Gitara başladım yardım?

Klasik gitar calmaya basladim biliyorum biraz gec ama ot geldim ot gitmeyeyim sjjdjd gencler sorum su:

-Sag elimle tellere vururken hep elim diger tellere değiyor bu nasıl geçer?

- Bir de muzik kulagi iyi olan biri değilim. Yine de iyi gitar calabilir miyim?

-Bir de xjdk aklima gelmisken boyle isteğimi calabilme seviyesine ne zaman gelirim kac ay ya da yil sonra?

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• RISAA BABAAAA :
    - Hemen o gitarı yere bırak evlat.

Neyse şaka maka işin aslı egzersizde. 1-2-3-4&4-3-2-1 egzersizi yap. Birinci perdeden 12'nci perdeye kadar in çık. Bunu bir 6 ay kadar sıkılmadan tekrarla. Sonra çapraz egzersizlere (Merdiven) ve muma geçersin. Devamında gamlara ve PİMA'ya çalış. Tellerdeki nota dağılımı üstten alta E-A-D-G-B-E şeklindedir.(Hiç bir perdeye basmadan tellerden çıkan notalardan bahsediyorum.) Şunu unutma ki E ile F'nın arası yarım sestir. Yani E'den sonraki perde F'dir. C ile B'nin arası yarım ses olduğu gibi. Zaten bunları bildikten sonra gamları kendin de çıkarırsın. Akabinde bilgisayarına Guitar Pro'yu kur ve ultimateguitararchive. com adresinden belli başlı kolay parçaların tablarını indirerek onları çalmaya başlarsın. Vazgeçmemeni umarım. Takıldığın bir yer olursa mesaj at. Yardımcı olmaya çalışırım.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• En üst mi telinden en alt mi teline kadar sıra ile bakmadan pena vuruşları yap.2 hafta kadar sıklık ile tekrarla bunu. sol elini açmak içinde üst mi telinin 1. perdesinden işaret parmağın ile başla orta, yüzük ve serçe parmağın ile 4. perdede sonlandır. Bunuda alt mi teline kadar parmaklarınla yürüyerek sürekli tekrarla. tam olarak öğrendiğinde bile. saygılarımla

0|0
    0|0
  • disiplinli bir çalışma ve iyi bir hoca ile 4-5 ay

0|0
    0|0
  • bırak o gitarı evlat

0|0
    0|0
  • hemen bırak yere

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Ben bir. ay da caddelerde rüzgara çalmaya başlamıştım sağ el tırnaklarını baya uzat sol elini uzatma inş. hemen çalarsın :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...