Okuduğumuz kitaplar ve kişiliğimize yansımaları nasıl sizce ?

kısa ve öz nasıl etkileri olur ?

0|0
4|3

En İyi Erkek Görüşü

• objektif yaklaşılmalı taraf olunmadan okunmali her ağaçtan meyve yenmeli . . . okudugumuz kıtapda iyi durumlar örnek olmalı kötü durumlar da ders olmalı . . . yani kitaplar yaşama bakışı değiştirir illaki . . .

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Marlo Morgan'ın bir kitabını okumuştum lise 1'e giderken. O günden sonra psikolog olmaya karar verdim. Etkisi sürüyor :)

0|2
    0|0
  • kitabı okumak (isteyerek okursan)önemli... icindeki anlatılanları düsünmek ve anlamlandırmak önemli..ister istemez düsündüğün icin bu fikirlerine etki ediyor sonra da fiiliyata dönüsüyor...bu nedenle kitap seciminde dikkatli olunması gerek.

0|2
    0|0
  • 1984'ü okuduktan sonra bu siyaset işinin iğrenç bi oyun olduğunu anlamıştım ben.

0|1
    0|0
  • sevdiğim her kitap,her film, her müzik, her anime psikolojimi bozar

max. etkisi 2 haftadır

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Kesinlikle öyle! Ben bir yandan da şunu düşünürüm ama... Mesela herkes Charles Bukowski yi okumaz. Okumak isteyenler kaçık ruhlu kimselerdir, biraz umutsuzdurlar. Haliyle kişiler kendi karakterlerine uygun kitapları seçerler.

Geldik senin soruna. Şimdi adam kendi karakterine zıt bir kitap okursa (mesela dindar ise ve ateist bir yazarın kitabını okursa) etkilenme gücü yüzde yüz değildir. Tutucu ise o yazarın fikirlerini kesinlikle reddeder. Ama diğer yandan bazı insanlarda da o ayzarın anlatmaya çalıştığı düşüncelerin tesiri görülür.

0|1
    0|0
  • İlk okuduğum kitap Muzaffer İzgü'nün Donumdaki Para kitabıydı. O gün bugün hayatın mizah tarafıyla içli dışlıyım.

0|1
    0|0
Yükleniyor...