyla bassın. Ben 20 yaşında başladım, geç kalmış falan değilsin yani.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• belirli egzersizler var onları yap yavaş yavaş açılır parmakların korkma

0|0
    0|0
    • Hiç açılmayacak gibi duruyor ya hani biliyorum direk muscle museum falan çalamam zaman gerekir falan da resmen beynimin söylediklerine ellerim yanıt vermiyor. Hız olarak hareket kabiliyeti olarak.

• Teşekkürler hocam egzersizleri yapıyorum zaten farklı egzersizler deneyeceğim.

• Sık sık değiştir antremanlarını vücudunu hep şokla. No pain No gain! başarılar :)

Yükleniyor...