En sevdiğiniz kitap hangisidir?

Hangi kitap sizi sarsmayı başarmıştır?

0|0
15|12

En İyi Kız Görüşü

• Suç ve Ceza

0|0
    0|0
    • Işte benim şaheserim. F. M. Dostoyevski. Kitapdan anlıyorsunuz, hanımefendi. Raskolnikov gerçek bir insanın ola bileceği komplekslikten daha öte bir varlıktır. Rasyonalizmi elinin içine almış yazar.
      Peki sizce büyük iyilikler için küçük günahlar işlemek ve ya buna göz yummak doğrumudur?

• O kadın öldürülmeyi hak ediyordu. Dünyaya bir faydası olmayan insanları yer yüzünden kaldırmak herkesin borcudur. Ama kardeşini öldürmemeliydi.

Kızlar Ne Diyor 14

• Şeytanın müridi
    Leyleklerin uçuşu
    Sakkaranin kumları
    Kardeşimin hikayesi
    Bin muhteşem güneş
    Seranad
    Uçurtma avcısı
    Mutluluk
    Siyah kan
    Orman
    Şu çılgın türkler
    Sefiller
    Az
    Kitaplarını bitirdigimde hepsi de sarsmıştır beni ayrım yapamıyorum en iyisi hangisi diye

0|0
    0|0
    • Iki kitab Halit Huseyniden. Onun kitaplarında en çok neyi seviyorsunuz?

• Okuduğunuz kitapların yazarlarının isimilerini bilmiyormusunuz?)
      Bin muhteşem güneş
      Uçurtma avcısı

Khaled Hosseini

• Biliyorum tabiki de fakat oyle yazinca karistirdim bir an. O kadar cok kitapla ic ice oldugunuzda birbirine karisabiliyor haliyle

Soruna gelirsekte o yazarin uslubunu begeniyorum toplumsal konulari dile getirmesi afganlarin yasadiklarini sade ve samimi bir uslup kullanarak anlatmasi beni etkiliyor

• Ayni yıldızın altinda ve küçük mucizeler dükkanı unutamayacagim kitaplardaan

0|0
    0|0
  • buz ve ateşin şarkısı serisini okuyorum şu sıra :) şu Game of thronesın uyarlandığı kitaplar çok hoş :)

0|0
    0|0
  • Anayurt Oteli - Yusuf Atılgan

0|0
    0|0
  • jean christophe grange 'in kurtlar imparatorluğu kitabı.. gerçekten etkileyici bir kitaptır...

0|0
    0|0
  • zar adam kesinlikle ha birde evrenden torpilim var ında yaklaşık iki yıl etkisinde kalmıştım

0|0
    0|0
    • Bir az açıklama vere bilirmisiniz?

• zar adam adlı kitap hayata bakışımı değiştirdi diyorum evrenden torpilim var adlı kitapta oldukça etkiliydi

• Kardeşimin hikayesi.
    Adamin kişiliği baya etkilemisti beni :)

0|0
    0|0
  • sarsmak demeyelim de heyecanlı ve sürükleyiciydi olasılıksız güzel kitap tavsiye ederim :)

0|0
    0|0
  • ejderha dövmeli kız duygusal olarak sarsacak bir kitap değil ama fazlasıyla etkileyici

0|0
    0|0
  • yaklaşık 400 tane kitap okudum karar vermek zor ama en iyisi melekler ve şeytanlardı

0|0
    0|0
    • En iyisi Melekler ve Seytanlarsa Dan Brown-dan diger 400-inin hangileri olduğunu tahmin etmek zor değil). Danin yaklaşık bütün kitapları, Aghata Kristie belki, sonra Stephen King ve saire.

• aslında sadece dan brownun 2 kitabı var ve diğer söylediğin yazarları hiç almadım

• En sevdiginin 5 ve ya 10 tanesini yaza bilirmisiniz? En azından 3 de ola bilir.

• Eroinle dans

0|0
    0|0
  • Kristin Hannah gece yolu beni bayağı sarsmıştı

0|0
    0|0
    • Ah şu kararlar. Bazen bir seçim yaparız ve hayatımız mahv olur değilmi? Gerçekten sarsıdıcı.

• Ayni yildizin altinda John green

0|0
    0|0
  • Boleyn kızı :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Ilk okudugum kitap olarak sefiller etkilemisti. Sonra en cok etkisinde kaldigim kitap Dostoyevski-Kumarbaz oldu

0|0
    0|0
    • "Namuslular da namussuzlar kadar cesur olmalıdır". Güzel kitapdır Sefiller.
      Dostoyevskiyse adamımdır benim. Facebook-ta takma ismim odur.

• Naturalizmden Rasyonalizme geçiti yapmış insandır ya o. Ona kadar kitaplara bak. Hepsinin baş kahramanları hayal ürünüdür. Kelimelere nerden baksan gerçek hayatta olmuş olamayacağını anlarsın, hep bir fantastiklik vardır çünkü. Ama Dostoyevski ne yaptı? Devirdi hepsini. Tabii ki Descartesi de unutmamalı)

• Evet descartes i unutmamak ta lazim tabi ama bu isin pir i dostoyevskidir acik ve net :)

• Adolf Hitler-Kavgam

Sosyolojik, tarih ve tarih eğitimi konularında aynı zamanda psikolojik anlamda okuduğum en iyi kitap.

2 kez okudum, tavsiye ederim.

0|0
    0|0
    • Mein Kampf. Güzel kitaptır ama felsefesi yanlış. Niçe-den almıştır esas düşüncelerini ama yanlış anlamıştır. Bir söz vardır, tam yadımda değil ama yaklaşık böyle:Dünyayı iki tarz kişiler mahv etti, Marksı yanlış anlayanlar ve Niçeni yanlış anlayanlar. Hitler de onlardan biridir.

• Felsefe doğru, uygulamada hata var fakat bunun böyle olduğunu söyleyen kazananların yazdığı tarihtir.

• Sefiller

0|0
    0|0
  • olasılıksız fena bir kitaptı

0|0
    0|0
  • Sürü frank ş.

0|0
    0|0
  • Daniel Goleman-Emotional Intelligence

0|0
    0|0
    • Çok teessüf ederim ki, henüz ingilizce kitap okuyacak levelde değilim. Türkce çevrilirse muhakkar okuyacağım, ve ya levelim irelilediğinde ingilizce bulursam. Aslında isminden konusu anlaşılıyor ama yine de bir az açıklama getirirmisiniz çok rica etsem?

• Özür dilerim yazmamışım çevirisi de var tabiki okuyabilirsiniz. :) Ben psikoloji öğrencisi olduğum için çok beğenmiştim bu kitabı. Roman değil zaten ki roman gibi de okunmaz ama benim için okuması keyifli bir kitaptı. Konusu: 'EQ'nun 'IQ'dan daha önemli olduğunu kanıtlıyor. 'Duygusal zeka'yı, özbilinç, azim, dürtülerini frenleme, başkalarının duygularını paylaşabilme gibi özellikleri içeren bir zeka olarak tanımlıyor. Ve kitapta bu kavramların etrafında dönüyor.

• İhsan Oktay Anar'ın başta Amat olmak üzere hemen hemen bütün kitapları.

0|0
    0|0
    • Hangi tarzda ve konularda yaziyor?

• Harika bir okuyucu açıklaması-geçtiği dönemdeki ortamı iyi betimliyor. İşte bu dakikliği seviyorum. Kitaplardan tarihsel bilgiler almayı da bilmelisin-önceden coğrafi ve tarihi bilgin de olmalı mesela. Yoksa masal kitabi bile daha çok faydalı olur.

• Zaten nereden estiyse yükseklisansımı tarih üzerine yaptığımdan ve daha da özelde denizcilik tarihi çalıştığımda Amat beni çok etkiledi.

• ahmet şerif izgören : şu hortumlu dünyada fiil yanlız bir hayvandır.

0|0
    0|0
  • berber çırağı

0|0
    0|0
    • Kısa bir özet geçe bilirmisiniz konusuyla ilgili?

• benimde çok azeri arkadaşım var da o yuzden sordum

• Kesinlikle "Simyacı" Paulo Coelho

0|0
    0|0
    • "Git, en iyisinin bizim evimiz, en güzelinin bizim kadınlar olduğunu anlayanadek dünyayı dolaş."
      Benim de en sevdiklerimdendir.

• Tabi ki tabi ki neden olmasın ben de zevk duyarım :)

• O zevk bana ait)

• Kuran-ı Kerim :)

0|0
    0|0
  • Dr. Faruk öndağ efsane adamlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...