Güzel Sanatlar Lisesi'nde okuyan veya eğitim hayatı bu yönde olan bir liseden mezun olmuş güzel insanlar, bana yardımcı olabilir misiniz?

Öncelikle şundan bahsetmek istiyorum: Neden böyle bir soru sorma gereği duydum ben? Biraz önce çok eski notlarımı karıştırırken yazdığım bir yazıya denk geldim. Lise döneminde karakteri, hayata bakış açısı henüz yerine yeni yeni oturan bir çocuğun elinden dökülen kelimeleri okurken hala daha aynı uktenin içimi tırmaladığını farkettim. Bu ukte anlayacağınız gibi gitmek istediğim liseye gidememiş olmak. Şu an ki aklım olsa eminim ailemin kararlarına karşı çıkıp o gitme cesaretini gösterebilirdim ama artık çok geç. Yetenek sınavını kazandığı halde gidemeyen ve o günden sonra eline kalem alıp tek bir çizgi dahi çizmeyen bu içimdeki hayali kırık insana bir hediye vermek istedim bugün, izninizle.

-Güzel Sanatlar Lisesinde okumak nasıl bir duygudur, anlatabilir misiniz?
-Bilhassa resim alanında okuyan insanlar benimle hislerinizi paylaşabilir misiniz?
-Nasıl bir ortam nasıl bir dialog olduğunu merak ediyorum, anılarınızı öğrenmeme izin verebilir misiniz?
-Hayatınıza kattığı artı veya eksiler nedir, söyleyebilir misiniz?
-Yaptıklarınızı gösterebilir misiniz?

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• O arkadaş şu an burada değil ama siteye girdiğinde emin ol yazacaktır.
    Soruna dönersek senle aynı dertten muzdarip haldeyim diyebilirim. Benim ki, hem farklı yönlendirme hem de kayıt gününü kaçırmaktan kaynaklanıyor.
    O ve başka değerli bir arkadaşımla çizimlerimi paylaşıyorum ve ikisinin de dediği şey aynıydı. O da şu; ne yapıp edip bu konuda kendimi geliştirmek. Zira bunu yapacağım, kendime bir dizi hedef belirledim ve geberip gitmeden önce bunları ne pahasına olursa olsun gerçekleştireceğim.
    En etkili tesellim ise ucu bucağı olmayan hayal gücüm.
    Sevgilerle kal...

1|0
    0|0
    • Eğer imkanın varsa mutlaka bir resim kursuna katıl. Hem kendini geliştir hem de o ortamı yaşa. Seninle aynı zevkleri ve renkleri seven insanlarla birlikte çalış.

• Unuttum, görmek isterdim resimlerinizi.

• Teşekkür ederim.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 3

• Zeki Müren G. S. L denim
    güzel bir duygu ama yeni sınıflar genelde sanatı böyle hava olsun diye giriyor
    ben müzik okudum ama resim okuyan iki kuzenim var çok güzel diyorlar
    ortamı çok harika ama genelde alkolil ve madde bağımlılığı üniv çağında hat safada
    farklı bir bakış açısı herşeyin 2.3. yönü olduğnu görme
    son soruyu anlamadım. D

0|0
    0|0
    • Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi... Bursa.
      Benim yetenek sınavını kazandığım halde gidemediğim lise kendileri. Böylesine bir isabet canımı yaktı şu an. Paylaştığınız cevaplar için teşekkür ederim cani gönülden.

-Bu arada kuzenlerinizi çok kıskandım. Sahip oldukları şeyin değerini bildiklerine de eminim. Bahsettiğiniz kötü alışkanlıklar bütün liselerde baş gösteren bir şey sanat lisesinde bu daha mı fazladır bilemiyorum, olabilir. Son soru yaptıklarınız (Eserleriniz) ifade etmek istediğim buydu.

• ikiside şu an Akdeniz GSF de birisi bölümünü değiştirdi heykelcilik okuyor sanatçılık farklılıktır ama dediğim gibi zeki müren son zamanlarda çok bozdu

• Ne kadar güzel, devam etmeli hiç durmamalılar! Güzel çocuklar... Onlar için başarılarının devamını diliyorum.

-Sende durma güzel insan. Okulun bozması seni engellememeli. Benim zamanımda ne kadar güzel gelmişti gözüme. Farklı bir tattı.

• Ben güzel sanatlar müzik bölümü mezunuyum acayip bir yer ya severek bitirdim okulumu cok eğlendk tam gündü öğretmenlerle okadar samimiydikki ve tabi sanatla uğrasmanın verdiği mükemmel hazdan bahsetmiyorum bile:)

0|0
    0|0
    • Yazdıklarınızı okurken bir yandan da kendimi hayal ettim sizin yerinize koyarak, yine söylüyorum, kıskandım. Yaşadığınız bu güzelliği bende yaşamak isterdim. Bir kesik yanıma katkı yaptığınız için teşekkürler.

• Her zaman atanırsın sıkıntı olmaz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• güzel sanatlar lisesinde okuyorum
    -güzel bir duygu, yaptıklarını kendin farkına varınca seni eğitenlerle ve kendinle gurur duyuyorsun
    -müzik okuyorum:(
    -fazla disiplin, fazla kısıtlama yok, sanat bu çünkü kendini kasarsan sana bir artısı falan olmaz, öğretmenlerle aramız falan iyi
    -bi eksisi olmadı hiç hep artısı oldu benden daha başarılı arkadaşlarımı gördükçe daha fazla çabaladım istediğimi elde ettim, hemde fazlasıyla
    -bi ses kaydı falan olsa atardım:( 5 yıldır keman çalıyorum bu arada

0|0
    0|0
  • Ben resim alanında okuyorum hep diğer mesleklerden farklı olduğunu düşünürüm hep iyki seçmişim derim. Aynı zamanda kesinlikle FARKLILIKTIR. İçimdekiler hep yansır resimlerime rahatlatır.

0|0
    0|0
    • Merhaba&hoşgeldiniz. Yazdıklarınızı okudu içimdekikırık çocuk, gülümsettiniz beni. "Teşekkürler." Elimden gelse de bir kahve verebilseydim size, içtiğimden.

Diğer mesleklerden diğer okullardan farklı, o kadar ki anlatamam düşüncelerimi. Bu farklılığı tadabildiğiniz için ne kadar şanslısınız sizde gülümsemelisiniz.

-Resimlerinizi paylaşmanızı isterdim.

• Bir tanidigim vqrdi AMA çok gicikti benimde bir bilgim yok maalesef

0|0
    0|0
Yükleniyor...