İngilizce bilenler bakabilirlermi? İngilizceyi nasıl öğrendiniz?

İngilizce bilenler ingilizceyi nasıl öğrendiniz? Kursa giderekmi yoksa evde kendiniz eğitim setiylemi öğrendiniz?

0|0
6|14

En İyi Erkek Görüşü

• lisede bölümüm yabancı dildi özel kursa gittim gramer anlamında faydasını da gördüm bolca soru cözdüm yorumlama ingilizce okudugumu anlama yetim gelisti bununla beraber bookworm serisinden hikaye kitabları okudgum ilk asamadan basladım seviyeyi gittikce arttırdım üniversite de ingilizce ögretmenligi bölümünü bitirdim şu an halkegitimde ingilizce kursları vermekteyim sana tavsiye bolca hikaye kitabı oku ama basit düzeyden basla bu ingilizce cümle yapıları konusunda sana fikir verecektir bol alt yazılı film izle kulagın ingilizce kelimlere ve bu kelimelerin günlük dildeki kullanımlarına asina olur böylece kelime ezberle yatmadan her akşam en az beş kelime mesela konusmak istiyorum demissin mesela hızlı konusma kurslarına katılabilirsin orda düzeyine göre sınıflara yerlestiriyorlar cünkü seviyen ölcüsünde ingilizce pratik yapabilecgin uygulamalar mevcut bunlardan ziyade ingilizceye merak yoksa bu dediklerim kısmen faydalı olur bir dili ögrenmek sadece gramer kuralları ve cümle yapısından ibaret degilidr kültürünü tarihini sanatcılarını da bunun yanındaki tanımak gerekir eger merakın varsa zaten kendince de bir arastırma yapmıssındır muhakkak neyse biraz uzun oldu ama umarım yardımı olur

0|0
    0|0
    • Evde nasıl öğrenebilirim. Öğrenciyim. Okula gidip geliyorum. Kurs imkanım yok. Evde tek başıma nasıl öğrenebilirim?

• Tsk ederim.

• rica ederim yardımcı olabildiysem sevindim

Kızlar Ne Diyor 6

• alt yazılı dizi ve film izlemek çok faydalı oluyo ama tabi 1-2 günde faydalı olan bşi değil zamanla fark ediyosun gelişimini, ha bide şu var bunun fayda göstermesi için biraz temelden ingilizce bilgin olması lazım yoksa boş boş altyazıya bakar durursun

0|0
    0|0
  • ingilizce öğretmenliği okuyorum zaten. istek ve ilgi duymak önemli önce

0|0
    0|0
  • İngilizce film/dizi ve şarkılardan pratigim gelişti ama temel okuldan

0|0
    0|0
  • Okulda

0|0
    0|0
  • Doğma büyüme Sydney Australia..

0|0
    0|0
  • Vahiy ile öğrendim töbe töbe

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Adaş merhaba,

Ben mütercim - tercümanlık okuyorum ve size tavsiyem öncelikle bol bol kelime ezberleyip hazinenizi genişletmeniz. Zamanla görecek ve duyduğunuz İngilizce cümlelere tamamı ile bir anlam vermeye başlayacaksınız. İzin verin neden böyle düşündüğümü açıklayayım. Çok fazla uzağa gitmeden aynı zamanda dünyada öğrenmesi güç olan Türkçeden örnek vereceğim , her dilde olduğu gibi bu dilde de kişinin kelime dağarcığı ne kadar geniş ise o kadar etkili bir konuşma yapabilir. Diyeceksiniz ki dil bilgisine ne oldu? Dil bilgisi , bu öğrendiğiniz kelimeleri bir araya getirerek oluşturduğunuz cümlelerin etkinliğini dahada ön plana çıkaran bir araç. Başka bir örnekse hiç bir insan anne karnından bir dili öğrenmiş şekilde doğmuyor ancak bir dili edinebilme kapasitesiyle doğuyor. Eğer ana diliniz Türkçe ise siz bu dili edindiniz ve İngilizce ÖĞRENEBİLME kapasitesine sahipsiniz. O yüzden asla pes etmeyin ve burada vakit öldürmek yerine hemen başlayın. İngilizce alt yazılı filmler izleyin eğer imkanınız varsa aynı filmi Türkçe alt yazılı izleyin. İngilizce şarkı dinleyin dinlerken sözlere ulaşarak takip edin yavaş ve hafif parçalar tavsiyedir. Oyun oynuyorsanız ezbere gitmek yerine gördüğünüz kelimelerin anlamlarını bulun araştırın inanın kelimeleri unutmak gibi bir sorununuz olmayacak. Ayrıca bir temel oturtulmadan direkt olarak konuşmaya başlamak bence yer yer kalıplar ezberleyerek olabilir ama bu yolda sizi yorar ve zaman zaman sıkıntıya sokabilir. Son olarak belki çok klişe fakat bu dili öğrenmek ya da öğrenmemek yine sizde bitiyor :) . Yanlışım olduysa kusura bakmayın , saygılar.

0|0
    0|0
    • Tüm bunlara ek olarak lisanı İngilizce olan bir yazışma arkadaşı bulabilirseniz faydası olur. Yanlış yapmaktan çekinmeyin insanlar böyle öğreniyor :)

• Buradan konuşursanız sevinirim. 😄😄 banada faydanız olur.

• movie25 . ws @alone111 bu adresi deneyin işinizi görebilir. (adresi el ile yazın)

Kitap konusunda size stage 1 veya 2 kitaplar öneririm ne düzeyde olduğunuzu bilemediğim için tam anlamıyla yardımcı olamıyorum ama yeni başlayan biri olarak stage 1 tavsiye ederim. Alışveriş yaptığınız kitapçıda şöyle sayfaları bir karıştırın size uygun olanını seçin daha sonra o kitap üzerine yoğunlaşın.. Ne zamanki o kitapla ilgili bir sorununuz kalmadığını düşünürseniz aynı seviyeden farklı bir kitap alın. Pratik mükemmelleştirir. :)

• Okulda önce hazırlıkta günde 7 saate varan İngilizce dersi gördükten ve ardından gelen 6 sene boyunca Advanced seviyesine kadar çıktıktan sonra iş bunu gerçek hayatta da kullanmaya kalıyor. O 7 senede sana istesen de istemesen de öğretiyorlar ama kullanım becerilerini sen geliştiriyorsun.

0|0
    0|0
  • İstek ve ilgi kardeşim. Faydasını da oldukça fazla şekilde görüyorsun. Diğer yandan yabancı dizi, film, müzik de etki ediyor. Mümkünse yurtdışından yazışmak için bir arkadaş bul kendine faydası olur ;)

0|0
    0|0
  • öyle müthiş değil dert anlar anlatırım.. kursa gittim de o sınava yds ye yönelikti. yapman gereken bol bol kelime daya başta hiç temelin yoksa iyi bir kelime bilgin olursa gerisi çok kolay

0|0
    0|0
    • Kelime bilin diyorsunuz yani

• okuma parçası yani.. reading books lar var al her gün 2 pasaj bitir bilmediğin kelimeleri renkli kalemle yaz bütün kelimeleri çevirdikten sonra pasajı tekrar oku... bir süre sonra da bana dua et:))

• Deyeceğim bunu Tsk ederim.

• Bu işlerde sihirli bir değnek asla olmaz.. Çok çalışırsan başarırsın. Ben öyle yaptım.

0|0
    0|0
    • Nasıl ve nerede öğrendiniz. Ne kadar zamanınızı aldı

• 8 ay. Hafta içi her gün 3 er saat Ve Her gün 2 saatte evde düzenli tekrar ve çalışma.

• Çok çok çok kelime ezberlemelisin sonra birkaç kalıp öğrendikten sonra iş bitiyor gramer gibi konuşmana gerek yok normal hayatta. Pratik yapman gerekli imkanın var ise yaz tatillerinde fazla turist gelen restoranlarda falan çalış

0|0
    0|0
  • Bana bir ışık geldi ışığında sonunda birisi geeell geeeel geel diyordu bir gittim sonra o gün bu gündür aksanım ve dilim çok iyi

0|0
    0|0
  • Dil dile deymeden öğrenilmez sen istersen bütün grammer kitabını ezberle yinede knusurken zorlanacksın ama ilk 4 zamanı öğren bde 200 kelime gir ingilizce bilenlerin arasına acaip gelisecek

0|0
    0|0
    • İlk 4 zaman derken?

• bide eğer kürtsen daha çabuk öğrenirsin bir dil öğrenenler diğerini daha çabuk öğeniyo mesela ben ilk rusça öğrendim ingilizce kolay geldi snradan gürcüceyi yuttum nerdeyse

• Vay Be üç dil iyiymiş.

• İnsanlar konuşmalısın, yabancı dil öğrenemezsin başka türlü.

0|0
    0|0
  • Pratik yapmazsan istersen omur boyu kursa git ogrenemezsin. Pratik yap kafan rahat olsun.

0|0
    0|0
  • Manhatton ülkü ocaklarında öğrendim la.

0|0
    0|0
  • Pratik yapa yapa.

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum ihtiyaçta duymuyorum. Bir çok ülke gezdim para harcıcaksam o şerefsizler beni anlasın

0|0
    0|0
Yükleniyor...