Nedir bu çeyiz kültürü, neden çeyiz bu kadar önemlimi yabancı kızlarında evlenirken çeyizleri oluyormu?

çeyiz nereden geliyor.. neden çeyizi oluyor ve neden kızlarımız beğendiği her şeyi alırken çeyizime diyerek alıyorlar.. yabancılarda bunun karşılığı nedir.. onlardada benzer bir kültür varmı?

0|0
10|1

En İyi Kız Görüşü

• aileler destek olmak adına çeyz gönderiyor. evi düzüyor. yabancıların çoğunda böyle bir şe yok ki

0|0
    0|0
    • neden yok.. yabancılarda ev ayırmıyormu evlenen kızlar.. gerekmezmi eşya..

• Yabancilar cogu evlenmez. dost hayati yasarlar ondan

• filmlerde çok güzel Aileler var benim gördüğüm.. çok saygı ve sevgililer.. öyleleri için demiştim.. mesela öyle bir aile kız çocuğunu gelin ederken çeyiz niyetine birşeyler vermezmi demiştimim..

Kızlar Ne Diyor 9

• osmanlıdan geliyordur belki saraya evlenen kızlarda çeyiz diye toprak getiriyormuş ya

0|0
    0|0
  • Yabanci kizlar onemsemez. hem niye yapsinlarki onlar icin erkk olsun camurdan olsun. bu olmassa ali olsun ali olmassa osman olsun hesabi ama ceyiz yapan kizlar hayatlarinda ----bikez ----evlenecek gozuyle bakildigi icin ozenle secilir. ikincisi ev kurarken erkk tarafinin yukunu azaltmak amaciylada yapilir. indan hayatta bikez evlenecek gozuyle bakildiginda herseyin iyisini yapmak ister

0|0
    0|0
    • hıı yani diyorsun ki yabancılar için tek eşlilik çok önemli olmadığı için çeyiz kültürü gelişmemiştir.. evet 1 kere diyorsun muhtemelende öyle oluyor.. ama yabancılarında hepsi 1 değil.. onlardanda tek iş bulup ömür boyu sadık kaldığı az olmuyor.. tabi hepsi için değil bu söylediğim..

• çeyiz işte diziyon herşey hazır oluyor bardaklar fincanlar falan pek para harcamıyosunuz fırın falan saklayan bile var mk :D :D ama saçma yaa :D: D

0|0
    0|0
    • ondan sonra kız her gördüğü artık elektronik eşya olur bilgisayar laptop olur ne olursa incine cinciğine kdr çeyiz gözüyle bakıyor.. o bişey değil alışkanlık yapacak evlendikten sonrada hala çeyizim çeyizim dicek.. :))

• ne olcak yaa tabi.. :)) çeyizine son olarak kocanıda koyar gidersin balayına. :))

• Yabancılarda aile ilişkileri ne kadar gelişmiş ki kaldı çeyiz kız evden çıkıyor dönüyor evlenmiş bizde olsa evlatlıktan reddeder annem beni :)

0|0
    0|0
    • filmlerde o kadarda kötü görünmüyor Aile ilişkileri..

• bir müslümanlardamı ilişkiler bu kdr yoğun.. diğerlerinde değilmi o kdr..

• Sen filmi izlerken pek dikkat etmiyorsun sanırım bana sana izlediğin filmlerden örnek verdim. Çok iyi aile yaşantıları var dedin bende sana kendi dikkat ettiklerimi dilim döndüğünce anlattım.

• Genelde olmuyor yabancılarda. Bende sevme öyle şeyler :)

0|0
    0|0
  • Kız olduğum halde bende sevmiyorum çeyiz gerek yok bence dantel falan al tabağını kullancağın şeylerini tamam gerisi ıvır zıvır

0|0
    0|0
  • son derece saçma buluyorum bir bayan olarak.

0|0
    0|0
  • Bnce önemli ayrı bir heyecan tat katıyo ki kültürümüzü değerlerimizi görüyoruz

0|0
    0|0
    • Karı koca zevki arttırmak için cinsel oyuncaklar çeyize konurmu.. libido çilekli prezarvatif ne bilim titreşimli zevk aleti falan.. devir değişti her anlamda alınacakların Listeside uzadı..

• çeyizden bahsediyoruz nereye gittin ben çeyizimde milletin gozu onune sergilemem sergileyen kızdada aile terbiyesinin olduğunu düşünmüyorum

• evet o gösteriş budalasıdır bence..

• Sizde çeyiz çok kolay bizim ülkede farklı , bizimki daha zor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Bu bir örf. Aslında güzel bir şey. Çeyiz diye bir şey dinde yok. Önemli olan bir ekmek ve bir bardak su da olsa karı ve koca beraber mutlu olmaktır. Ama orfler kurana ve sünnete ters değilse alınır. Bu da güzel bir Orf. Ama söyle dememek lazım Çeyizi var mı neyi var bakalım gibi cinsinden sözler. Varsa kız getirir eşinin evine

0|0
    0|0
    • benim 7 tane dairem var çeyiz meyiz hiç sorun değil üstadda hani yani türkleremi has diye merak ettim.. başka ülkelerde olmuyormu böyle şeyler..!

• Müslüman ülklerde olduğunu biliyorum.. yabancılardada mesela bir ingilizde bir fransızda bir japondada benzer şeyler var mı diye merak ettiğim için soruyorum zaten.. yoksada nneden yok diye..

• kardesım onu bılmıyorum arastırmak lazım onu

Yükleniyor...