Kitaplarla aranız nasıl?

Türkiye neden başka ülkelere göre kitap okuma sayısı daha düşük? Kitap okurmuşunuz?

0|0
18|37

En İyi Erkek Görüşü

• ...

1. Pahalı (Asgari ücret düşük)

2. Tv Bağımlılığı (Türk insanının duygusallığı çok fazla sömürülüyor)

3. Aile Yapısı (Babasının sigara içtiğini gören çocukda sigara özentiliği oluşuyor,kitap okuyan bir babayı görmesi çok zor)

4. Belki de en önemlisi,okuyan kişilerden çok, işsiz güçsüz, asi kişiliklerin popüler görülmesi.

** Gündemi takip etmeye çalışan kendi halinde bir okurum.

4|3
    1|0
    • Bazende güzel fikirler çıkıyor.Bu beni mutlu ediyor. +1

• Öz eleştiri diye buna denir... Artı 1...

• hepsine katılıyorum (+1) ama 1 için şöyle diyim hemen hemen her yerde bedava faydalanabilecegimiz kütüphaneler de var

Erkekler Ne Diyor 36

• Aslında düşük değil okuma sayısı,bu okuma sayısı kitap satısına bakılarak yapılıyor yanlış çünkü bizim ülkede kitaba para verilmez pek takas yapılır :) ben 40 ın üstünde kitap okudum ama en fazla 4-5 tanesine para verip aldım herkes böyle yapıyor:)

0|0
    0|0
  • Evet kitap okumaktan mutluyum.

Her gün okumazsam o gün boş geçmiş gibidir.Aşk meşk romanlar değil.Şöyle adam gibi,insanı doyuran ve insanların bakıç açılarını ve insanları değerlendiren kitapları okurum.

Bizim insanımız kitap okumaz.Gazete alır.

Gazetenin hemen arka sayfalarında arka kapak güzeli ilgi çeker.

Kitap al dersin,ooo çok para.Sigara 10 TL veriyorsun ama bir kitaba o para yok.

Neyse fazla konuşmak istemiyorum.!

0|0
    0|0
  • okuyorum severim zira insanlardan kaçmak istedigimde cok yardımı olmuştur kipların bana şu an masamda duran kitap orhan kemal suçlu 1 herkeze tavsiye ederim betimlemeri ile diliyle dünlük konuşma diline yakın diyalogları harika bir kitp ancak söylemeden edemiyecegim yeşil yazılısını bulamadım gözlerimi yoruyor ama birkaç güne kalmaz biter zatı

0|0
    0|0
  • önceden iki güne bi kitap okurdum taaaki iphone gibi telefonlar cikincaya kadar :)

1|0
    0|0
  • herkes okumasın zaten.

0|0
    0|0
  • kendileriyle aram iyidir.

0|0
    0|0
  • Eskiden daha çok okuyordum

0|0
    0|0
  • Parasızlık falan hepsi bahane. 1.000.000TLye apartman dairesi almayı biliyorlar, göbeği eşşek kadar şişirmeyi biliyorlar, oya yapmayı biliyorlar, netten çıkmıyorlar, günde 8 TL sigaraya para vermeyi biliyorlar, 250 TLye ayakkabı almayı biliyorlar da 10TLye kitap almaya mı para bulamıyorlar? Yemeyelim birbirimizi gençlerrr.

-Her şey götümüze zor geliyor demeyi bilmiyorlar da; para yokmuş, hadi oradan!

0|0
    0|0
  • Ortaokul veya lise yıllarında dayatılan 100 temel eser saçmalığı( saçmalık çünkü okuma alışkanlığı yeni şekillenen bireyler için bence çok yanlış seçimler) nedeniyle insanlar ilgilerini çekebilecek konular yerine dayatılan eserleri okumak zorunda kalıyor maalesef zorla güzellik olmuyor.

0|0
    0|0
  • İnsanlar kitaba para vermeyi gereksiz olarak görüyor olabilirler :/ Ancak kütüphane ve e-kitap denen şeyler var.Bari gidin o şekilde alın.Ancak bence sorun; eskiden kitap okuma durumları olmadığı için, yani o tadı hiç tatmadıkları için bu durumdalar.Belki bir kere iyi bir kitap ile okumaya başlasalar devamı gelir.Anne ve babamı teşvik etmeğe çalışıyorum ama işe yaramıyor :)

0|0
    0|0
  • kitap okumayı sevıyorum cünkü okurken yasıyorum kıtabı sıır kıtapları ve macera romanlarını cok sevıyorum :))

0|0
    0|0
  • türkiyede insanlar it gibi çalışıyor.kitap okumaya zamanları yok.bide yorgunluk millet ruh gibi kalıyor öyle.

0|0
    0|0
  • Kütüphanemde sanat kitapları çoğunluktadır (Sanat tarihi, resim sanatı, sinema vs)

Felsefi kitaplar da kalan kısmını oluşturur.

Roman pek okumam. Okusam da kütüphanemde yer etmez.

0|0
    0|0
  • insanın hayatındaki en iyi dostu kitaptır, son zamanlarda iş yoğunluğumdan dolayı okuyamıyorum

0|0
    0|0
  • son zamanlarda elime almadım yanlız görüyorum aşk meşk ronamları okuyorlar bu okuma oranını yükseltiyormu

0|0
    0|0
  • Yüzüklerin efendisi serisini okumustum. Sonra filmi çıkınca, bi arkadaş bosuna okudun o kadar kitabı dedi. sanırım bu yüzden okumuyoruz...

0|0
    0|0
  • severim hele erdal demirkıran olunca bi başka oluyo

0|0
    0|0
  • Kimdemiş tr de kitap okunmuyor.Gayette okunuyor.

Kimler araştırmış neye göre istatistikler çıkarmışlar.

Resmi kaynaklara bakma sen. gayri resmiye bakmak gerek...

0|0
    0|0
  • en son bilincaltinin gucu isimli kitabi okumustum.7 ay oldu.Birde cok uzun zaman once Yesil Yillar isimli romani okumustum.Sen soruyu sormazsan kolay kolay kimsenin okumak aklina gelecegini sanmiyorum

0|0
    0|0
  • valal ne yalan söylim belki en son okudugm kitap 1-2 sene olmustur

genelde gazete okurum oda son sayfadan neyse bunada şükür ...

0|0
    0|0
  • günden güne gazete okurum uzun hikaye varsa bide onları okurum nette

0|0
    0|0
  • Okusam iyi olur, şuan okumuyorum

1|0
    0|0
  • Az kitap okuduğumuza ben katılmıyorum. Korsan çok bizde. Resmi kayıtlar az çıkıyor.

1|0
    0|0
  • Okurum..

Kendi çapımda güzel bir kütüphanem dahi var..

0|0
    0|1
  • Okurum ve tavsiye ederim.

Ama sadece fantastik kurgu okurum.

0|0
    0|0
  • kitap okurum. okumayanlara da tavsiye ederim:D

0|0
    0|0
  • Kitap Candır..

0|0
    0|0
  • iyidir aradan bakıyorum

0|0
    0|0
  • Sürekli bir şeyler okurum ama kalın kalın romanlarla aram hiç iyi değil.

0|0
    0|0
  • kitapları kütüpanem boş kalmasın diye alıyorum

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    6

Kızlar Ne Diyor 18

• çok kitap okuyorum,kitap kurduyum adeta.bir kitapçıya girdiğim zaman kitap almadan çıkmam.bir kitabı okumaya başladığım zaman sonuna gelmeden bırakamam kaç sayfa olursa olsun sabahlarım uyumam ama bitiririm,kitap okumak bende bağımlılık yaratıyor.

0|0
    0|0
  • Bir ara özellikle üniversite yıllarımda çok okuyordum... Delirmiş gibi okuyordum... Sonra bir durdu tam durdu o ara benim kafam durdu... Ve yeniden başladım okumaya... Mutlaka her akşam yapabiliyorsam artı olarak gün içinde okuyorum... Çünkü cidden bir ara kafamın boşaldığını hissettim... Yazılarım kısırlaştı vs. Buna dur demem gerekiyordu dedim de...

0|0
    0|0
  • En güzel dostlar kitaplardır<3

0|0
    0|0
  • Çünkü halkın ekonomisi o kadar yüksek fiyatlı kitaplara el vermiyor. El vermeyince de ya kaçak alınıyor ya da bir kitap okuyucular arasında el değiştiriyor. Ben o istatistiklerdeki kadar kötü durumda olduğumuzu düşünmüyorum. Ve bir gecede genellikle romanlarımi bitiririm okuduğum kitaplar da en az 400 sayfa olup fiyat olarakta 17 tl'nin altında olmadıkları için üstteki metotlara bende başvuruyorum (=

0|0
    0|1
  • Kitapları çok seviyorum :) Elimden hiç düşmez , bazı kalın romanları bi günde bitirdiğimi bilirim meraktan :D

0|0
    0|0
  • kıtaplarla aram okuduğum bölümünde etkisiyle çok iyi..özellikle gündemde olmayan,değeri bilinmemiş kıymetlı yazarları ve eserlerını okumak onları yasamak muhtesem bı sey.

0|0
    0|0
  • Evet okurum, genellikle sürükleyici ve tarihten alınmış romanlar, otobiyografiler hoşuma gidiyor.. Leyla, Bir kadının ruhuna ağıt tarzında gerçek yaşanmışlıklar..

0|0
    0|0
  • Çok seviyorum aslında, başucumdan ve çantamdan eksik etmem de, son zamanalarda bende tembellik başladı.Kitap okuyasım bile gelmiyor, ama buraya yazmak geliyor, o da enteresan tabii :(

0|0
    0|0
  • kitap okumak güzeldir.. insanı bulunduğu durumdan alıp uzaklaştıır, her konuda fikir sahibi ypar ve kelime haznemizide o denli genişletir. her gün bir öğün kitap okuuuuuyunn :P

0|0
    0|0
  • ben boşzamanlarımda mutlaka okuyorum boş zaman olduktan sonre neden okumayım

0|0
    0|0
  • kitap okumak insana fark katar sevıyorum kıtap okumayı

0|0
    0|0
  • öğğğ-.-

0|1
    0|0
  • son zamanda okumuyorum hic. okumak istemiyorum. canim istemiyor.

0|1
    0|0
  • çok seviyorum.

0|0
    0|1
  • Kitap okumayı çok severim.

0|0
    0|0
  • aram gayet iyi okuma oranını tam olarak net olamıyor korsan kitap oldukça

0|0
    0|0
  • Seviyeli bi birlikteliğimiz var işte kendileriyle.

0|0
    0|0
  • okuyorz senede 5 falan

0|0
    0|0
Yükleniyor...