Kültür deyince aklınıza ne, neler geliyor ?

Kültür deyince aklınıza ne ya da neler geliyor ?Sizin için ne ifade ediyor . . .

detay

detay

0|0
11|10

En İyi Kız Görüşü

• Dün , bugun ve yarın..

Gecmıste atalarımızdan gelen örf ve adetlerin gelenek ve göreneklerin bugunde bilincinde olarak sürdürmektir..

Örneğin;

Soyut olarak ; İnaçlarımız , düşüncelerimiz , Bildiklerimiz,sevdiklerimiz i sevmediklerimiz.

Somut;Yemeklerimiz,Halkoyunlarımız,hasırlarımız,

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 10

• Kültürü tek birşeyle sınırlandırırsak ya özdeşleştirmiş olursak haksızlık yapmış olacağız.İnsanların yaşayışlarını,inanışlarını,dillerini,davranışlarını kapsayacak kadar geniş bir alana sahip...

0|2
    0|0
  • Geçmişten günümüze ve geleceğe yansıyan, o zamanlar içinde oluşmuş soyut somut, her bilgi, kalıntı o milletin tarihidir.. Bu değerlere bakarak belirli bir kanıya varabiliriz o millet, toplum hakkında.. Kültür miraslarımıza sahip çıkmalıyız bu yüzden..

0|1
    0|0
  • Her ülkenin kültürü,dilleri,yedikleri,ictikleri..Kendi kültürümüzde halk oyunlarımız,yöresel yemeklerimiz.Camilerimizz..vss uf sıkıldım.

0|1
    0|0
  • Su an gidip dislerimi fircalamamin zamani geldigi aklima geliyor. Alaka nerde onu ben de bilmiyorum. Hadi ben kactim

0|0
    0|1
  • İnsanların sahip olduğu değerler, soyut yada somut gerçekler,ülkemizin tarihi , milli değerlerimiz, ve her konu hakında fikir sahibi olmak bence kültür anlamına geliyor :)

0|1
    0|0
  • link :/

0|1
    0|0
  • Herşey hakkında ufakta olsa bilgin varsa kültürlüsündür .Benin kültür tanımım bu :)

0|1
    0|0
  • yaşam tarzı

0|1
    0|0
  • müzik , yemek , halk oyunları diye uzatırım bunu okyanusa yol olur

0|1
    0|0
  • muş.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Toplumsal yapının, yaşantının insan üzerindeki yansımasıdır.

Her zaman da doğru olacak diye bir şey yok. Varoluşçu felsefeyle olaya baktığında zaten kültür vs reddedersin.

0|1
    0|0
  • bilgi sahibi oldugun hersey bir kültüründür. Tarih edebiyat coğrafya sinema tiyatro gibi şeyler olabileceği gibi spor,videogames, otomobil vs gibi önemsiz görünen şeylerde bence çok önemli kültürlerdir..

0|1
    0|0
  • konusma sekli yürüyüs sekli hitap sekli sıcak kanlılık vs

0|1
    0|0
  • goethe .. voltaire hemingway geliyor

0|0
    0|1
  • kültür insanı hayvandan ayıran bilgi ve görgü birikimidir dostum

0|1
    0|0
  • Mantar

0|0
    0|0
  • Edebiyat sanat sinema müzik yemek gelenekler

Efsaneler düşünceler hayaller

0|0
    0|0
  • Kaybetmediğimiz değerler.

Toplumun bilgiye yönelimi

Toplumun okuma yazma oranı,

İnsanın birbirine saygı ve hoşgörüyle bakmaları.

..

..

.

.

vs

0|0
    0|0
  • bide mantar var kültür mantarı. o geliyor. Bide iki susup bi dinlemek gerekmiş. o geliyor..

0|0
    0|0
  • Mantar

0|0
    0|0
Yükleniyor...