Oruca niyette kararsız kaldım?

oruca niyette kararsız kaldım en sonda tvye dalıp unuttum bir tutcam bir tutmicam dedim şimdide su içmek istiyorum ama oruçmuyumdur diye korkuyorum

Güncellemeler:
bişi daha ben daha önceden orucumu bikere daha bozduydum şimdide bozsam 120 günmü oruö tutcam yoksa 60 gün tutup 2 tane kazamı tutcam

0|0
9|11

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 9

• oruçsun. sözlü niyet gerekmez oruçta. oruç niyetini içinden geçirerek sahur yaptıysan bozamazsın

0|1
    0|0
  • 2 kaza tutman gerekli.
    61×2=122 gün..

0|0
    0|0
  • Niyetine öğlene kadar edebilirsin. Kaza orucunu da bir defa 61 gün tutman yeterli olacaktır. Dün gece tv'de hoca cevaplamıştı aynı soruyu.

0|0
    0|0
  • tut tut belki yıl içinde bunun hatrına Allah çok zor bir durumdayken kolaylık kapılarını açar sana :)

0|0
    0|0
  • Sahur filan yaptın mı

0|0
    0|0
    • yok yahu televizyon izliyodum 2 den sonra bir başladım 5 e kadar o sıra reklamlarda düşünüyordum tutayım bugün ya da tutmayayım diye

• yahu bu nasıl dindir herşeyde bir karışıklık var inancım tamda biraz tuhafıma gidiyor

• Bilgileri tam öğrenemediğimizden öyle..

• Bende niyet etmiş bulundum kararsız kalsaydım iyi di

0|0
    0|0
  • Kaza yapacaksın öyleyse

0|0
    0|0
  • niyet etmediysen sorun olmaz

0|0
    0|0
    • niyet edip etmediğimi hatırlamıyom bende böyle salağım işte :D

• yok bozülmuyor diye biliyorum

• neyse bende tam bilmiyorum günaha ortak olmiyim sen karar ver içine sinen hangisiyse onu yap. ama insanın içine oruç tutma isteği yok ise zaten o anda caiz olmaz bence sonra tutulmalı derim ben

• ya su iç gitsin. tutmadıgin günler için de yetimleri doyurursun

0|0
    0|0
    • 5 bardak su devirdim :D inş yanmayız

• sen kendini sen ne sanıyorsun da fetva veriyorsun herşeyin bir kuralı var oruç bozunca yetim doyurulmaz 61 gün tutarsın

• iyi dr niyet etmemiş ki şüpheye düşmüş. sanki tam müslümansınız gibi buna karşı çıkarsınız

Erkekler Ne Diyor 10

• öncelikle insansın. oruçlusun işte, oruçlu değilsin dememizi bekliyorsun su içmek için ama oruçlusun bence.

0|0
    0|0
  • Zaten o orucun sevabı kalmamış. Niyet etmediysen sadece 2 gün kaza orucu tutarsın niyet edip bozarsan 60 tane.

0|0
    0|0
  • dılınle edılen nıyetten kalben edılen daha hayırlıdır tutucam dıye yemek yedıysen şu an oruclusun demektır

0|0
    0|0
  • Sahura öylesine yemek yemek için mi kalktın yoksa oruç tutacağım yemek yiyeyim diye mi?
    Oruç tutacağım diye yediysen oruçlusun.

0|0
    0|0
  • şimdide bozsan 120+2 oluyor ve hanefiysen dille niyete gerek yok sahura kalktığında kafanda oruç tutma fikri varsa eğer

0|0
    0|0
    • şafi olurum bende :D

• keyfiyetten ten mezhepmi deiştirilir ve şafinin görevleri daha zor oruç tutmak zor geliyorsa diğerlerini hiç yapamassn

• Eğer içinden bugün ben oruçluyum diye geçirmediysen oruçlu değilsindir. Ama yinede içme kefaret ihtimaline karşın.

0|0
    0|0
  • zaten bu bir gün de sana farz, 62 gün ceza olur diye mi korkuyorsun? merak etme bir günü tutmayan 62 günü de tutmaz

0|0
    0|0
    • aga bugüne kadar tüm oruçlarımı tuttum bugün çok kötüyüm su içmem lazım sigara içmem lazım anlıyonmu

• ben senin günahına girmek istemem, olay senin olayın. din hakkında bilgin benden az değildir kendin karar ver..

• Müslümanın niyet etmesine gerek yok. Oruçlusun.

0|0
    0|0
  • Sahura kalktiysan niyet etmiş sayilirsin zaten kanka.

0|0
    0|0
  • Niyeti bu saatte edebilirsin. Aynı Ramazan'da bozduğun 60+ bozduğun gün kadar olur. 60a kefaret denir 1e kaza. Bugün tutmaya karar vermediysen henüz oruçlu değilsin. Bozacak bir iş yapmadıysan niyet edebilirsin

0|0
    0|0
Yükleniyor...