Siyah gözlüler mavi gözlülere göre daha mı iyi görür?

Siyah ve kahverengi gözlülerin yeşil ve mavi gözlülere göre daha iyi gördüğünü düşünüyorum çnkü pigmentler daha çok ve daha kaliteli görüyorlar bence. Amerikada yeni bir ameliyat çıkmış kahverengi gözlülerin kahverengisini alıyolar geriye mavi renk kalıyor ve gözlerini mavi oluyor , pigmentler daha az olduğuna göre görüntü kalitesi daha mı düşük olur sizce? Kahverengi gözlüler mavi gözlülerin nasıl gördüğünüde anlıyabilir ben hep berak ederdim :)

0|0
11|12

En İyi Erkek Görüşü

• Hayir. Falat katarakta daha yatkin olur renkli goz. Sebebi ise pigment yogunlugunjn az olmasidir. Gozunuz kahve renge gore isik ve gunese daha hassas. Benim tavsiyem kaliteli bir polarize gunes gozlugu.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Ingiliz bilimadamlarinin yaptigi bir arastirmaya gore gercek insan gozu siyahtir siyah disindaki butun gozlerin hepsi renk bozuklugudur ama gormeyi etkilemez..
    Onlarin yalancisiyim ben..

1|0
    0|0
  • Renkli goz bir özürdür , ve digerlerine oranla bozuk olmasi daha yuksektir

1|0
    0|0
  • bilmiyorum

0|0
    1|0
  • alakaya turp

0|0
    1|0
    • Alakası var bence

• o gözün sağlığına bağlı pigmentlerle alakası yok

• Pigmentler ne kadar çoksa okadar sağlıklı işde az pigmentli gözler hassas oluyor

• OHA artık ya. Göz rengine göre de görme oranı olayı mı çıktı?

0|0
    0|0
  • bir hayun açık tenliyse mavi gözlüyse evi arabamı alsın

0|0
    0|0
  • daha iyi görürlermi bilmem ama ben siyah ya da kahverengi gözlü kızları seviorm

0|0
    0|0
  • biz nerden bilelim laboratuvarda deney yapmıyoruz herhalde

0|0
    0|0
    • Araşdırabilirsin mesela , burada boş boş yorum yapmakdan daha mantıklı

• Hahaha:)))

0|0
    0|0
    • Bunun neresi komik? :)

• Evet siyah gözlülerin daha iyi gördüğünü düşünüyorum ama mavi ve yeşil gözlüler bozuk görüyor demedim ki?

• Tamam her neyse işte.

• Tercihim maviden yana

0|0
    0|0
  • He * koyim aynen açık mavi gözlüler kör oluyorlar

1|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 11

• canım bende yeşil gözlüyüm. yazını okuyamadm cok uzun geldi :D ama başlktan anldgm kadryla evet daha keskn bakışlar için koyu renk göz ;)

1|0
    0|0
  • Hmm ilginç bir fikir :))

1|0
    0|0
  • siyah göz yoktur koyu kopkoyu kahverengi göz vardır

1|0
    0|0
    • Haklısın , ama ben koyu kopkoyu kahverengi göz yazmaya üşendiğim için siyah göz yazmayı tercih ediyorum

• Evet renkli göz hassas olduğu için daha çabuk bozuluyor zaten

1|0
    0|0
  • Koyu tenk seviyorum ben mavi çakır itici geliyor

0|0
    0|0
  • evet benm gözüm mavi ben avusturalyada amely oldm gözmden şmdi gözm inanmıycksnz ama mor pigmentlerden

0|0
    0|0
  • koyu gözlü insan candır daha duygulu bakar :D

0|0
    0|0
  • Alakası bile yoktur zuzu ^^

0|0
    0|0
  • Yoo bende çok iyi görürüm

0|0
    0|0
    • Off yanlış anlıyorsunuz ya kötü falan görmüyorsunuz sadece siyah ve kahverengi gözlüler daha iyi gördüğünü idda ediyorum

• Sakinim ben :)

• öyle diyenleri duydum ben de ama şu zaman kadar hiç görme problemi yaşamadım ben gayet net görüyorum

0|0
    0|0
  • İkiside korkutucu geliyor bana

0|0
    0|0
Yükleniyor...