Kültür turizmi diye birşeye inanıyor musunuz?

Kültür turizmi için nerelere gitmek mesela.. neden?.. yani bu nedir tarihi mekanlara gitmek mi veya müze var diye bir şehre gitmek mi? kültür turizmini nasıl tarif edersiniz? Bu tarz geziler yaptınız mı?

0|0
4|8

En İyi Kız Görüşü

• eğer doğru işleyen bir kültür ve turizm bakanlığımız olsa, türkiye'nin her bir köşesi kültür turizmi için ayrı bir cennet. mardin, van, kars, trabzon, çanakkale, nevşehir, amasya, eskişehir... bunlar benim bildiğim ve/ya gezdiğim müthiş kültürel cevherleri olan kentler. bunun dışında bildiğimiz bilmediğimiz daha niceleri.

küçük asya'da yaşıyoruz biz; dünyanın başlangıç noktasındayız! toprağı sıktığında şüheda fışkırır, eşelediğinde tarih ve kültür...

kültür turizmine inanıyorum ve bir gün güzel ülkemin de kıymetini anlayacağını umuyorum...

0|0
    0|0
    • bence o açıdan bakarsak bütün imkansızlıklara rağmen iyi işler oluyor ben tokat ta bile bir sürü kanadalı amerikalı turist gördüm hatta çok şaşırmıştım. tabi hepsi yaşlı insanlardı bunu da anlamadım . o halde kültür turizmini şöyle ikiye ayırabilir miyiz?.. tarih.. tarihi eserler binalar falan.. bir de .. insanların yaşayış tarzı kentte yaşam buna merak. yani bir yabancı tokat taki insanlar nasıl yaşıyor günlük hayat nasıl bunu merak edip geliyor.. sanırım böyle birşey olmalı

• Deveye sormuşlar Neren Eğri, O da Nerem Doğru ki! demiş. Bizim konumuz sanırım tastamam bu. Ben Mardinliyim, ama halen şu Kudüs ve Venedik gibi açık hava müzesi konumundaki Mardin'in gerçekten de turizm kenti olduğunu göremedim.. Olan şeyler ise sadece şaklabalıktan ibaret. Resmi merasimle turist ağırlayan yöneticiler mi dersin, tarihi sit alanı içerisinde ki kıtmetli eser niteliği taşıyan evlerin içinden fışkıran kaçak yapıları mı dersin...!

• ya evet, mardin'le ilgili üzücü şeyleri ben de duydum. kıymet bilmezlerin eline düşmüşüz ne yazık ki, ne biz ne de yönetenlerimiz tam anlamıyla hakkını vermeyi biliyoruz...

Kızlar Ne Diyor 3

• Hac vazifesi için bir yere gitmediysen,

Deniz Kum Güneş için de tatile gitmediysen,

Tatil ve görmek maksatlı bir şehre ya da ülkeye gittiysen,

İşte bu Kültür Turizmidir.

Yaptım.

Çok yaptım...

Kapadokya doğal bir müzedir mesela.

Ya da Aspendos,

Ve ya Prag daki o efsanevi Saat Kulesi

Louvre Müzesi

0|0
    0|0
  • kültür turizmi diyince benim aklıma kapadokya gelıo ya :) dhaa gıtmek nasıp olmadı tabıı :)

kültür truzmını sınırlandıramazsın ornek verım topkapı sarayına gtmekte kultur truzmıne gırıo

0|0
    0|0
  • ülkemizde gerçekten görülmesi gereken çok güzel, çok farklı, çok değerli yerler var.. kültür gezileri ne yazıkki herkesin ilgisini çekmiyor ama yabancı turistler ülkerinden kalkıp bizim değerlerimizi gezmeye geliyorlar ve hayran kalıp gidiyorlar. bu işi bizzat bir yakınım yaptığı için biliyorum. kapadokya, efes, pamukkale, bergama, perge vs.. birçok yer var.. boyle bir geziye katılırsanız gerçekten çok etkilenirsiniz.. ama bırakın kendi ülkesini kalkıp gezmeyi, istanbul'da yaşayıp da topkapı sarayı'nı, dolmabahçe sarayı'nı gezmiş kaç kişi var acaba... ?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Özellikle bir müzeyi veya tarihi yeri görmek için seyahat etmedim. Ancak kaldığım yerlerdeki bu gibi yerleri hep gezdim. Bu yerleri gezerken mutlaka bir mihmandarın refakati ve anlatımı lazım. Bu durumda ne kadar güzel ve özel şeyleri görmekte olduğunu anlıyor insan...

0|0
    0|0
  • Ülkemiz tarihi ve kültürü olarak dünyada ender ülkelerden bir tane her ilinde ayrı bir kültürel zenginlik var.

Ben Şanlıurfa, Bursa, Çanakkale, Manisa, Elazığ, Afyon ve Konya illerini gezdim.

Bir hafta sonra nasip olursa Samsun'a gideceğim.

İleri ki planlarım da Trabzon(Karadeniz turu), Diyarbakır, İzmir, Mardin, Gaziantep, Kastamonu, İstanbul, Kıbrıs illerini gezmek istiyorum. Allah nasip ederse olur inşallah.

0|0
    0|0
  • İtalya başlı başına bir tarihbir de bangkok ve amsterdam var ancak onlar sanırım kültür turizmine girmez.Karıştırıyorum bu tarz şeyleri

0|0
    0|0
    • Amsterdam da kültürel açıdan gezilebilecek bir yer. onların Red Light olayı fazla göze sokuluyor politika gereği.

• Elbette var ama bu kültür turizmi sadece tarihi mekan ya da müze ile olmuyor.Bunun operası, balesi, tiyatrosu,festivalleri de var.Mesela en iyi yerle yurt dısında bence Paris (louvre müzesi) Prag için ise çok güzel opera izleyebileceğin yerler var.Tabi mimari ve tarihi olarakta mükemmel şehirdir.Ayrıca festivaller de önemli kültür turizm i için ve daha bir çok şey...

0|0
    0|0
  • Kültür turizmi, münferit olarak gidilen, önceden araştırılıp, sürü psikolojisinden uzak olarak yapılan gezilerdir bence. Interrail ile birkaç arkadaş olarak gidip, şehrin ilginç yerlerinde kalmak, gerekirse çadırda kalmak, ara sokakları, müzeleri, halkın gittiği yerleri öğrenmektir. Grup halinde gidilen turlarda sürü psikolojisi ağır basar, gittiğiniz yerin halkı ile iletişime geçemezsiniz. Kültür turizmi münferit olmalı bence.

0|0
    0|0
  • kültür turizmi aklıma farklı coğrafyaları getiriyor.bu coğrafya aynı ülke içinde olduğu gibi farklı ülkelerde olabilir.ama sadece müze veya tarihi yerlerle bağdaştıramıyorum. türkiyede o kadar çok kültür turizmi yapılabilecek var ki saymakla sanırım bitiremem.

0|0
    0|0
  • Paris ve Prag kültür turizmi için çok güzel yerler. Fransa'ya giden 77 milyon turistin çok büyük çoğunluğu sadece Paris için Fransa'ya gidiyor. Çek Cumhuriyetine giden 7 milyon turist de aynı şekilde sadece Prag'a gidiyor.

Türkiye'de belli başlı kültür turizmi için uygun olan yerleri gezdim. Balkanlarda'da aynı şekilde, popüler olan yerleri gezdim.

Kıyı turizminden daha ilgi çekici benim için kültür turizmi. Parayı bulayım ilk işim Prag'a gitmek olacak.

0|0
    0|0
  • Floransa mesela. rönesansın doğum yeri çünkü. gidip görmek hatta orada yaşamak istiyorum.

bonus

link

link

barış in wonderland

0|0
    0|0
    • Gittim,gördüm,hayran oldum.

Veni vidi Obstipui(gogıl translate)

Yükleniyor...