Kapat

Kitap oku! N'olcak ya okuyunca?

kitap okuyun iyidir diyolarda bu kitabı okuyunca ne olacak?

0|0
22|16

En İyi Kız Görüşü

• sen bu kafayla okumamaya devam et NOLCAK ki

biz okuduk da ne oldu sanki?

üç beş arkadaş oturup sohbet ederken şu yazar bu kitap dendiğinde söyleyecek bir şeylerimiz oldu.

yaprak dökümü'nü aşkı memnu'yu diziden kitaba değil kitaptan diziye uyarlandığını bildik izlemesek de

duygularımızı derdimizi anlatırken ımmmm şeyyyyyy diye kitlenip kalmadık kelimeler döküldü arka arkaya

sadece kendi baktığımız noktadan görmedik hayatı başka başka gözlerden baktık hayata dahil olmadığımız şahit olmadığımız hayatlar hakkında durumlar hakkında fikrimiz oldu.

kaldı ki bunlar sadece olay macera aşk ve edebi romanlar da böyle bir de bilim kurgu tarih araştırma tarzında kitaplar okuduğunda neler öğrendiğini edebilir misin bilmiyorum ama bir tahmin etmeyi dene.

2|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 16

• Ne mı olur.Aslında birsürü bişey.Neye inandığın hakkında bir soru gelirse verecek cevabın olur.Canın sıkılınca tv başında sana söylenen yalanlara kanmazsın.Bir arkadşının derdi olduğunda onu daha incitecek sözler değil yarasına merhem olursun.Bu dünyayı anlar ve evrenin muazamlığını daha iyi anlarsın.Zamanında gerçekleşen tarihi olayları bilir kendini ve ülkeni daha iyi tanırsın.Sana okadar büyük bir pencere açarki neden daha önce okumadım diye dert yanarsın.

5|0
    0|0
    • boşver bu zaman kadar öğrenememiş yorma kendını :D

• Ben yinede söyleyeyim dedim.Yine okumazsada kendisi bilir.Teşekkür ederim tgülşah :)

• Sen bu soruyu sordun ya daha okuma sende bi işe yaramaz

2|0
    1|0
  • düşünce dünyan gelişir, olaylara 3. göz olarak dışarıdan bakmayı öğrenirsin. Hayal dünyan gelişir daha yaratıcı olursun. Belli bir kültür seviyesi kazanırsın. Yeni hayatlar yeni olaylar yaşayıp öğrenirsin. Bilmediğin yaşamları öğrenirsin yeni bilgiler edinirsin.

2|0
    0|0
  • Mesela sen okusaydın biz bu soruya ve bu IQ seviyene maruz bırakılmazdık !

3|0
    0|1
    • kardeş kimse yorum yazmak zorunda değil yorumun biraz kaba olmuş kendinizi zorlanıyomus gibi hissetmeyin ne alaka kim seni maruz bırakıo kafana silah mı dayıyorlar?

• Sen zorunda hissetmiş gibisin ama :) good luck :)

• 2 tür okuyucu vardır.

1. Anlamadan okur.

2. Anlayarak okur.

Anlamadan okuduğunuz zaman emin olunuz zaman kaybı olmuştur; lakin anlayarak okuduğunuz zaman tam tersi size hem psikolojik yönden hem de kültürel yönden fayda sağlamış olacaktır ve bunun da farkına varabilirsiniz. Günümüzde kitap tamamen hava atma konusu oldu. İnsanlar okudukları kitaplarla hava atıp, kültürlü gibi görünmeye çalışıyor. Bu yüzden ben artık kimseye şu kitabı okudum demek istemiyorum.

0|1
    0|0
    • aynen %100 katılıyorum . Sahsen kişisel gelisim kitapları okuyarak mesala bir cok eksik yönümü ve cok yanlıs karar aldıgımı vede psikolojimin iiy olmadıgını fark ettim hepsini o kitaplar ve yüce Allahın sayesinde onları bana göstermesiyle düzelttim kitap iyidir okumak lazım.

• Kültürün artacak.

1|0
    0|0
  • Okuduğun kitaplara göre değişir

0|0
    0|0
  • kitap okumak hayal gücünü ve zihni geliştirir.

3|0
    0|0
  • yaa işte en azından tasarruf etmiş olursun birazcık

0|0
    0|0
  • Kim demişte o haltı yemiş.Sen boşver,bakma o kitap delilerine.Sen bildiğin yoldan şaşma.

Ben bir kitap kurdu olarak söylüyorum.Bu saate kadar anlamadın ise,bu saatte sonra anlamsız gelir sana.

0|0
    0|1
  • yabancı dil çatpat biliyorda çeviri okuyorsan orjinal kitapta olmalı.aksi halde kitap diye çevirmeni okursun

0|0
    0|0
  • Ye iç yat, nefes al ver işte sen ne yapacaksın fazlasını.

1|0
    0|0
  • Kitap okumak çok zevkli ama ben bunalıyorum

1|0
    0|0
    • Bende sıkılıyorum okurken sıkıcı geliyor kitap okumak bana nedense başka insanlara bakıyorum okumaktan zevk alıyorlar okuyorlar

• Sen okuma bence de :D

0|0
    0|0
  • hayata bakışın değişecek

0|1
    0|0
  • öncelikle Tükçen gelişecek nolcak değil ne olacak diyebilmeyi öğreneceksin. sonra kelime haznen genişleyecek diğer okumuş insanlar yazarlardan kitaplardan bahsettiğinde sap gibi kalmayacaksın bilgin olacak o konuda.

2|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 21

• farklı bakış açılarıyla bakmayı öğreneceksin,dünyanın senin düşündüğün gibi minicik olmadığını kocaman olduğunu fark edeceksin,yorumlama gücün artacak,insanları ve onların içindeki durumları anlayacaksın.ufkunu açar kendine ait bir hayal dünyan olur.düşünmeyi anlamayı başarırsın bambaşka bir zevktir.kitap okumayan birisi çikolata yememiş kadın gibidir...

1|0
    0|0
  • Sen oku bi anlarsın... Lafla peynir gemisi yürümez icraat gerek...

0|1
    0|0
  • Gezmediğin yerleri gezecek görmediğin yerleri görecek ve farklı bakış açıları kazanacaksın.En azından diksiyonun düzelir

1|0
    0|0
  • Ufkunu açar ve hayalgücünü genişletir. Ayrıca sırf sevdiğin kitabı okuma duygusu bile yeter. Bambaşka bir dünyaya gidiyorsun resmen.

3|0
    0|0
  • sen boyle devam et canım bırak kitabı falan. onu kültüürlüler bilir

1|0
    0|0
  • okuduğun zaman, kelime haznen gelişeeck ve tabiki konuşman da o denli düzene girecek. her konu hakkında bilgi sahibi olabiileceksin. Okumak kültürü ortaya çıkarıyor bence

2|0
    0|0
  • belkı bıraz ufkun acılır.

1|0
    0|0
  • insana çok şey kattığından yanayım ama sen sorunca bocaladım birden.. ne olcak?

1|0
    0|0
  • link burdan ne anlıyosan o..anlamıyosan kitap oku anlarsın:))

1|0
    0|0
  • Şakasınız değil mi? Counter Strike 2.0 bot mood on...

0|0
    0|0
  • valla hiç okuma daha iyi bunu yazdığına göre umut yok demicem sana oku oku oku dostum dene azından ama tarzını yansıtan bi kitap olsun hayal gücün filan genişlicek çok güzel yani ;)

0|0
    0|1
  • Bu şekilde düşündüğün için bişey olmuycak sana, eniyisimi kendi yağında kavrul

0|0
    0|0
  • bakış açın değişicek , kelime hazinen genişliycek , konuşman değişicek vs vs

1|0
    0|0
  • aynı fikirdeyim :)

0|0
    0|0
  • nasıl bir kitap okumanı istediklerine bağlı.

0|0
    0|0
  • Oku belki büyürsün.

0|0
    0|0
  • beyin fonksiyonlarını yönetmeyi öğreneceksin hadi bakalım şimdi okumaya

0|0
    0|0
  • Oku gel sonra konuşalım.

0|0
    0|0
  • önce bir dene

0|0
    0|0
  • kendini çok daha iyi ifade edersin, yazarak ve konuşarak. kelime dağarcığın artar. bilgin ve hayalgücün genişler. bir ortama girince, konuşman kolaylaşır. çünkü genel kültürü besler. vakit geçer, kendini oyalarsın. öss gibi sınavlara hazırlanıyorsan paragraf sorularını herkesten hızlı yaparsın. aklıma bunlar geldi.

0|0
    0|0
  • sadece ağır siyaset vs. kitaplar için katılıyorum buna. yoksa hikaye okumayı severim

0|0
    0|0
Yükleniyor...