Papazlar imamlardan daha hikmetli insanlar sizce değilmi?

Ben bir deistim ve kendime hristiyanlıgı yakın hissediyorum uzun zamandır derslere gidiyorum kilsiede. rahipler diyakonlar o kadar iyi ki gittiğim yurt içi yurt dışı bütün kiliselerde böylydi japonyadan singapura yeni zelandaya kadar.
imamlara bakıyorum suratı sirken satan kindar görünüşlü insanlar ve çoguda cahil bilgisiz
papazlar ise meslek sahibi master yapmış insanlar
müslümanlarda ortaokul mezunu bile adam hoca olurken hristiyanlıkta papaz olmanın şartı üniversite mezunu olmak

Güncellemeler:
cevap veren herkese teşekkürler..

0|0
15

En İyi Erkek Görüşü

• Aslinda dinimizindede istenilen bu ama gel görki haklisin

0|1
    0|0
    • papaz olmak için üniversite mezunu olmak şartı beni çok şaşırtı ve etkiledi

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• hristiyanlığı yakın görüyorsan deist değilsindir...

0|0
    0|0
    • sebebi nedir? deizmin benim gözümde artık ateislikten farkı yok...

• benim kiliseye gitmem sebebim imamlar aslında müslümanlar hristiyanlardan nefret ediyor açıkça hristiyanlıgın kökü kazınmadan dünyaya barış gelmez demişti bana islamı anlatan hoca..

• müslümanlara bende sordum o soruyu iyi biliyorlar kıvırmayı onlar müslüman kılıgına giren hristiyanlarmış hemende çamur atmayı beceriyorlar..

Erkekler Ne Diyor 4

• Ilk once din senin icin nedir? Bir dine neden girmeye ihtiyacn var. Bir dinde aradigin seyler nelerdir. Oncelikle bu sorularb cevabini bul. Daha sonra din o insanlarin uzerine kurulmadi. Insanlara gore din secimi yapilmaz. Dinler Allah'in kelami uzerine ogrenilir. Ve izlenmesi gereken yol da Allah kelamlaridir.

0|0
    0|0
  • Müslümanlıkta da öyle. Benim bildiğim kadarıyla. Ben de atiyim bu arada.

0|0
    0|1
    • hayır müslümanlıkta iki dua ezberleyen herkes imam olur hristiyanlık bir üniversite bitirecek mesela bizim kilisenin papazı makine mühendisi kilisenin diyakonu ise su ürünleri mühendisi

• ne düşünürsen düşün hrsitiyanlık asla diğer dinler gibi değil her ne sorarsam hiç bkmadan usanmadan cevap veriyorlar elimde yüzlerce kitap var hristiyanlıkla ilgili her çeşit konuda.. evet beni çok etkiledi yobaz olmamaları müslümanlar gibi eleştirye kapalı değiller ben çok sevdim ;
      inanmayabilirsin ama artık deistlik bana uzak deizmin tanrı anlayışı çürük temeller üzerine kurulu saçmalık. saat 12 de dersim 1.5 saat geçmek bilmiyor

• Kolay gelsin sana o zaman tertemiz yıkamışlar beynini, deist bir insanın hristiyanlığa geçişi hmm başaralı cidden. Sana ne desem boş, bildiğini oku derim. Tanrıya inanan, başında o bilgili çobanların olduğu koyunlardan ol sende.

• İslamiye şahıslara bakarak değerlendirme! Kuran-ı Kerime bak!
    "Müslüman olmadan önce müslümanları tanısaydım eğer kesinlikle müslüman olmazdım. Ben önce Kur-an'la tanıştım ve de müslüman oldum "YUSUF İSLAM"

0|0
    0|0
  • Adamlar bilgili kişileri papaz yapıyorlar imamlar sadece dinden anlar başka bir şeyden anlamazlar

0|0
    0|0
    • benim gittiğim kilisenin papazı makine mühendisi kilisenin diyakonu ise su ürünleri mühendisi

• İmamlar çok cahil

Yükleniyor...