Kapalılar yobaz öyle mi?

Süs, gösteriş ve bir başkası istedi diye değil, inançlarım için kapanıyorum. Başımı kapattım diye zihniyetimin de kapandığını düşünmenize gülüyorum. Çünkü asıl yobazlar böyle düşünenler biliyorum. Bakın ben kapalı sandığınız zihniyetimle sizin görünüşünüze saygı duyuyorum. Bende sizler gibi altı kaval üstü Şişhane sözde kapalıları tasvip etmiyorum. Ayrım yapanların aksine inançlarıma saygı duyan açık arkadaşlarım da var. Herkesi kendiniz mi sandınız yoksa?

Evet, tek doğrusu olanların dünyasında yaşamak zordur. Herkesi aynı kalıpta görmek isteyen milyon insana inat güzel karşılanabilir, hatta onca kendini yüksekte görenlere göre daha saygın olabilirim. Ne o şaşırdın mı?

Yani sizinde bizi kendinizden ayırdığınız sözde demokrasinizden geçilmiyor ha, her şeye saygınız ve insanlığa mükemmel bir bakışınız var öyle mi?

Türbanımla ilgili eleştri sahibi olanları gerçekten anlamıyorum. Sizin bu algı dediğiniz şey dışardan beslenen bir durum. Televizyon, basın, dergiler yani külli medya denen yaratıktan beslenen asalaklarsınız siz. Medya size neyi pohpohlarsa siz onu güzel görürsünüz, siz ona saygı duyarsınız.

Burada önemli olan insanın özgürce yaşayabilmesidir. Saygı duydukça sevdikçe; sosyal hayatı kolaylaştırırsın. Siz kapalılığı yobazlık olarak görüyorsanız ben de sizin açıklığınıza yobazlık derim.

0|0
8|22

En İyi Erkek Görüşü

• Hiç rahatsız etmiyor beni kapalı insanlar, din kılık kıyafette değil kalptedir bence zaten. en önemli şey insanların özgürce yaşayabilmesi. yobazlık insanların yaşam biçimlerine müdahale edilmesidir. örneğin kürtajın yasaklanması, saat 22 den sonra içki satılmasının yasaklanması vb. hareketler yaşam biçimine müdahaledir ve yobazlıktır. keza 80li yıllarda türbanlı öğrencilerin üniversiteye girmesini yasaklamak da yobazlıktır. nerede kim tarafından ve hangi düşünceyle yapılırsa yapılsın davranış biçimine müdahale günümüzde yobazlık bence. mahalle baskısı da yobazlık bence ama onu uzun uzun anlatamayacam, özetle haklısın ve istediğin kıyafeti giymekte de özgürsün, nasıl ki bazı arkadaşlarımız bu mübarek ayda kadıköyde beşiktaşta kapının önünde rakı içiyorlarsa sen de istediğini yapmakta özgürsün.

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 21

• Evet yobazlık bence. Bu bir hakaret değil. Bir yaratıcının kadınlara saçlarını örtme emrini verdiğini düşünemem. Sırf erkeklerin "şehvet"i uyanmasın diye kadını hapsetmek, olsa olsa kölecilik devri işidir derim. Yobazlık - gericilik dediğimiz şey de çağa hitap etmeyen hayat tarzlarıdır. Bu havada kara çarşafla dolaşıp terden ölen kadınların açıklaması yok, kimseye soyunun demiyoruz da bu örtünme işkencedir bence

6|2
    4|1
    • 1 erkek 2 kız artılamış, yanlışlıkla bastılar herhalde

• Goruyorum ki bazi erkekler kapalilara yobaz diyor, heralde analarinin bacilarinin goguslerini gotlerini acmasi hoslarina gidiyor :)))

5|1
    0|1
    • Ya havle kim oyle acip dolasiyor sapik misin sen

• Kapalilarda yobaz degil onemli olan dusuncesidir ama senin yazdigindan ben sunu anladim. sen yolda giderken afedersin onun bunun ki... Bakiyorsun utanmiyormusun millete boyle nakmaya. Allah islah etsin

• Kafami one egsem bacaklar kaldirsam gogus got neydanda zorla gozumuse sokuluyor gozumuz kapali mi yuruyecez sikintilimisin sen bn hergun, orucum tehlikeye giriyir diye dert yanarken o bir tarafini acanlar neden dert yanmiyor, birde NEDEN MUSLUMANLIK BU, KADAR ZORUNUZA GIDIYOR ISTEFIGINIZ GIBI INSAN, OLMADIK DIYE MI

• Kapalilik yobazlik degil : nasil aciklik dinsizlik demek degilse : laiklik dinsizlik demek degilse kapalilikda yobazlik demek degil ; ama artik siyasilestieiyolar ve yobazligin anlamina bakatsak : basini ortup kicini acarsan bu yobazliktir basini guzel geliyo diye ortersen makyajjni esirgemezsen opusmekten dahi utanmazsan : ama basin ortuluyse ist e bunlar yobazliktir

1|0
    0|1
  • asıl yobaz kim biliyor musunuz
    cinsellik ihtiyaç bahanesiyle her önüne gelenle yat kalk birde zinaya kılıf bul adını değiştir.
    adına aşk de
    adına flört de
    adına birbirini tanımak de
    işte pisliğe böyle kılıf bulan siz NAMUSSUZLARSINIZ
    bu arada müslüman falanda değilim parazitler üzerime gelmesin

2|1
    1|1
  • Ben alıştım artık bu duruma

Atatürk hakkına en ufak bir eleştiri yapınca akp lisin yaftasina

Akp nin yanlışlarını söyleyince solcu yaftasina

Başı kapalı bir bayan görünce yobaz yaftası yapıştırmalarina alıştım.
    Ama dikkate almıyorum. Bunu yapan insanların, aslında çok cahil, okumayan, medya nin kölesi olmuş mercimek beyinleri ile yorum yaptıklarını biliyorum. Dikkate almıyorum. Bu ülkede medeniyetin ölçüsü soyunduğun kadardır. Başörtülü bir bayanın okula giremediği dönemlerden çok yenidir kurtuluşumüz. Kpss, öss, lys sınavlarına başı örtülü bayanların alınmadığı, sağanak yağmurda kamu binalarına sığınan bir kapalı annenin, ya başını aç ya da çık dışarı diye rencide edildiği dönemlerden yeni yeni kurtulduk. Acaba yobaz, inancı gereği başını örten midir yoksa müslüman bir ülkede kamu binalarına başı örtülü insanları içeri almayan zihniyet midir?
    Bir hristiyan inancının gereklerini yapar herkes medenidir, ama başörtülü bayana gelince bir eleştiri bir saldırı başlar. Bunu yapanlar da çağdaşlıktan bahseder. Kapalı bayanlar kusursuzdur deniyorum! Elbette satanist olsun, ateist, hristiyan, alevi, kürt, açık, kapalı hiç fark etmez hepsinin iyisi de vardır kötüsüde. Doğru yapanı da vardır yanlış yapanıda. Ama içlerinde en fazla baskıya kapalı bayan maruz kalır. Kapalı birisi yanlış da yapabilir bu islamin kötülüğü değil insanın eksikliği,
    kusurudur. Sizler birbir şeyi eleştirmeden

1|0
    0|1
  • Tebrik ediyorum, kalemine sağlık.

4|0
    0|1
    • teşekkür ederim. belki bir kez daha düşünmelerine sebep olurum.

• Dindar biri değilim, lakin dediklerin çok doğru. İnsanların düşüncleri bir nebze de olsa değişir umarım.

• Başlığı okuyunca şuna (sana) ana avrat küfür edecem dedim. ama aslında ben yanlış anlamisim. Noktasına virgülüne katılıyorum yazdiklarinin.

1|0
    0|1
  • En çokta müslüman bir ülkede bu düşüncelerin yoğun olması üzücü ve düşündürücü. Sen haklı yoluna devam et, bırak pişmanlıklar onların olsun...

2|0
    0|1
  • Bacii. Derinlemesine bir eleştiri yapmişsin. Tşk. Takılmana herek yok. Bu ülkede kapalıya yobaz diyende var açığa rspu diyende var. Bitmez bunlar

1|0
    0|0
  • kapalı olman sevindirici. en azından edebini biliyorsun. son zamanlarda burada açık olanalar çokmu ilerde hep seks hikayelerini anlatıyorlar. ar namus kalmadı. bende yobazım öyleyse. böyle düşünme sen her kapalı yobaz değil. ve her kapalı var fingirdemek için can atarlar. o fingirdemek için kapalı giyinenlere sesleniyorum allahtan korkun ve onun azabından kurtulamayacaksınız. bu sitede zina yapan üyelerede sesleniyorum diğer tarafta sizi bekleyen müthiş azap var farkında değilsiniz. 5 dakikalık zevk için ilerisinde nasıl azap beklerler haberleriyok.. devam edin seks hayatlarınıza devam edin.. adı müslüman ülkeyiz. böyle ilerideysek lanet olsun diyorum

0|0
    0|0
  • açık saçık olanların kalplerini biz biliyoruz merak etme kapalı kardeşim

1|0
    0|1
  • türban takmak yobazlık değildir. türban takıp da türban takmayanı , kendi gibi olmayanı kafir ilan eden türbanlı, yobazdır. dini inancı abartmış gözü dönmüş ve vahşice katliamlar yaban yobazdır.

1|0
    0|1
  • tebrik ediyorum sizi destekliyorum not:kapalı kızlar hoşuma gidiyo

2|0
    0|1
  • insanlar önyargılı olduğundan yobaz diyolar.

1|0
    0|1
  • yobaz olsa banane olmasa banane..

0|0
    0|0
  • milleti fazlaca umursuyorsun

0|0
    0|0
  • serpil sen misin

0|0
    0|1
  • hiç sevmem kapalıları

0|0
    2|1
  • Yobaz değiller, yalnız gösterişi açıklardan daha çok sevdikleri ortada hepsi değisede bir çoğunu görüyoruz...

0|1
    1|0
  • kapalılar yobazdır evet

0|0
    3|1

Kızlar Ne Diyor 8

• Yobaz demek aşırıya kaçmak demektir , ne yobazlar var açık örtülü ne fark eder , insanların dış görünüşleri giyimleri kuşamları bir tercihtir saygı duyulmalı , işte saygı duymayanlar yobazların ta kendileridir... anlattıklarına da katılıyorum...

2|0
    0|0
  • Çok dertlenmişsiniz. Neden bu kadar kafaya takıyorsunuz anlamış değilim.
    Açılsanız cezasını onlar mı çekecek, hayır. E ne diye her denilen laftan sayıyorsunuz?

Her insan her şey der. Herkesin bizim gibi düşünmesini de bekleyemeyiz.
    Şükür edin ki, Yüce Allah size farzının bir tanesini yerine getirme lüxünü yaşatıyor. Daha ne istiyorsunuz.
    Açıkçası öyle diyenlere ben sadece üzülüyorum. Çünkü biliyorum ki son gülen daima iyi gülecektir. :)

0|1
    0|0
  • Seni hedef alarak kimse sana taş atmıyor. Benim kastettiğim genellemedir. Başı kapalıların çoğu poz vernek ve show yapmak amaçlı bağlanıyorlar. Büyük bir kısmından fazlası ise yukarıdakinin emirlerine göre değil de, kendi zevki için ya da değişik görünmek amaçlı bunu silah ollarak kullanıyor. Ne türbanlılılar gördüm, oral ve anal ilişki yaşamış. Saç, bazılarına göre günah fakat götü açmak sevaptır. Kuran-ı Kerimde böyle bir ayet bile yoktur, cinsellik hiçbir zaman tabu olmaktan kurtulamadı. O yüzden kimseye kendini kasıp da açıklama yapmak zorunda hissetme.

Son olarak ilgimi bir şey çekti ve sorasım geldi. Madem bu kadar dindar ve ''Allah'ın emrettiği gibi'' yaşamaya düşkün bir kadınsın, o vakit burada işin ne? Burası da erkek kaynıyor, korkmuyor musun? Sohbet ettiğin zaman zina olmuyor mu? İnsanlara saygı duy ki, karşılığını da göresin. Madem süpersin, o vakit böyle bir soru da açma gereği duymazdın. Sen, insanların demesine göre bir şey misin? Yoksa kendine göre mi? İlk bunu düşün lan.

Ihm.. Hani soru?

1|0
    4|0
    • Kapalı olduğumu nereden çıkardın? Ben sadece iyi bir gözlemciyim.
      ''Madem bu kadar dindar ve ''Allah'ın emrettiği gibi'' yaşamaya düşkün bir kadınsın, o vakit burada işin ne? Burası da erkek kaynıyor, korkmuyor musun? Sohbet ettiğin zaman zina olmuyor mu? İnsanlara saygı duy ki, karşılığını da göresin. Madem süpersin, o vakit böyle bir soru da açma gereği duymazdın. Sen, insanların demesine göre bir şey misin? Yoksa kendine göre mi? İlk bunu düşün lan.'' şunlar zaten senin islamiyete bakışını göstermektedir. Sana söylenecek pek bir söz yok.

• Genellemedir derken? Mesela % kaçı senin bahsettiğin gibi?

Bir de şöyle bişey var. BİZ kapalılar - ki bunu boyle ayırt etmek istemezdim ve bu şekilde konuşmama sebep olan sen gibi zihniyetiz insanlar utansın- okuduğumuz bir okul var. Birincisi yıllardır zaten kızlı erkekli okuyoruz. Bizim bir erkekle hiç muhatap olmama şansımız yok. Benim de var bir çok erkek arkadaşım. Edebimizle adabımızla konuşuyoruz arkadaşız. Bunda bir sorun göremiyorum. burada da erkekler olabilir afedersin bokunu çıkarmadığın sürece konuşabilirsin. Senin beynin psikolojik olarak bu siteyi sadece cinsel alana sahip gibi algılamışsa bizim sorunumuz değil. Bizim arkadaşlığımız da çoğu açık kız gibi laçka değil. Saygıdan bahseden insanın önce kendisinin saygı göstermesi gerek.

Soru soran arkadaşa gelince yukarda Türbanım demişsin konuşmalardan kapalı olduğun belli şu zihniyetler der böyle bir halt biliyormuş gibi konuşunca 180 derece dönme be kardeşim! Açıyorsun bir konu bari SAVUN.

• açtığım konuyu savunmaktan neden kaçayım arkadaşım?
      benimseyerek bu sorunları yaşayanların ağzından yazdım. deniz, toprak, ağaçlar, çiçekler adına da konuşuyor olabilirdim.
      bir halt değil gözlemlerimi yazıyorum.
      empati kurarak yaklaşmam seni neden bu kadar rahatsız etti?

• bize ne kafandaki bez parcasindan panpa istersen komple carsafa gir engel olan mi var.
    mini etekli kizin yedigi hakaretlerden fazla mi hakaret yiyorsun.
    gecin ezildik de ezildik ayaklarini.

0|1
    0|0
  • Acaba kim bu ayrımları bu kadar keskin ve mide bulandırıcı yaptı önce bunun cevabını bulun sonra provakasyon dolu sorular sorarsınız...

1|0
    2|0
  • sorduk mu da söylüyon :D

0|1
    4|0
  • Kapalı bayanlara yobaz diyenler, özünde kendileri yobazdır fikrimce. Ayrıca gerçekten çok güzel yazmışsın. Seni gönülden tebrik ediyorum.

Benim annemde kapalı, ben her zaman kapalı insanlara saygı duymuşumdur, lakin bu gösteriş için kapanıp da, müstehcen içerikli fotoğraflarını internette yayınlayanlar dışında. Bende tasvip etmiyorum bu davranışları. Böyleleri kesinlikle "MÜSLÜMAN" değildir. Onların yaptığı düpedüz fahişeliktir. Allah kimseyi doğru yoldan saptırmasın. Müslüman ayağına yatıpta yoldan çıkanlardan eylemesin.

1|0
    0|0
Yükleniyor...